• Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

Nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” zainicjowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg, której celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez najnowsze technologie. W związku z tym, uczniowie klas VII i VIII samodzielnie wykonali karty świąteczne, które zostały wysłane do Domu Seniora KAŚMIN w Drożdżówce. Mamy nadzieję, że dzięki przesłanym przez nas życzeniom na twarzach pensjonariuszy KAŚMINU pojawiły się uśmiechy. Nie mogliśmy przekazać kart osobiście, jednak zgłębi naszych serc przesłaliśmy życzenia radości, a przede wszystkim wiary, nadziei i miłości. Warto podkreślić, że projekt wpisuje się w profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szk. 2021/2022.

PODZIĘKOWANIE DLA SP5: Certyfikat dla Piątki

• Wigilia klasowa w klasie 1c

W świątecznej atmosferze 17 grudnia, w klasie I c odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Dla pierwszaków był to szczególny czas, była to ich bowiem pierwsza wigilia w szkole. Tego dnia uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas dekorowania pierników, a także przygotowaniem wigilijnego stołu pełnego słodkich przysmaków. W podniosłej atmosferze uczniowie nawzajem złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Uczniowie ubarwili ten dzień wspaniałym występem- świątecznym tańcem.

Klasa Ic podczas spotkania wspaniale się bawiła. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii, mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt. Był to bardzo miły i udany dzień.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu świątecznych przysmaków.

Uczniowie klasy 1 c wraz z wychowawczynią życzą wszystkim radosnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022.

• Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

Konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową" w klasach 0-III cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie prace konkursowe były bardzo piękne, starannie wykonane, uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Komisja konkursowa miała nie lada problem z rozstrzygnięciem konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie i zapraszamy ponownie do kolejnej edycji w następnym roku.

Organizatorzy: U. Zawada, K. Dębowska- Korkuć, K. Lulko

Zofia Guła IIIc

Oliwia Ostrowska IIId

• Ciekawe zawody naszych rodziców

16 grudnia 2021 roku, w odpowiedzi na zaproszenie uczniów klasy I c przyszła do szkoły mama Ali i Bartka Bakułów, pani Magdalena Bakuła, która pracuje w firmie ubezpieczeniowej Metlife i zajmuje stanowisko Key Account Managera, czyli odpowiada za rozwój współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi w swojej firmie. Pani Magda w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom na czym polega jej praca i jakie cechy charakteru pomagają jej w wykonywanej pracy, a także, że bardzo lubi swoją pracę, która daje jej dużo satysfakcji.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcją i świetnie się bawili.

Na zakończenie spotkania gość rozdał dzieciom upominki, które wzbudziły wielką radość i entuzjazm.

Było to pierwsze, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie z ciekawą osobą. Czekamy z niecierpliwością na kolejnego rodzica, który zainteresuje nas swoją pracą.

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Bakule raz jeszcze za spotkanie i otrzymane prezenty. Życzymy samych sukcesów i dużo  radości w życiu codziennym.

• Sukces sportowy chłopców z Piątki!

W dniu 14 grudnia chłopcy z naszej szkoły wygrali półfinał powiatowy w piłce ręcznej.

SP 5 MM   -   SP Marianka          13   :   2

SP 5 MM   -   SP Dębe Wielkie    13   :   6

SP 5 MM   -   SP Siennica           15   :   1

Reprezentacja szkoły: Sokołowski Karol, Borcuch Rafał, Gut Szymon, Królak Paweł, Żyłka Bartosz, Wąsowski Patryk, Nowicki Michał, Kużmicz Maksymilian, Leszczyński Adam, Nojszewski Alan, Szerszeniewski Tymon.

GRATULUJEMY zawodnikom, trenerowi Panu Adamowi Zwierz!

ŻYCZYMY SUKCESÓW W TURNIEJU FINAŁOWYM!