• Imponujące wyniki egzaminacyjne ósmoklasistów Piątki

            Rok szkolny 2022/2023 dobiegł końca, a zatem pora na podsumowanie wyników. Mińska Piątka ma powody do dumy, o czym świadczy imponująca roczna średnia ocen szkoły 4,6 oraz aż 193 świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Wysoki poziom dydaktyczny potwierdzają także rokrocznie spektakularne sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych, a także wyniki egzaminów ósmoklasisty. Noty procentowe i centylowe uzyskane przez ósmoklasistów na zewnętrznych egzaminach znajdują odzwierciedlenie na zaświadczeniach OKE i nierzadko decydują o tym, czy dany uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły, czy też nie.  W tym roku na wyniki trzeba było poczekać aż do 3 lipca, zaś wydawanie absolwentom zaświadczeń w szkole zostało zaplanowane na 6 lipca. Dla społeczności mińskiej SP nr 5  dzień stanowiący zwieńczenie ośmioletniego wysiłku okazał się bardzo szczęśliwy.  Po raz kolejny - ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, a także samych uczniów i ich rodziców - egzaminy, do których przystąpiły cztery klasy ósme, wypadły w Piątce bardzo dobrze.

          Jako szkoła możemy się pochwalić aż piętnastoma wynikami optymalnymi, z czego trzynaście wyników stuprocentowych przypada na matematykę i dwa – na język angielski. Stuprocentową notę uzyskali uczniowie wszystkich klas ósmych, a są to: Michał Chwesiuk, Blanka Dudzińska, Jan Jabłoński, Bartosz Jackiewicz, Karina Śliwińska, Szymon Andrzejczak, Julia Bartnik, Jakub Nowak, Natalia Krusiewicz, Zuzanna Margol, Gabriela Szylling, Alicja Zawadka, Aleksandra Lech, Maria Książek. Warto podkreślić, że uczeń klasy VIII B Bartosz Jackiewicz może się poszczycić najwyższym wynikiem aż z dwóch przedmiotów – z matematyki i języka angielskiego, za co na pewno należą się szczególne gratulacje.

          Słowa uznania kierujemy także do pozostałych uczniów, gdyż średnie wyniki egzaminacyjne ósmoklasistów Piątki są naprawdę imponujące i po raz kolejny znacząco przewyższają średnie noty ósmoklasistów w kraju, województwie mazowieckim, powiecie mińskim, gminie oraz mieście, o czym świadczą poniższe dane.

          Średni wynik ósmoklasisty z języka polskiego w tym roku wynosi w całym kraju 66%, w województwie mazowieckim 69,  w powiecie mińskim - 69%, w gminie oraz w mieście – 71%, zaś  w SP nr 5 – 74 %.

           Średni wynik z matematyki to w całym kraju 53%, w województwie mazowieckim  59%,  w powiecie mińskim - 57%, w gminie i w mieście – 63%, zaś  w SP nr 5 – aż 71 %, a zatem jest ż o o 18 % wyższy od przeciętnego wyniku w kraju, a także znacznie wyższy od not pozostałych mińskich podstawówek.

          Średni wynik z języka angielskiego wynosi w kraju 66%, w województwie mazowieckim 71%, w powiecie mińskim - 69%, w gminie oraz w mieście – 73%, natomiast  w SP nr 5 – 76%.

          Warto zauważyć, że – podobnie jak w roku ubiegłym - wyniki uczniów mińskiej Piątki z matematyki mieszczą się w znormalizowanej ogólnopolskiej dziewięciostopniowej skali staninowej w przedziale z opisem „wyniki bardzo wysokie”, zaś z języka polskiego i języka angielskiego w przedziale wyników wysokich.

      Serdecznie gratulujemy naszym ósmiokasistom wspaniałych rezultatów, zdecydowanie wyższych od not ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich. Dziękujemy także za ogromny wysiłek i zaangażowanie przygotowującym ósmoklasistów nauczycielom, którzy w tym roku szkolnym, mimo trwających w szkole remontów, przeprowadzili aż trzy próbne wewnętrzne egzaminy. Ciężka praca przyniosła naprawdę spektakularne efekty. Życzymy także dalszych sukcesów i motywacji do pracy w kolejnych latach. Gratulacje przekazujemy także rodzicom naszych absolwentów. Jesteśmy przekonani, że z tak imponującymi wynikami ich pociechy podczas rekrutacji dostaną się do wybranych szkół średnich.

      Dyrekcja SP nr 5

     • Żegnaj przedszkole kochane....

      „Żegnaj przedszkole kochane, nadeszła chwila rozstania…”

      Kolejny rok szkolny dobiega końca i żegnamy absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń nie tylko dla rodziców i dzieci, ale również dla całego grona pedagogicznego. Na zakończenie roku dzieci zaprezentowały program artystyczny. Nie zabrakło uśmiechu na twarzy oraz łezki wzruszeń. Dzieci pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Wicedyrektor Agnieszka Szczepańska, która życzyła wszystkim dzieciom samych sukcesów w ich dalszej edukacji i życiu. W imieniu rodziców głos zabrała Pani Magdalena Piwek, która podziękowała Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za wspólnie spędzony rok, za edukację i opiekę, a dzieciom również życzyła sukcesów w dalszej edukacji.

