• Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023
     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023

      05.09.2022

      1 września jak co roku Szkoła Podstawowa nr 5 po wakacyjnej przerwie znów rozbrzmiewała wesołym gwarem, bo oto rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie, dyrekcja  i nauczyciele w asyście rodziców spotkali się na uroczystej akademii. W tym roku galę uświetniła obecność szanownych gości. Byli nimi proboszcz Parafii pw. św. Antoniego ks. Janusz Kopczyński, prezes stowarzyszenia „Na Piątkę” Dariusz Świętochowski i przewodniczący Rady Rodziców Ryszard Gorczyca.  Pani Dyrektor Ewa Szczerba powitała wszystkich serdecznie i wygłosiła okolicznościowe przemówienie, życząc uczniom i nauczycielom wielu sukcesów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do nauczycieli żegnających się z naszą szkołą, w tym do „pani od angielskiego” Beaty Polit i ks. Jerzego Daneckiego, który został przeniesiony pełnić duszpasterską posługę w parafii siennickiej.

      Po pożegnaniach przyszedł czas na powitania. Cała szkolna społeczność przywitała nowych nauczycieli. Nastąpiły też zmiany w kadrze kierowniczej – dyrektor Ewa Szczerba otrzymała nominację na kolejną kadencję i desygnowała na stanowisko wicedyrektora dwie panie - Agnieszkę Szczepańską i ponownie Iwonę Kokoszkę.

      Po akademii uczniowie w klasach spotkali się ze swoimi wychowawcami. 

      Wszystkim uczniom i pracownikom życzymy samych sukcesów.

      I głowa do góry! Za dziesięć miesięcy znów będą wakacje!

     • Spektakularny sukces uczniów Piątki na egzaminach ósmoklasisty!

      05.07.2022

      Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Niewątpliwie w związku z pandemią i realizowaną przez pewien czas edukacją zdalną dużym wyzwaniem było jak najlepsze przygotowanie ósmoklasisów do zewnętrznych egzaminów, które po raz kolejny w całej Polsce odbyły się w drugiej połowie maja. Na wyniki trzeba było jednak cierpliwie poczekać aż do 1 lipca. Dla społeczności mińskiej SP nr 5  dzień stanowiący zwieńczenie ośmioletniego wysiłku okazał się wyjątkowo szczęśliwy i dający powód do dumy.  Po raz kolejny ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, a także samych uczniów i ich rodziców egzaminy, do których przystąpiły cztery klasy ósme, wypadły w Piątce bardzo dobrze, potwierdzając wysoki poziom dydaktyczny placówki. Aż dwudziestu jeden ósmoklasistów uzyskało wyniki optymalne, w tym troje podopiecznych może pochwalić się stuprocentową notą aż z dwóch przedmiotów. Są to: Daria Bańka, Kinga Tańska i Kacper Andrzejewski.

      Średni wynik ósmoklasisty z języka polskiego w tym roku wynosi w całym kraju 60%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 64%, w gminie oraz w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – 67 %.

      Średni wynik z matematyki to w całym kraju 57%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 62%, w gminie i w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – aż 79 %,  a dziesięcioro  ósmoklasistów z matematyki uzyskało wynik 100%. Są to uczniowie klasy VIII A, VIII B, VIII C: Filip Banaszek, Daria Bańka, Bartosz Kowalczyk, Mateusz Świętochowski, Kinga Tańska, Julia Komorzycka, Adam Leszczyński, Natalia Rowicka, Kacper Andrzejewski i Jan Wiśniewski.

      Średni wynik z języka angielskiego wynosi w kraju 67%, w województwie mazowieckim 72%, w powiecie mińskim - 69%, w gminie oraz w mieście – 72%, natomiast w SP nr 5 – 80%. Stuprocentowym wynikiem egzaminu z języka angielskiego może się poszczycić aż jedenaścioro tegorocznych absolwentów: Daria Bańka, Maria Gorczyca, Kacper Ostolski, Julia Słodownik, Tymon Szerszeniewski, Kinga Tańska, Gabriela Nalazek, Franciszek Wąsowski, Kacper Andrzejewski, Kornelia Wieczorek i Amelia Wnuk.

      Warto zauważyć, że wyniki uczniów mińskiej Piątki z matematyki mieszczą się w znormalizowanej ogólnopolskiej skali staninowej w przedziałach z opisem „wyniki bardzo wysokie” (podobnie jak w ubiegłym roku), zaś z języka angielskiego i języka polskiego w przedziałach wyników wysokich.

      Serdecznie gratulujemy naszym ósmiokasistom i ich nauczycielom wspaniałych rezultatów, zdecydowanie wyższych, szczególnie z matematyki i języka angielskiego, od not ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich. Warto podkreślić, że wyniki tegorocznych absolwentów Piątki z matematyki są o kilkanaście procent wyższe od wyników pozostałych mińskich podstawówek. Dziękując za ogromny wysiłek i zaangażowanie  w przygotowanie do egzaminów wszystkim nauczycielom klas ósmych, życzymy dalszych sukcesów i motywacji do pracy w kolejnych latach.

      Gratulacje!!!

     • Wakacje na start!

      04.07.2022

      Dnia 23 czerwca w uroczystej akademii kończącej bieżący rok szkolny uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Powitawszy przybyłych, Pani Dyrektor wymieniła listę sukcesów wychowanków naszej placówki, następnie podziękowała zgromadzonym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za całoroczną pracę. W dalszej części spotkania prymusi wyróżniający się w nauce i zachowaniu odebrali z rąk Pani Dyrektor swoje świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy, listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe. Następnie uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali humorystyczne scenki z codziennego życia szkoły, a chór, wykonując kilka wakacyjnych piosenek, wprawił wszystkich w radosny nastrój. Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła rozpoczęcie wakacji, życząc wszystkim zasłużonego, beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku.

     • Ogłoszenie

      01.07.2022

      Już wkrótce !!!

      chcesz być współautorem książki Srebrzyk 2?

      Jeżeli masz 6-17 lat i masz pomysł na fajny wiersz o Mieście Mińsk Mazowiecki z okazji 600 lecia ?

      To czekamy na Ciebie !

      Autorem książki będzie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 Mariola Kruszewska, poetka, laureatka wielu nagród literackich, co gwarantuje dobry poziom publikacji. Współautorami będą chętne dzieci, których wiersze zostaną włączone w naturalny sposób do opowieści.

      Dodatkowo ogłaszamy konkursy dla uczestników na najciekawszą okładkę, rysunek/zdjęcie i wiersz. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

      Prace przyjmujemy: drogą e-mailową rrsp5mm@gmail.com, przez messanger, telefoniczną sms, mms - 602 888 595, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, adresu do korespondencji: Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz podczas kontaktów osobistych.

      Książka współfinansowana ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w ramach zadania publicznego Srebrzyk 2.

     • Koniec roku szkolnego w Zerówkach

      01.07.2022

      „A MY NIE CHCEMY, NIE CHCEMY JESZCZE IŚĆ” - ZERÓWKOWICZE ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE”

      Kolejny rok szkolny dobiegł końca, żegnamy absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń dla dzieci, rodziców i grona pedagogicznego.

      Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych. Wręczyła dzieciom dyplomy, życząc sukcesów w dalszej edukacji. Rodzice otrzymali podziękowania za efektywną współpracę. Na tę wyjątkową okazję dzieci przygotowały piękną akademię. Na wejście dostojnym krokiem zatańczyły poloneza. Były piękne wiersze i piosenki zachęcające do wakacyjnych, bezpiecznych przygód. W programie artystycznym nie zabrakło tańców i pląsów. Na zakończenie uroczystości Dyrekcja i wychowawcy wraz z dziećmi radośnie zatańczyli „Poleczkę na lato”.

