• Szkoła demokracji...

      W piątek 28 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego.
      W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja, która finalnie pod okiem opiekunów Samorządu Szkolnego skrupulatnie przeliczyła oddane głosy.

      Oficjalnie informujemy, iż największą ilość głosów, a tym samym funkcję Przewodniczącego Samorządu Szkolnego zdobyła Joanna Federak z klasy VIII b. Jej zastępcą została Zuzanna Barwicka z klasy VII c.

      Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy energii oraz wytrwałości
      w działaniach na stanowisku.

     • Ciekawa zagroda...

      27 września br. klasy 3a i 3d pojechały na wycieczkę do Kawęczyna. „Malowana Zagroda” to piękne miejsce związane z polską kulturą ludową. Dzieci zostały powitane chlebem i solą przez gospodarza ubranego w strój ludowy, który zaprosił do zwiedzenia Zagrody. Uczniowie spacerując po rozległym terenie Malowanej Zagrody zwiedzili starą zagrodę wiejską, piekarnię, kuźnię, kapliczkę i szkołę. Mieli także okazję przejażdżki wozem po okolicy podczas, której mogli podziwiać piękno Mazowsza. Niespodzianką byli mieszkańcy Zagrody którzy czekali na łakocie od dzieci. Daniele i kozy to niezłe łasuchy. 

      Pogoda tego dnia dopisywała co sprzyjało zabawie i tańcom na świeżym powietrzu. Uczniowie wrócili do szkoły z głowami pełnymi nowych wiadomości i niezapomnianych wrażeń. A następnego dnia czekała na nich w klasie niespodzianka kanapki z miodem zrobione z chleba z Malowanej Zagrody.

     • Dzień Chłopaka w kl. IIc

      Klasa IIc wybrała się na wycieczkę do pobliskiej Pizzerii Da Grasso. Wyjście to zostało zorganizowane z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka. Uczniowie z wielkim apetytem skonsumowali pizze - były przepyszne! Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili do szkoły w doskonałych humorach. Następnie wszystkim chłopcom z okazji ich święta dziewczynki zaśpiewały „100 lat”, złożyły najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyły upominki.

      Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi.

      Ten dzień dla wszystkich był wyjątkowy i radosny.

      Dziękujemy rodzicom za wsparcie.

     • Świętowanie w Ib❤️

      Dzień chłopaka w klasie Ib upłynął w cudownym klimacie zajęć z robotyki i programowania, prowadzonych przez właścicielkę pracowni LABROBOTICS- panią Dominikę. Dziewięćdziesięciominutowe warsztaty wywołały ekscytację, radość i szczęście, nie tylko na twarzach chłopców!

     • Jak świętować to świętować- „Dzień Chłopaka” w klasie IIIC👦🏻🧡

      W tym roku szkolnym klasa III C świętowała „Dzień Chłopaka” przez trzy dni....

      Pierwszego dnia, w środę, mieliśmy okazje gościć w naszej klasie specjalnego gościa - Konrada Wicik, który w wolnych chwilach zajmuje się wędkarstwem. Ponadto jest prezesem Polskiego Związku Wędkarskiego nr 45 w Cisiu, gdzie aktywnie organizuje dla dzieci i młodzieży zawody wędkarskie. Pan Konrad opowiadał dzieciom o swoim zamiłowaniu i wielkiej pasji do wędkarstwa. Opowiedział o rożnych gatunkach ryb, zaprezentował wędkarskie ubranie, sprzęt wędkarski, przynęty i inne niezbędne akcesoria potrzebne do łowienia ryb.

      Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Wzbogaciło wiedzę trzecioklasistów na temat wędkowania, jak również utrwaliło zasady zachowania bezpieczeństwa nad wodą. Mamy nadzieję, że dzięki tej warsztatowej lekcji, dzieci połknęły haczyk i w przyszłości będą rozwijać swoje pasje.

      Drugim upominkiem na „Dzień Chłopaka” było czwartkowe wyjście na kręgle. Uczniowie mogli w atrakcyjny i aktywny sposób spędzić wspólnie czas. Wszyscy świetnie się bawili. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

      Trzeciego dnia w piątek, niektórzy uczniowie przyozdobili swoje stroje krawatami. Dziewczynki złożyły swoim kolegom piękne życzenia i poczęstowały wszystkich słodkim co nieco.

      Odbyły się również wybory na „Najsympatyczniejszego chłopaka w klasie”. Gratulujemy zwycięzcy:)

      To były bardzo przyjemne trzy dni oraz trafione upominki, które sprawiły radość całej klasie, nie tylko naszym chłopcom. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy.

      Wszystkiego najlepszego z okazji „Dnia Chłopaka” wszystkim chłopcom – tym małym i tym dużym życzą dziewczynki z klasy 3C wraz z wychowawcą🥰

     • BLIŻEJ NEUTRALNOŚCI KLIMATYCZNEJ

      W dniach 25-29 września grupa nauczycieli Piątki brała udział w wizycie studynej w Berlinie w ramach projektu Visions 2045. Po kwietniowym spotkaniu w placówce, którego celem było wykonanie audytu klimatycznego oraz obliczenie śladu węglowego, przyszedł czas na wymianę doświadczeń z innymi szkołami.

      Podczas odbytej wizyty naczyciele mogli zapoznać się z najlepszymi praktykami związanymi z neutralnością klimatyczną, realizowanymi w szkołach niemieckich i centrach ekologicznych oraz z renowacją budynków szkolnych. Była to również wspaniała okazja, aby zacieśnić relacje ze szkołami polskimi biorącymi udział w projekcie - SP1 z Mińska Mazowieckiego oraz dwiema szkołami z Zamościa.

      Owocna i inspirująca berlińska wizyta stała się świetnym przygotwaniem do warsztatów, które wkrótce odbędą się w Piątce.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 257582957
   • ul. Małopolska 11
    05-300 Mińsk Mazowiecki
    Poland
   • 257596534
   • 822-10-46-051
   • 000584449
 • Galeria zdjęć

   brak danych