• Walentynki świetliczaków❤️

WALENTYNKI to święto zakochanych, ale w szerszym kontekście to również dzień, w którym celebruje się więzi rodzinne, przyjaźń. To również dobra okazja by powiedzieć kocham, lubię, by podziękować swoim najbliższym: rodzicom, dziadkom, przyjaciołom, kolegom, że wnoszą szczęście i radość do naszego życia, że są blisko nas.

Walentynki w naszej świetlicy to był fajny dzień!

Uczniowie  dowiedzieli się skąd wzięło się to święto i jak ono jest obchodzone. Wykonali walentynkowe prace plastyczne, które przyozdobiły salę. Mogli przekazać coś miłego swojej sympatii „Walentynkową pocztą”. Wybrali najsympatyczniejszą „Walentynkę i Walentego” naszej świetlicy i każdy obecny uczeń został obdarowany walentynkową - słodką niespodzianką.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, co widać na zdjęciach.

• Zabawa karnawałowa w klasie1c🥳

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w klasie 1c, gdzie w piątkowe popołudnie 28 stycznia br. odbyła się zabawa karnawałowa.

Tego dnia pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Tradycyjnie, w czasie balu dzieci brały udział w różnych zabawach i konkursach, a także tańcach przy ulubionych muzycznych hitach. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku i pamiątkowych zdjęć.

Czas upłynął wszystkim bardzo szybko. Zadowolone, pełne wrażeń, przeżyć i radosne dzieci wróciły do domów. Zabawa umożliwiła dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze, przyniosła wiele radości, a to było głównym celem tego balu.

Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki.

Wszystkim uczniom życzymy miłego odpoczynku.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów swoim dzieciom oraz za zakup słodyczy i napojów.

• Spotkanie autorskie z Panem Waldemarem Cichoniem

25 stycznia 2022r.  uczniowie z klas I – III wzięli udział w spotkaniu online z pisarzem Waldemarem Cichoniem, które zorganizowała biblioteka szkolna. Pan Cichoń jest autorem  serii popularnych książek o wyjątkowym kocie Cukierku, a pierwsza z nich pt. „Cukierku, ty łobuzie” została wpisana na listę lektur szkolnych. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę do jej wydania i trafienia na półkę w księgarni. Autor przeczytał fragmenty książki „Cukierku, ty łobuzie" i opowiedział kilka ciekawostek z życia głównych bohaterów. Wielką niespodzianką było pokazanie prawdziwego kota Cukierka i drugiej bohaterki opowiadań – kotki Tradycji. Uczniowie dowiedzieli się, że tytułowy bohater lektury istnieje naprawdę i mieszka z rodziną Cichoniów w Tychach od 2007 roku. Dzieci miały możliwość zamówienia  książek z dedykacją i autografem autora. Książki o Cukierku są doskonałą propozycją dla najmłodszych, rozpoczynających swoją przygodę z literaturą, Czytelników.

Zachęcamy do przeczytania wszystkich części przygód psotnego kotka, które są dostępne w bibliotece szkolnej.