      Dzieci otrzymały dyplomy ukończenia zerówki oraz upominki ufundowane przez Rodziców.

     • I znów minął rok…

      W piątek 23 czerwca sala gimnastyczna SP 5 dwukrotnie zapełniła się mnóstwem uśmiechniętych uczniów, pedagogów, pracowników szkoły, rodziców oraz przybyłych gości. Zakończenie roku szkolnego odbyło się w dwóch odsłonach. Najpierw pojawili się przedstawiciele klas ósmych i siódmych, później czwartych, piątych i szóstych.

      Uroczystość pożegnania klas ósmych rozpoczęto tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Szczerba, która przywitawszy wszystkich zgromadzonych, podsumowała pracę w bieżącym roku. Dla naszej szkoły był to kolejny bardzo dobry rok. Uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach wiedzy, olimpiadach, rywalizacji sportowej, osiągając bardzo dobre wyniki, zdobywając wysokie lokaty. Szczególnym wyróżnieniem – Złotą Tarczą Absolwenta – zostali uhonorowani następujący uczniowie: Julia Bartnik z klasy 8 c, Zuzanna Margol z klasy 8 e, Jakub Nowak z klasy 8 c, Filip Skibniewski z klasy 8 b, Karina Śliwińska z klasy 8 b oraz Oliwia Wójcik z klasy 8 f. Szkołę z bardzo wysoką średnią ocen – 5,9 i wyższą , ukończyli: Jagoda Dudek, Joanna Federak, Jakub Nowak, Karina Śliwińska, Yaryna Vasiv, Oliwia Wójcik, Helena Gąsiorek, Michalina Ner i Kaja Wójcik. Przypomniawszy długą listę sukcesów, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do rozsławiania dobrego imienia szkoły. Następnie głos zabrali przybyli na dzisiejszą uroczystość goście. Mnóstwo ciepłych słów podziękowań i życzeń padało kolejno z ust Pani Mileny Ciuchcińskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców, Pana Dariusza Świętochowskiego – Prezesa Stowarzyszenia na Piątkę, Pana Jerzego Gryza – Dyrektora Zarządu Gospodarki Komunalnej w Mińsku Mazowieckim oraz Księdza Proboszcza Parafii św. Antoniego z Padwy – ks. Janusza Kopczyńskiego. Ponadto gościliśmy w naszych murach również Pana Pułkownika Ryszarda Gorczycę oraz Księdza Jana Opalę.

      Kolejnym ważnym wydarzeniem było uroczyste przekazanie sztandaru. Przedstawiciele przyszłorocznych klas ósmych godnie przejęli na siebie obowiązki od starszych kolegów.

      Następnie głos zabrali uczniowie. Kończący szkołę ósmoklasiści w przepięknych słowach podziękowali pedagogom oraz wszystkim pracownikom placówki za przekazaną wiedzę, troskę i opiekę, dobre słowo i wielkie serce. Na ręce Dyrekcji złożono kolorowe bukiety. Podczas obydwu apeli wzruszające recytacje przeplatane były występami artystycznymi utalentowanych wychowanków Piątki. Po wręczeniu świadectw, nagród i wyróżnień Pani Dyrektor oficjalnie ogłosiła początek wakacji, sala opustoszała, a w szkole zapanowała cisza.  I tak będzie do września…

      Życzymy udanych wakacji 😎

     • Koniec roku szkolnego...

      22 czerwca o godz. 9.00 uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego. 

      Na początku Pani Dyrektor Ewa Szczerba przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Przewodniczącą Rady Rodziców panią Milenę Ciuchcińską jednocześnie zapraszając wszystkich na część artystyczną przygotowaną przez klasę 2d i 3c. Były wiersze, piosenki i układy taneczne, które przywoływały wspomnienia mijającego roku szkolnego. Nie zabrakło również zasad bezpieczeństwa, o których warto pamiętać podczas letnich przygód. 

      Uczniowie tańcem i kwiatami dziękowali Paniom Dyrektor i nauczycielom za wsparcie i trud włożony w  nauczanie i wychowanie. 

      Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych, słonecznych i  bezpiecznych wakacji  ! 😊😎☀️✈️🌴

     • Dzień Taty...

      23 czerwca to zakończenie roku szkolnego i dzień, w którym świętujemy dzień taty. Klasa 2d składa z tej okazji najpiękniejsze życzenia.

      "Mój Tata jest rycerzem,

      Choć nie ma srebrnej zbroi,

      Mój Tata mówi szczerze

      I prawdy się nie boi.

      Mój Tata żyje w zgodzie

      Z wszystkimi dookoła,

      Mój Tata sprawia co dzień,

      Że Mama jest wesoła.

      Mój Tata wszystko umie

      I Tatą jest wspaniałym,

      Mój Tata mnie rozumie,

      Bo sam był kiedyś mały."

                                                Marcin Brykczyński "Tata".

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych