• Leśna edukacja

      01.11.2021

      Dnia 28 października klasy trzecie odwiedziły Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Uczniowie zwiedzali ekspozycję zwierząt leśnych w ich środowisku, oglądali miniaturę lasu, rozpoznawali liście i nasiona drzew, polskie ptaki oraz warstwy lasu. Emocjonującym momentem było przejście drewnianą kładką nad „Goździkowym bagnem” i oglądanie zamierającej już jesienią rosiczki – rośliny owadożernej.

    • Klasa Ic z wizytą na Poczcie Polskiej
     • Klasa Ic z wizytą na Poczcie Polskiej

      29.10.2021

      26 października 2021 r. klasa I C udała się z wizytą do oddziału Poczty Polskiej przy ul. Warszawskiej 149 w Mińsku Mazowieckim. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników poczty oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Obejrzały hol, w którym znajdują się okienka pocztowe, poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki  i na logo poczty. Nauczyły się również rozróżniania pojęć nadawca oraz adresat. Dzieci mogły osobiście na swoich kartach pocztowych przykleić znaczek, który zakupiły w okienku pocztowym, przystawić  stempel daty wykonany datownikiem, a następnie wrzucić kartkę do skrzynki pocztowej. Samodzielnie zaadresowane i wysłane kartki zostały dostarczone przez listonosza do SP nr 5, a następnie  do rąk własnych adresatów. Była to bardzo miła niespodzianka,  która sprawiła wielką radość i uśmiech na twarzach pierwszaków.

      Wycieczka na pocztę okazała się ciekawą lekcją w praktyce, a uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni.

      Dziękujemy panu Dariuszowi Świętochowskiemu kierownikowi oddziału za przekazanie nam cennych informacji o działaniu Poczty Polskiej oraz za wiedzę o pracy na zapleczu pocztowym. Dziękujemy również wszystkim pracownikom poczty za miłą atmosferę. Życzymy Wam odwzajemnionych uśmiechów, lekkich przesyłek i drzwi zawsze otwartych. Niech wykonywana praca przynosi wiele satysfakcji.

    • "Wojenne lalki Marysi" Małgorzaty Berwid
     • "Wojenne lalki Marysi" Małgorzaty Berwid

      26.10.2021

      26 października w naszej szkole gościliśmy panią Małgorzatę Berwid – pedagożkę, scenarzystkę, pisarkę i dziennikarkę, autorkę i współautorkę programów telewizyjnych dla dzieci: „Ciuchcia”, „Budzik” czy „Moliki Książkowe”.

      W 2019 roku ukazała się książka „Wojenne lalki Marysi”, która jest spisaną historią życia mamy autorki. To wspomnienia małej dziewczynki z lat wojennych, wzbogacone przepięknymi ilustracjami pani Anny Jamróz.

      Uczniowie klas IV , którzy mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, mogli dowiedzieć się, jaka była geneza powstania opowieści, poznać historię rodziców pani Małgorzaty Berwid, zadać nurtujące pytania. Miłośnicy czytelnictwa zakupili również książki wraz z pięknymi dedykacjami i autografem autorki.

      Niech reklamą wzruszających i fascynujących wspomnień będą słowa pani prof. Joanny Papuzińskiej: „Dziękując Małgorzacie J. Berwid za spisanie
      i udostępnienie nam tej opowieści zachęcam wszystkich – i dorosłych i dzieci
      do uważnej lektury, bo każdy znajdzie w niej coś dla siebie".

    • Pasowanie na świetlicowego Smerfa
     • Pasowanie na świetlicowego Smerfa

      25.10.2021

      W dniu 20 października 2021 r. w świetlicy szkolnej, udekorowanej biało-niebieskimi balonami i sylwetami z bajki, w towarzystwie Papa Smerfa i Smerfetek – uczniów z klasy II b odbyła się uroczystość „Pasowania na świetlicowego Smerfa”. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie uczniów klas pierwszych do świetlicowej gromady, a także stworzenie atmosfery: radości, przyjaźni oraz zaufania. Po powitaniu przez panią wicedyrektor Annę Ciszkowską i wychowawców - dzieci odśpiewały hymn świetlicy i przystąpiły do kilku prób: odwagi, smaku, spostrzegawczości. Zaliczyły je doskonale, co pozwoliło przyjąć każdemu smerfne imię i czapeczkę. Następnie odbyła się uroczysta przysięga i pasowanie na świetlicowego Smerfa. W dowód przyjęcia do świetlicowej gromady, każdy Smerf złożył odcisk palca na Akcie Ślubowania. Na zakończenie uroczystości dzieci zostały obdarowane upominkami, cukierkami i stanęły do wspólnego zdjęcia.

      Wszystkim nowo przyjętym Smerfom życzymy: dużo sukcesów w nauce, wspaniałych zabaw w świetlicy szkolnej i radości w życiu codziennym.

    • Pierwszaki na Poczcie Polskiej😊
     • Pierwszaki na Poczcie Polskiej😊

      25.10.2021

      18 października 2021 r. w dniu Święta Poczty Polskiej klasa 1 d wybrała się z wizytą do oddziału Poczty Polskiej przy ul. Warszawskiej 149 w Mińsku Mazowieckim. Celem wycieczki było zapoznanie się z instytucją poczty i pracą listonosza. Uczniowie zostali miło przyjęci przez kierownika oddziału pana Dariusza Świętochowskiego, który opowiedział historię poczty, zapoznał z zakresem usług pocztowych i pracą listonosza. Dzieci z zaciekawieniem oglądały stare fotografie z dziejów instytucji. 

      Cennym doświadczeniem okazał się samodzielny zakup znaczka pocztowego w okienku i zaadresowanie kartek pocztowych, które zostały wrzucone do skrzynki pocztowej. Wszystkie kartki przeszły drogę wysyłki i trafiły do odbiorców tj. uczniów klasy 1 d. Dzieci z niecierpliwością czekały na przesyłkę. Wizyta na poczcie była rownież okazją do utrwalenia  nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Pierwszaki spisały się na medal i otrzymały liczne pochwały ze strony pracowników poczty. 

      18.10.2021 Poczta Polska obchodziła swoje 463-lecie istnienia i z tej okazji życzymy wszystkim pracownikom wielu sukcesów, zadowolonych klientów i toreb pełnych listów.

     • Siłownia Na Piątkę 😍

      22.10.2021

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na nasz projekt Siłownia Na Piątkę za 148 800 zł.

      Ekipa w składzie: koordynator - Dariusz Świętochowski Stowarzyszenie Na Piątkę oraz uczennice z klasy 3c: Lila Abramowska, Maria Abramowska, Nina Baran, Nadia Michalak.

     • Prestiżowe nagrody i odznaczenia dla pracowników „Piątki”

      22.10.2021

      19 października 2021 roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej w gmachu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych przyznanych nauczycielom za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Z przyjemnością informujemy, że w gronie nagrodzonych znalazło się jedenaścioro pracowników naszej szkoły. Dziesięcioro z nich odebrało złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę.

      O nadaniu tych odznaczeń decyduje prezydent Polski w uznaniu wybitnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. W jego imieniu medale wręczył wojewoda mazowiecki Artur Standowicz. Wśród wyróżnionych nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5 znalazła się również pani Joanna Zawadka, która otrzymała nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

      Tak duża liczba uhonorowanych nauczycieli świadczy zarówno o wysokim zaangażowaniu pedagogów naszej szkoły, jak również o docenianiu ich odpowiedzialnej pracy ze strony dyrektora.

      Serdecznie gratulujemy wyróżnień i życzymy dalszych sukcesów.

    • Kolejny sukces naszych sportowców😊
     • Kolejny sukces naszych sportowców😊

      18.10.2021

      13 października 2021 r. w Siedlcach odbyły się Międzypowiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasze uczennice wypadły wspaniale zajmując 1 miejsce i awansując na zawody wojewódzkie w Sochaczewie.

      Skład sztafety – Hanna Malka, Natalia Rowicka, Anna Rozparzyńska-Noga, Julia Komorzycka, Eliza Szostak, Nadia Makowska, Karina Śliwińska.

      Sztafeta chłopców zajęła 4 miejsce.

      Skład drużyny: Bartosz Żyłka, Patryk Wąsowski, Piotr Marczak, Antoni Przedlacki, Karol Sokołowski, Patryk Rudnicki

      Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

    • Pasowanie pierwszaków😊😍😃
     • Pasowanie pierwszaków😊😍😃

      14.10.2021

      13 października b.r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Był to szczególny dzień dla pierwszoklasistów, którzy stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsk Mazowieckim.

          Uroczystość pasowania uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: dyrekcja szkoły, proboszcz parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów kapłan Jan Opala, Prezes Stowarzyszenia na Piątkę Dariusz Świętochowski oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Ryszard Gorczyca. Na tą wyjątkową chwilę zaproszenie przyjęła zastępca Burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki pani Eliza Bujalska, która z promiennym uśmiechem wspierała naszych uczniów.

          Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków i przynosić szkole dumę. Po ślubowaniu pani Dyrektor Ewa Szczerba wraz z panią Elizą Bujalską i panem Ryszardem Gorczycą dokonali aktu pasowania.

          Na zakończenie uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny: recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Występ został nagrodzony gromkimi brawami ze strony gości i dumnych rodziców.

      Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w miłych wspomnieniach całej społeczności szkolnej i przybyłych gości.

    • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce!
     • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce!

      14.10.2021

          Dzień Edukacji Narodowej to święto oświaty i szkolnictwa polskiego. W naszej szkole uczciliśmy go 13 października. W czasie uroczystych dwóch apeli, Dyrekcja szkoły podziękowała wszystkim pracownikom za trud i oddanie w tym co robią, a co jest darem niesionym dla młodego pokolenia. Za sumienną i oddaną pracę, wielu z nich otrzymało zasłużone nagrody przyznane nie tylko przez Dyrektora szkoły, ale i również przez Burmistrza Miasta oraz Kuratora Oświaty. Ciepłe słowa zostały skierowane również w stronę uczniów i ich rodziców, bez których szkoła nie mogłaby istnieć.

          Część artystyczna przygotowana pod kierunkiem pani Iwony Karwowskiej była inscenizacją zawartą w kilku scenkach, gdzie uczniowie klas V a, V c, VII f w humorystyczny sposób zaprezentowali codzienność z perspektywy ucznia i nauczyciela. Utalentowani młodzi artyści pod opieką pani Magdaleny Jakubowskiej dali krótki koncert muzyczny w podziękowaniu dla wszystkich tych, którzy służą edukacji i nauce. Kwiaty i laurki złożone przez samorząd uczniowski na ręce Dyrekcji, to symbol wdzięczności jaki niosą wszyscy uczniowie.

     • Dzień nauczyciela w stylu Eko w Piątce

      15.10.2021

      Dnia 12 października  w naszej szkole odbyła się  kolejna akcja zbiórki zużytych baterii. Przystąpili do niej wszyscy uczniowie klas 1-8, dzieci z oddziałów zerowych, świetlicy szkolnej oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Łącznie zebrano 80 kg zużytych baterii. Przeprowadzone zostały też krótkie pogadanki na temat: „Dlaczego zużyte baterie są szkodliwe?”.

      Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach

    • Podróże z namiotem na... dachu!!!
     • Podróże z namiotem na... dachu!!!

      12.10.2021

      Spotkanie z Państwem Magdaleną i Adrianem Gańko

      W dniu 7 września kl. 1b oraz 2c uczestniczyła w spotkaniu z Państwem Magdaleną i Adrianem Gańko, którzy są fanami rodzinnego podróżowania z namiotem na dachu, kontaktu z naturą, świeżym powietrzem i ciszą. Uczniowie zobaczyli i testowali ekwipunek podróżującej rodzinki. Poznali ciekawostki z podróży oraz weszli po drabince do namiotu, na dachu samochodu. Dowiedzieli się, że namiot dachowy daje wolność, o wiele większą niż jego tradycyjny brat. Nie trzeba myśleć z wyprzedzeniem gdzie się rozbić, pomijając już długość samego procesu. I nie chodzi tylko o miejsce, ale też o podłoże. Z takim namiotem można spokojnie pojechać w góry, nad jezioro lub nad morze. Jest to też świetna opcja dla miłośników biwakowania, którzy boją się wszelkiej maści robactwa, nie wspominając już o innych, niekoniecznie przyjemnych zwierzętach.

      Dziękujemy za fantastyczne spotkanie i czekamy z niecierpliwością na następne.

     • Pierwszaki w "Farmie iluzji"...

      12.10.2021

      W dniu 6 października 2021 r. uczniowie klas I (a,b,c,d) wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” w Mościskach. Był to wspaniały czas poświęcony na wspólną zabawę i naukę. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom, którzy z zaciekawieniem zwiedzali atrakcje dostępne w parku.  

     • Sukcesy naszych biegaczy!

      12.10.2021

      5 października 2021 r. odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasi wspaniali uczniowie dorzucają kolejne sukcesy i medale do kolekcji! 

      "Starsi" uczniowie wypadli bardzo dobrze, drużyna dziewcząt i chłopców zajęła 2 miejsce. 

      Młodsze dziewczęta uplasowały się na 4 miejscu.

      Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy dalszych SUCESÓW!

      Skład sztafety dziewcząt - rocznik 2007-2008

      - Julia Komorzycka

      - Nadia Makowska

      - Eliza Szostak

      - Karina Śliwińska

      - Natalia Rowicka

      - Anna Rozparzyńska Noga

      - Hanna Malka

      Skład sztafety chłopców - rocznik 2007- 2008

      - Bartosz Żyłka

      - Piotr Marczak

      - AntoniPrzedlacki

      -Karol Sokołowski

      - Patryk Wąsowski

      - Patryk Rudnicki

      Skład sztafety dziewcząt - rocznik 2009-2010

      - Joanna Rek

      - Karolina szostak

      - Nadia Śliwińska

      - Zofia Rek

      - Natalia Sadownik

      - Barbara Barcikowska

      - Yaryna Vasiv

    • Sukcesy Piątki
     • Sukcesy Piątki

      03.10.2021

      30 września 2021 r.odbyły sie powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych.

      Nasi uczniowie wypadli następująco: 

      Dziewczęta  rocznik 2011

      3m Laura Komorzycka

      8m Ksenia Śliwińska

      rocznik 2010 

      2m Rek Joanna

      5m Karolina Szostak

      15m Nadia Śliwińska

      rocznik 2009

      2m Zofia Rek

      14m Natalia Sadownik

      rocznik 2008

      6m Julia Komorzycka                                            

      9m Nadia Makowska

      10m Eliza Szostak

      15m Hanna Malka

      16m Ania Rozparzyńska Noga

      Chłopcy rocznik 2008

      1m - Karol Sokołowski 

      3m Bartek Żyłka 

      12m Patryk Wąsowski 

      15m Patryk Rudnicki 

      20m Adam Leszczyński 

      rocznik 2009

      4m Antek Przedlacki

      6m Piotr Marczak

      Do zawodów regionalnych zakwalifikowali się - Rek Joanna, Karolina Szostak, Zofia Rek, Julia Komorzycka, Karol Sokołowski, Bartek Żyłka, Antek Przedlacki, Piotr Marczak.

      SERDECZNIE GRATULUJEMY i ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

    • "Plik i Folder" na żywo w Piątce
     • "Plik i Folder" na żywo w Piątce

      29.09.2021

      W dniu 29 września klasa 5a uczestniczyła w spektaklu realizowanym przez Polskie Centrum Programu Safer Internet oraz Instytut NASK - o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży w internecie pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów".
      Projekt był prowadzony na żywo w formule on – line i uczestniczyło w nim, w tym dniu ponad 60 szkół z całej Polski.

      Przez lekcję na żywo o bezpieczeństwie w sieci dzieci przeprowadzili naszych uczniów aktorzy – Ola, Filip i ich mama oraz bohaterzy, którzy strzegą bezpieczeństwa – Plik i Folder.

      Po spektaklu uczniowie pracowali w warsztatach, w których rozmawialiśmy o rozsądnym i mądrym korzystaniu z sieci oraz urządzeń cyfrowych.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych