• NIE POZOSTAJEMY OBOJĘTNI  💙💙💙💛💛💛
          • NIE POZOSTAJEMY OBOJĘTNI 💙💙💙💛💛💛

Młodzież z naszej szkoły włączyła się w pomoc humanitarną dla Ukrainy. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i sekcji wolontariatu uczniowie klas starszych przeprowadzili zbiórkę niezbędnych produktów. Zgromadzono kubki termiczne, chusteczki nawilżane, batony energetyczne, konserwy, suszone owoce, wafle ryżowe, baterie, latarki oraz środki medyczne. Ofiarowane artykuły zostały przekazane przedstawicielom Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, która zadba, by produkty trafiły w ręce potrzebujących.

Dodatkowo uczniowie i pracownicy Piątki, chcąc okazać jedność z Ukrainą, ubrali dziś stroje w barwach narodowych tego państwa.

• Edukacja włączająca w Piątce

W ramach współpracy z Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą, w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim, 24 lutego zorganizowaliśmy Dzień Pączka.

Tego dnia uczniowie naszej placówki poznawali historię tłustego czwartku. Czytali tradycyjne przepisy kulinarne, tworzyli „klasowe sposoby na pączki”, dekorowali pączki z ciasta drożdżowego oraz te z kartonu. Powstała z nich ciekawa dekoracja sali lekcyjnej. Odbywały się „pączuszkowe  zabawy” i bale.

W każdej klasie na ławkach wylądowały talerzyki ze świeżymi pączkami. Nawet podczas zajęć komputerowych graliśmy w gry, których bohaterami były pączki i… tabliczka mnożenia.

Układaliśmy wiersze poświęcone pączkom, wzorując się na utworze dla dzieci pt: „Tłusty czwartek” Władysława Broniewskiego. Powstały też rymowanki z okazji tłustego czwartku i takie o pączkach.

Do akcji włączyli się rodzice , smażąc pączki wraz z dziećmi i dokumentując tę smakowitą pracę przysłanymi zdjęciami. Niektórzy sfotografowali zabawy z wykorzystaniem tej tradycyjnej tłustoczwartkowej słodkości.

Panie kucharki stanęły na wysokości zadania i przygotowały na deser słodkie i mięciutkie pączki.

Na koniec powstał gigantyczny plakat podsumowujący nasze działania.

Okazało się, że mimo ogromnej kaloryczności, pączki znalazły w uczniach naszej szkoły oddanych wielbicieli. Dzieci powoływały się na stare ,polskie przysłowie: „Kto w tłusty czwartek nie zje pączków kopy, temu myszy zjedzą pole i będzie miał pustki w stodole”.

• Aktywny wypoczynek naszych uczniów

„Połamania nart” i udanego wypoczynku - tak nam wszyscy życzyli oraz mocno trzymali kciuki za sukces. I tak się stało, realizacja zadania na szóstkę z plusem. Narciarskie warsztaty zimowe już za nami. Wróciliśmy zadowoleni i z nowymi narciarskimi umiejętnościami.

Złoty medal dla wszystkich uczestników!

Włożony wysiłek został właściwie spożytkowany, a światowy klub miłośników zimowego narciarskiego szaleństwa powiększył się o grono 46 nowych członków.To wielki sukces, który był możliwy dzięki wsparciu Miasta Mińsk Mazowiecki i zorganizowanym narciarskim warsztatom zimowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia realizacji tego zimowego projektu. Zadanie publiczne „Narciarskie warsztaty zimowe” było współfinansowane ze środków Miasta Mińsk Mazowiecki.

W filmie została zaprezentowana aktywność uczestników podczas narciarskich warsztatów zimowych.