     • Piękny koniec roku szkolnego...

      24.06.2022

      Koniec roku szkolnego to niezwykle wyczekiwana chwila tak dla uczniów, jak i nauczycieli, to początek zasłużonego urlopu po miesiącach wytężonej pracy. Pani Dyrektor Ewa Szczerba za ten trud dziękowała w przemówieniu swoim współpracownikom i uczniom. Zaprezentowała długą listę szkolnych osiągnięć i sukcesów, stanowiących powód do radości i dumy.

      Ze smutkiem pożegnaliśmy naszych absolwentów – uczniów klas ósmych, którzy zakończyli naukę i po raz ostatni wystąpili przed społecznością naszej szkoły. Wśród nich rekordowa liczba osób odebrała najbardziej zaszczytne odznaczenie Piątki – Złotą Tarczę Absolwenta. Był to bowiem dzień podsumowań naszych sukcesów – uczniowie otrzymali świadectwa i nagrody za osiągnięcia uzyskane w kończącym się roku szkolnym. W pięknych słowach pożegnali nauczycieli i pracowników szkoły, dziękując wszystkim za trud, pomoc i miłe chwile razem spędzone. Ciepłe słowa skierowali również do młodszych koleżanek i kolegów, nie obyło się bez łez i sympatycznych gestów. Pięknym akcentem na zakończenie uroczystości był taniec belgijka. Wszyscy życzyli sobie wzajemnie sukcesów i szczęścia a przede wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

     • ...Wakacje, wakacje!

      24.06.2022

      „Będziemy w morzu pływać i w piłkę grać na plaży...”

      czyli zakończenie roku szkolnego 2021/22 w klasach młodszych

      Dnia 23 czerwca rok szkolny uroczystą akademią kończyli uczniowie klas I-III. Zebrani wokół symbolicznego ogniska słuchali opowieści pani dyrektor Ewy Szczerby o licznych sukcesach uczniów naszej szkoły. Potem oglądali utrzymany w wakacyjnej atmosferze występ klasy IIIb i IIId - słuchali piosenek o letnim odpoczynku oraz rad jak dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji, wraz z tancerzami podrygiwali w rytm „Poleczki na lato”. Na koniec zachwycili się błyskotliwym występem naszych gibkich szkolnych gimnastyczek. Teraz pozostało już tylko odebrać świadectwo promocyjne i zaczynamy WAKACJE!

     • Kreatywne warsztaty informatyczne

      21.06.2022

      W dniu 21 czerwca 2022 r. klasa 5a uczestniczyła w kreatywnych warsztatach informatycznych zorganizowanych przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, które odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim. Zajęcia integracyjne były prowadzone w dwóch grupach projektowych - tworzenie w Scratchu wielojęzykowej gry wykorzystującej kamerę internetową oraz Integracja przy warcabach. 

      Warszataty odbywały się w ramach konferencji MaKI - Mazowieckie Kluby Integracyjne - o sile działań edukacyjnych wspierających i integrujących uczniów. 

     • Finał konkursu o wiedzy o Mazowszu

      21.06.2022

      Jakub Nowak, Jan Wiśniewski i Adam Leszczyński odebrali z rąk Mirosława Krusiewicza - dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego - zaświadczenia laureatów Konkursu Wiedzy o Mazowszu. Kuba drugi raz z rzędu uzyskał najwyższy wynik wśród uczniów z całego Mazowsza. Chłopcy znaleźli się w grupie laureatów składającej się tylko z dziewięciu osób. Był to dzień podsumowania ich wielomiesięcznego odkrywania tajemnic Mazowsza. Gratulujemy!

     • Spływ kajakowy

      21.06.2022

      W poniedziałek 13 czerwca klasa 7c uczestniczyła w spływie kajakowym rzeką Liwiec i chociaż pogoda nie napawała optymizmem to wszyscy bawiliśmy się super. Kilka godzin spędziliśmy aktywnie, w otoczeniu przyrody, pałaszując również pyszne kiełbaski przy ognisku.

