• Smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

W szkole dzieci nabywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin życia. Jedną z nich jest zdrowe odżywianie.

Środa, była pysznym dniem w kl. II c, ponieważ uczniowie przygotowali sałatkę owocową oraz owocowe szaszłyki. Na początku dzieci śpiewały piosenki o owocach, potem rozwiązywały zagadki. Dowiedziały się także, dlaczego należy jeść owoce. Porządkowały owoce od najmniejszego, do największego. Układały kompozycję przestrzenną z owoców i określały ich położenie w przestrzeni. Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki i szaszłyków, zwrócenie uwagi na higienę pracy, samodzielne działania dzieci. Następnie odgadywały i opisywały smak, konsystencję i doznania smakowe związane z kosztowaniem owoców.

Własnoręcznie zrobione pyszności, wyśmienicie uczniom smakowały. Lekcja dostarczyła wszystkim wrażeń smakowych i dotykowych.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie produktów.

• STOP PRZEMOCY!

Nasza szkoła włączyła się w projekt "19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży" realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku Mazowieckim. W dniu 19 listopada w ramach solidarności z ofiarami przemocy nasi uczniowie przyszli do szkoły ubrani na kolor pomarańczowy symbolizujący STOP PRZEMOCY!

• Sukces naszych uczennic

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskim konkursie literackim na limeryk pod hasłem „Ta postać odegrała doniosłą rolę w dziejach naszego miasta”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6, a honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki.

Nasi podopieczni nie zawiedli. W kategorii uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Jagoda Dudek, zaś w kategorii uczniów klas starszych również pierwsze miejsce zajęła Jagna Suchocka.

Laureatkom i ich opiekunkom serdecznie gratulujemy!

• Czytanie jest piękne...

W dniach 16-17 listopada 2021 r. w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej odbył się X Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania; ze względu na zaostrzającą się pandemię -  w systemie online. Wzięło w nim udział 142 uczniów. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie przeczytać fragment prozy Stanisława Lema.

Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele naszej Piątki.

Pierwsze miejsce w kategorii uczniów klas VII-VIII zajęła Maria Gorczyca. W kategorii uczniów klas IV-VI trzecie miejsce wywalczył Artur Girndt. W grupie uczniów najmłodszych nasz reprezentant Franciszek Kropielnicki otrzymał wyróżnienie.

Laureatom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

• Wiedza o symbolach Wielkiej Brytanii

Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział w szkolnym konkursie „Symbole Wielkiej Brytanii” zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego.

Uczestnicy konkursu wykonali dowolną techniką plastyczną plakaty przedstawiające między innymi: flagę brytyjską, Big Bena, London Eye, charakterystyczne piętrowe autobusy czy czerwone budki telefoniczne, a nawet Królową Elżbietę II.

Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i starannie wykonanych prac, które zostały zaprezentowane na korytarzu na pierwszym piętrze, wzbudzając zainteresowanie uczniów wszystkich klas naszej szkoły.