• Wygraliśmy powiatowy konkurs „Jestem bezpieczny”!

Dnia 27 października 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych powiatu mińskiego. Uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w domu, w internecie oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Guła z klasy IIIc oraz Tomasz Piątkowski z klasy IIId. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył nasz uczeń - Tomasz Piątkowski! Gratulujemy!!!

• Konkurs "Jestem bezpieczny"

Dnia 18 października 2021 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny VII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa na drodze, w domu, w internecie oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy. Laureatami etapu szkolnego zostali:

Klasy trzecie:

I miejsce – Tomasz Piątkowski klasa IIId

Zofia Guła klasa IIIc

II miejsce – Wiktoria Giszczak klasa IIId

Witold Kozłowski klasa IIIb

III miejsce – Gabriela Krysiak klasa IIIb

Alicja Siajczyk klasa IIIb

Natan Semik klasa IIIc

Franciszek Kropielnicki klasa IIIc

Maria Abramowska klasa IIIc

Wyróżnienia: - Aleksandra Lipińska IIIa,  Gabriela Klimczak  IIIa, Maja Parol  IIIb, Wiktoria Kulka III c, Oskar Pason IIIc,  Zuzanna Różycka IIIc,  Grzegorz Cacko  IIId, Dawid Cała III d, Oliwia Ostrowska  IIId , Emilia Rawska IIId.

Klasy II:

I miejsce – Lena Supieta klasa II b

Nikola Kosicka II b

Zuzanna Perzanowska klasa II b

Zofia Łęczycka klasa II b

II miejsce – Gustaw Niedziałkowski klasa II c

III miejsce – Katarzyna Masak klasa II a

Henryk Juszczyk klasa II c

Antoni Kontraktowicz klasa II b

Wojciech Kurek klasa II b

Agata Barcikowska klasa II b

Joanna Ciszkowska klasa II b

Gabriela Leszczyńska klasa II b

Anna Rendaszka klasa II b

Klasy I:

I miejsce – Oliwier Jasonek klasa I b

II miejsce – Marcel Ptasińki klasa I b

III miejsce – Mieszko Przedlacki klasa I b

Gratulujemy!

• Pamięć o Bohaterach wojennych

Zbliża się Dzień Zaduszny, z tej okazji My-uczniowie z I b, wybraliśmy się na miejski cmentarz, aby uczcić pamięć zmarłych. Zapaliliśmy znicze na grobach żołnierzy, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Była to szczególna wizyta, gdyż na cmentarzu towarzyszyła nam pani Aneta z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, mama naszego kolegi z klasy. Odpowiedziała nam o pracy żołnierzy i o tym, jak ważna jest pamięć o poległych.

• Leśna edukacja

Dnia 28 października klasy trzecie odwiedziły Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Uczniowie zwiedzali ekspozycję zwierząt leśnych w ich środowisku, oglądali miniaturę lasu, rozpoznawali liście i nasiona drzew, polskie ptaki oraz warstwy lasu. Emocjonującym momentem było przejście drewnianą kładką nad „Goździkowym bagnem” i oglądanie zamierającej już jesienią rosiczki – rośliny owadożernej.