• Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

Konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową" w klasach 0-III cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie prace konkursowe były bardzo piękne, starannie wykonane, uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Komisja konkursowa miała nie lada problem z rozstrzygnięciem konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie i zapraszamy ponownie do kolejnej edycji w następnym roku.

Organizatorzy: U. Zawada, K. Dębowska- Korkuć, K. Lulko

Zofia Guła IIIc

Oliwia Ostrowska IIId

• Ciekawe zawody naszych rodziców

16 grudnia 2021 roku, w odpowiedzi na zaproszenie uczniów klasy I c przyszła do szkoły mama Ali i Bartka Bakułów, pani Magdalena Bakuła, która pracuje w firmie ubezpieczeniowej Metlife i zajmuje stanowisko Key Account Managera, czyli odpowiada za rozwój współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi w swojej firmie. Pani Magda w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom na czym polega jej praca i jakie cechy charakteru pomagają jej w wykonywanej pracy, a także, że bardzo lubi swoją pracę, która daje jej dużo satysfakcji.

Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcją i świetnie się bawili.

Na zakończenie spotkania gość rozdał dzieciom upominki, które wzbudziły wielką radość i entuzjazm.

Było to pierwsze, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie z ciekawą osobą. Czekamy z niecierpliwością na kolejnego rodzica, który zainteresuje nas swoją pracą.

Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Bakule raz jeszcze za spotkanie i otrzymane prezenty. Życzymy samych sukcesów i dużo  radości w życiu codziennym.

• Sukces sportowy chłopców z Piątki!

W dniu 14 grudnia chłopcy z naszej szkoły wygrali półfinał powiatowy w piłce ręcznej.

SP 5 MM   -   SP Marianka          13   :   2

SP 5 MM   -   SP Dębe Wielkie    13   :   6

SP 5 MM   -   SP Siennica           15   :   1

Reprezentacja szkoły: Sokołowski Karol, Borcuch Rafał, Gut Szymon, Królak Paweł, Żyłka Bartosz, Wąsowski Patryk, Nowicki Michał, Kużmicz Maksymilian, Leszczyński Adam, Nojszewski Alan, Szerszeniewski Tymon.

GRATULUJEMY zawodnikom, trenerowi Panu Adamowi Zwierz!

ŻYCZYMY SUKCESÓW W TURNIEJU FINAŁOWYM!

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Piątce

W naszej szkole powstał Szkolny Klub UNICEF. W ramach swojej działalności zajmuje się propagowaniem wśród uczniów idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom oraz poszanowania praw najmłodszych na całym świecie. W związku z tym, w dniach 23 listopada – 4 grudnia 2021 roku uczennice klasy VIIc przeprowadziły we wszystkich klasach I-III zajęcia nt. praw dzieci. Termin lekcji nie został wybrany przypadkowo. Otóż każdego roku, 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia, 32 lata temu, została uchwalona Konwencja o prawach dziecka. Cieszymy się, że lekcje prowadzone przez starsze koleżanki spodobały się naszym najmłodszym uczniom i mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem podczas kolejnych akcji Szkolnego Klubu UNICEF.

• Odlotowa lekcja przyrody...

W poniedziałek 6 grudnia uczniowie niektórych klas wzięli udział w ODLOTOWEJ LEKCJI PRZYRODY. Podczas spotkania ze znawcą i opiekunem sów dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o informacje dotyczące wybranych gatunków tych ptaków, wysłuchały wielu ciekawostek, zadawały liczne pytania, na które padły wyczerpujące odpowiedzi. Atrakcją spotkania była możliwość pogłaskania bądź trzymania na przedramieniu sowy. Niektórzy wykonali pamiątkowe niecodzienne zdjęcia.

... i najmłodsi też byli, Zerówkowicze na żywej lekcji