• Sukcesy lekkoatletów 💪❤️💪

Regionalne Zawody Lekkoatletyczne w Siedlcach:

skok wzwyż

1 miejsce - Gabrysia Nalazek

2 miejsce - Lena Jurek

bieg 200 m

1 miejsce - Nadia Makowska

4 miejsce - Natalia Rowicka

6 miejsce - Ania Rozparzynska Noga

sztafeta 4 x 100 m

3 miejsce - Makowska N, Szostak E, Rowicka N, Małka H

skok w dal:

5 miejsce - Szostak Eliza

bieg 1000 m:

8 miejsce - Julia Komorzycka

Opiekun: Malgorzata Pyszel

• „W podróż z Odyseuszem”

W piątek - 13.05.2022 r. uczniowie klas 4a, 4b i 4c wraz  z opiekunami wybrali się na wycieczkę do warszawskiego Teatru Lalka na spektakl pt. „Odyseja”.

Po przybyciu do teatru, zajęliśmy miejsca i z niecierpliwością czekaliśmy na przedstawienie. Sztuka rozpoczęła się intrygującym pokazem różnych części ciała – głów, rąk i nóg wyłaniających się z ciemności. Nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać i co dalej się wydarzy. Przedstawienie opowiadało o tułaczce dzielnego i sprytnego Odyseusza, który po wojnie trojańskiej usiłuje powrócić do domu. Wraz z towarzyszami płynął on od wyspy do wsypy, gdzie spotykał różnych władców, bogów i przeżywał wiele niebezpiecznych i niezwykłych  przygód. Po 20 latach tułaczki Odyseusz wrócił do swojej żony Penelopy. Całe widowisko było bardzo ciekawe. Ciągle się coś działo. Muzyka wprowadzała nas w nastrój grozy. Po spektaklu pojechaliśmy do McDonalda. Wszystkim bardzo podobał się ten punkt programu wycieczki. Po posiłku wróciliśmy do Mińska Mazowieckiego.

To był bardzo ciekawy dzień!

• Wspaniała przygoda Pierwszaków w ZOO 😊

W poniedziałek 9.05. b.r. klasa 1a i 1d dowiedziała ZOO w Warszawie. Podczas spaceru wśród pięknej zieleni uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta, ptaki a także owady. Spacerując alejkami dzieci oglądały z zaciekawieniem mieszkańców ZOO. Najbardziej podobały się hipopotamy i ogromny nosorożec, któremu rownież odpowiadało nasze towarzystwo i dostojnie pozował do zdjęć. Pierwszaki z zaciekawieniem odwiedzały każde dostępne zwiedzającym miejsce i z przejęciem szukały kolejnego ciekawego egzotycznego okazu. To była wspaniała przyrodnicza wycieczka.

• Mali RATOWNICY ❤️

W minionym tygodniu na lekcjach w klasie Ib gościła Pani Karina, która jest ratownikiem medycznym.

Pani Karina opowiedziała nam o swojej pracy oraz przeprowadziła dla uczniów kurs pierwszej pomocy.

Uczniowie mieli okazji przećwiczyć na fantomie RKO. Nauczyli się co to jest pozycja boczna ustalona oraz jak zabezpieczyć kończyny w razie urazu. Była to niezwykle ciekawa i ważna lekcja, którą zorganizowała dla uczniów mama koleżanki Lili- Pani Marta Pląsek za co serdecznie dziękujemy!

• SUKCES uczniów Piątki ❤️

W etapie wojewódzkim czwartej edycji Konkursu wiedzy o Mazowszu wzięło udział siedmioro uczniów naszej szkoły.

Konkurs przeprowadza Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Należy do grupy interdyscyplinarnych konkursów kuratoryjnych i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest zainteresowanie uczniów dziedzictwem i współczesnością Mazowsza.

Najlepszy wynik wśród uczniów województwa mazowieckiego otrzymał Jakub Nowak z klasy 7c, tym samym powtórzył swój ubiegłoroczny sukces. Tytuł laureata konkursu, oprócz Jakuba, uzyskali również Jan Wiśniewski z klasy 8c i Adam Leszczyński z klasy 8b. Do grona finalistów konkursu należą: Gabriela Nalazek z klasy 8b, Anna Rozparzyńska-Noga z klasy 8b, Hanna Malka z klasy 8b oraz Jakub Dudek z klasy 8c. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i opiekunowi pani Katarzynie Gójskiej!

• Ogromny sukces chłopców z Piątki 💪

Po wygraniu zawodów powiatowych, chłopcy przystąpili do rywalizacji o Mistrza Regionu Siedleckiego w piłce nożnej.

W dniu 9 maja na stadionie MOSiR w Mińsku Mazowieckim zdobyli wicemistrzostwo regionu siedleckiego po dramatycznym meczu ze szkoła z Łochowa, w regulaminowym czasie padł wynik 1:1 po bramce Rafała Borcucha, niestety w rzutach karnych lepsi okazali się mistrzowie powiatu węgrowskiego.

Drużyna z Łochowa i nasi chłopcy awansowali na zawody województwa mazowieckiego, które odbędą się w naszym mieście 27 maja 2022 r.

Gratulujemy i życzymy sukcesów drużynie i ich trenerowi Panu Adamowi Zwierz

Wyniki zawodów regionu siedleckiego