• Sukcesy piłkarzy 💪

Nasi chłopcy z U12 jako reprezentacja SP5 uczestniczyli w finałowym turnieju województwa mazowieckiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Z grupy bez porażki wychodzimy z pierwszego miejsca i meldujemy się w 1/8. O wyniku meczu decydują rzuty karne, które wygrywamy. W półfinale niestety przegrywamy z mocną drużyną SP210 Warszawa (zwycięzca turnieju). W meczu o 3 miejsce pokonujemy SP5 Wołomin. Podczas całego turnieju chłopcy pokazali kawał dobrej piłki, przegrali tylko jeden mecz, podczas rzutów karnych zachowali zimną krem, a w szczególności nasz bramkarz Ksawery Rosłoniec, który został najlepszym bramkarzem turnieju.

Skład drużyny: Bartosz Pieńkowski, Marcel Cegiełka, Szymon Markowski, Jan Morelowski, Mateusz Padzik, Łukasz Padzik, Kacper Kołodziejczyk, Ksawery Rosłoniec, Jan Jackiewicz.

Opiekun: Marek Kudelski

• Podróż w czasie, czyli historyczny korowód „Wczoraj – dziś – jutro”

28 maja nasza szkoła wzięła udział w barwnym historycznym korowodzie, który miał przypomnieć o bogatej 600-letniej historii Mińska Mazowieckiego. Miejskie szkoły podstawowe przybliżyły historię sześciu wieków miasta. Piątka prezentowała XIX wiek.

Grupa uczniów, nauczycieli i rodziców na czele z Panią Dyrektor Ewą Szczerbą przemaszerowała ulicami miasta w strojach historycznych.  W korowodzie nie zabrakło patrona Piątki, twórcy naszego hymnu narodowego, generała Józefa Wybickiego, dawnych włodarzy miasta – hrabiostwa Jezierskich, artysty malarza Elwiro Andriolliego i inżyniera Konstantego Rudzkiego. Dużą grupę stanowili podchorążowie powstania listopadowego oraz żołnierze - powstańcy styczniowi. Zwieńczeniem korowodu były przygotowane krótkie scenki historyczne, które przypomniały o najważniejszych wydarzeniach z historii miasta. Nasi uczniowie przenieśli nas na bal do Pałacu Dernałowiczów. W rytmie poloneza na scenie pojawiły się najważniejsze postaci XIX-wiecznego Mińska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i aktywnie włączyli się w obchody jubileuszu miasta.

• (Nie) zwykła codzienność– niezwykłe wyróżnienie

21 maja w Mińsku Mazowieckim gościliśmy autora literatury dziecięcej i młodzieżowej Grzegorza Kasdepke, który został uhonorowany swoją gwiazdą w „Alei Gwiazd Literatury” przed Miejską Biblioteką Publiczną. Wydarzeniu temu towarzyszyło również rozstrzygnięcie literackiego konkursu ogłoszonego przez MBP. Zadaniem uczniów szkół miejskich i powiatowych było napisanie opowiadania inspirowanego twórczością autora „Detektywa Pozytywki”. I miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły – Aleksander Janczak z klasy 4A, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Aleksandrowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich

• O Józefie Wybickim wiemy wszystko…

20 maja w naszej szkole odbył się Miejski Konkurs Wiedzy o gen. Józefie Wybickim i Polskich Symbolach Narodowych pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina Jakubowskiego. Konkurs był jednym z wydarzeń, które wpisują się w obchody Roku Józefa Wybickiego ustanowionego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Józefa Wybickiego - działacza politycznego, prawnika, wielkiego patrioty i patrona naszej szkoły.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród wszystkich mińskich szkół podstawowych, które wystawiły po dwie trzyosobowe drużyny.  Uczniowie mogli pochwalić się ogromną wiedzą o życiu i działalności Józefa Wybickiego oraz symbolach narodowych. Konkurs miał formułę interaktywnych konkurencji, dzięki czemu na bieżąco mogliśmy obserwować rywalizację drużyn. Zmagania do końca były bardzo zacięte. Dopiero ostatnia konkurencja wyłoniła zwycięzcę, którym okazała się drużyna z SP4 w składzie: Iga Roguska, Szymon Krzyżanowski i Filip Augustyniak, II miejsce zajęła drużyna z SP3 – Dawid Trynkiewicz, Aleksander Marczak oraz Anna Szylberg, III miejsce SP6 – Filip Siwiński, Zuzanna Skrzeczyńska, i Kinga Stąpór. Drużyna „Piątki” w składzie: Kacper Andrzejewski, Igor Księżopolski i Jan Wiśniewski uplasowała się na IV miejscu. W przerwach między zadaniami swoimi talentami muzycznymi pochwalili się uczniowie „Piątki”, prezentując swoje umiejętności w grze na akordeonie, pianinie, skrzypcach i gitarze. Po konkursowych zmaganiach na uczestników czekał mały poczęstunek. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, wszyscy mogli podziwiać portrety Józefa Wybickiego wykonane przez uczniów klas młodszych i mapy podróży naszego patrona, które z kolei wykonali uczniowie klas starszych. Wręczenia nagród dokonała Pani Dyrektor Ewa Szczerba i Pani Katarzyna Łaziuk - Kierownik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Już dzisiaj zapraszamy uczniów mińskich szkół na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

• Sukcesy lekkoatletów 💪❤️💪

Regionalne Zawody Lekkoatletyczne w Siedlcach:

skok wzwyż

1 miejsce - Gabrysia Nalazek