     • Piątka na podium 💖💪

      18.06.2022

      Mińska Piątka po raz czarty na podium

      w ogólnopolskim konkursie ekologicznym

       „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”

       

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz czwarty zajmuje 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Mińską Piątkę reprezentował zespół Eko- Recyklinki w składzie: Maria Gorczyca, Daria Bańka, Wiktoria Szeląg, Aleksandra Truszko i Alicja Pawelec wraz ze szkolnym koordynatorem konkursu - Edytą Kopeć. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 25 i 26 kwietnia 2022r. podczas której zebrano 6 400 kg elektroodpadów, w tym ok.550 kg zużytych baterii.  Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i upominki od AURAEKO.

      Zajęcie trzeciego miejsca w tym konkursie to dla naszej szkoły ogromny zaszczyt. Udało się zrealizować wszystkie zadania konkursowe i po raz czwarty stanąć na podium.

      Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz wszystkim mieszkańcom naszego miasta i okolic, którzy włączyli się w ekologiczne działania SP5, oddając zużyty sprzęt oraz baterie. Wierzymy, że w kolejnej edycji tego konkursu, również uda nam się utrzymać to zaszczytne miejsce na podium.

       

     • WYPRAWKA ZERÓWKOWICZÓW 2022/2023

      18.06.2022

      Szanowni Rodzice Zerówkowiczów,

      do rozpoczęcia roku szkolnego 2022/ 2023 zostało jeszcze trochę  czasu, ale pora  już zacząć myśleć o przygotowaniach. Zajęcia w oddziale zerowym rozpoczną się 1 września 2022 roku. Poniższy załącznik zawiera informację na temat przyborów i artykułów papierniczych. Wszystkie rzeczy uwzględnione w wyprawce prosimy umieścić w torbie podpisanej imieniem i nazwiskiem dziecka oraz dostarczyć w pierwszym lub na początku drugiego tygodnia września. Odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości uzyskają Państwo podczas pierwszego zebrania z wychowawcami oddziałów zerowych.

      Wyprawka zerówki 2022-2023

     • Mali aktorzy...

      11.06.2022

      Klasa 2a, bawiąc się w teatr, przygotowała dla swoich kolegów z klas 0-3 inscenizację pt. „Porady wróżek”. Przedstawienie ukazuje niektóre dziecięce wady i sposoby ich niwelowania. Zachęca dzieci do oceny własnych zachowań i podpowiada co robić, aby ciało i dusza były zdrowe. Aktorzy doskonale  bawili się na scenie w czasie swojej premiery  a publiczność uważnie przypatrywała się tej grze. Swoje wystąpienie powtórzyli następnego dnia, gdzie na widowni zasiedli ich rodzice, rodzeństwo  i dziadkowie.

     • Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami

      11.06.2022

      Na początku czerwca br. uczniowie klasy 1c realizowały treści programu dla placówek wychowania przedszkolnego i  uczniów szkół podstawowych w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych pod nazwą „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!”. Głównym celem programu jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci już od najmłodszych lat, a zwłaszcza edukacja w zakresie zagrożeń wywoływanych przez kleszcze oraz sposobów stosowania profilaktyki chorób odkleszczowych.

      Dzieci w przystępny sposób dowiedziały się wielu informacji  na temat życia kleszczy, ich wyglądu, występowania, miejsc na ciele człowieka najbardziej narażonych na ukłucie kleszczy, chorób jakie przenoszą kleszcza po kontakcie ze skórą człowieka i zwierzęcia. Ponadto dowiedziały się o metodach zabezpieczenia się przed wszczepieniem się kleszcza w ciało człowieka oraz podstawowych zasadach postępowania po ugryzieniu przez kleszcza.

      Uczniowie chętnie dzielili się także swoimi „przygodami” z kleszczami, odpowiadali na pytania. Na koniec wykonywały również zadania na kartach pracy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych