• Wielki finał EKO-projektu

      WIELKI "ELEKTROŚMIECIOWY📠📻🖥 ZAWRÓT GŁOWY" W PIĄTCE 😀

      W dniach 20 i 21 kwietnia 2023r w mińskiej Piątce odbyła się zbiórka elektroodpadów 🖥📻☎️🖱⌨📲📠♻️oraz zużytych♻️🔋 baterii.

      Drodzy mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i okolic- dziękujemy za każdy gram elektroodpadów, który przekazaliście w nasze dobre ręce!!!🤲😀💚🌍 Razem posprzątaliśmy nasze miasto, razem posprzątalismy nasze domy!!!💪😀♻️💚🌍 Dziękujemy, że jesteście z nami!!!💪♻️💚🌍DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE JESTEŚCIE EKO!!!💪♻️💚

      AMBITNE EKOLOŻKI SP5 💪♻️💚🌍🥰

     • Małe serca, wielkie czyny...

      Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim przystąpiła do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, organizowanej przez Stowarzyszenie " Dla Polski ". Akcja została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie klas trzecich dzielnie sprzątali park miejski♻️🌍💚🤍💚. 

      ....wszyscy dzielnie pracowali...

     • Świetliczaki świętują "Dzień Ziemi"

      Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej obchodzony był w różnorodny sposób. Najpierw dzieci obejrzały szereg filmów edukacyjnych, wysłuchały opowiadania „Opowieści z zielonego parku” zdobywając wiadomości na tematy ekologiczne, poznały znaczenie pojęć: „recykling”, „utylizacja”, „segregacja odpadów”, „odnawialne źródła energii”.

      Wykonały plakat promujący proekologiczny tryb życia, modele Ziemi czystej i zanieczyszczonej przez działalność człowieka, ilustracje do haseł, rozwiązywały krzyżówki. Nauczyły się piosenki „Ziemia to wyspa zielona”. Ponadto w ciągu całego roku dzieci zbierają nakrętki, segregują odpady, oszczędnie gospodarują wodą podczas mycia rąk.

      W wyniku powyższych działań nasze Świetliczaki wiedzą, że: „Ziemia to dom dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany”.

     • Marsz solidarności z osobami z Autyzmem

      Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Dlatego uczniowie klasy VIIb wraz z wychowawczynią panią Joanną Kurek oraz pedagogami panią Anną Niedek i panią Anną Markowską zorganizowali w czwartek 20 kwietnia 2023r. marsz solidarności z osobami z autyzmem.

      Wspólnie przeszliśmy ulicami naszego miasta, trzymając w rękach niebieskie balony, rozdając ulotki oraz eksponując transparent wykonany przez uczniów. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, iż jesteśmy otwarci i tolerancyjni, bo każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Rozdając ulotki napotkanym przychodniom, uświadamialiśmy im, jak funkcjonują osoby z autyzmem. Wskazywaliśmy, jak ważne jest to, aby każdy czuł się dobrze wśród innych: w szkole, w pracy, na ulicy czy w sklepie, bez względu na to, w jaki sposób postrzega świat.

      Osoby z autyzmem potrzebują naszego wsparcia i zrozumienia, dlatego mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji więcej ludzi otworzy swoje serca na innych.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych