• Dzień Chłopaka i Dziewczyny w 3c💖

      30.09.2022

       

      „W każdej chwili, zawsze, wszędzie,

      niech Ci w życiu dobrze będzie!

      Niech Cię dobry los obdarzy

      wszystkim o czym tylko marzysz!”

       

      28 września, w klasie 3c odbył się Dzień Chłopaka i Dziewczyny. Uczniowie wystosowali personalizowane życzenia dla siebie, nawzajem. Były one ozdobione motywem plastycznym. Każdy narysował to, co mu w „duszy gra”. Następnie dzieci obejrzały film o przyjaźni pt. „Dom”. Na rodzicach zawsze można polegać. Zadbali o „milusińskie  brzuszki”. Przygotowali  pyszne pizze  oraz witaminkowe soki. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy.

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego święta.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

       

    • Wyjście na warsztaty pizzy klasy 2c
     • Wyjście na warsztaty pizzy klasy 2c

      30.09.2022

      29 września br. wramach obchodów klasowego Dnia Chłopaka”uczniowie klasy II C uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach robienia pizzy. Do restauracji „Da Grasso” wybraliśmy się komunikacją miejską, co stanowiło ciekawy element wycieczki. Dzieci mogły wcielić się w rolę kucharza oraz poznać tajniki powstawania znanego włoskiego dania. Każdy mógł przygotować swoją pizzę od podstaw i zadecydować o dodatkach, które najbardziej lubi. Po samodzielnym przygotowaniu swojego kulinarnego dzieła pizza trafiła do specjalnego pieca. Kulinarna przygoda zakończyła się degustacją zrobionej pizzy oraz pięknym dyplomem. Warsztaty przyniosły wszystkim wiele emocji i radości. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci małych smakoszy! Dziękujemy organizatorom zawspaniałe przyjęcie i bardzo miłą atmosferę. 

      Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka życzą dziewczynki z klasy 2c

     • SUKCESY naszych dziewcząt 💪

      27.09.2022

      W dniu 26 września 2022 r. odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowały następujące dziewczęta:

      2008 r.

      Eliza Szostak – 3 miejsce

      Nadia Makowska – 10 miejsce

      Karina Śliwińska  – 13 miejsce

      Maja Matasek  – 15 miejsce

      2009r

      Zofia Rek – 2 miejsce

      2010 r

      Joanna Rek – 1 miejsce

      Karolina Szostak – 9 miejsce

      Kornelia Król – 34 miejsce

      2011 r

      Laura Komorzycka – 2 miejsce

      Ksenia Śliwińska – 6 miejsce

      Eliza, Zosia, Asia, Laura i Ksenia awansowały na zawody regionalne do Siedlec.

      Opiekun – Małgorzata Pyszel

     • Ważna rola samorządowca...

      27.09.2022

      27 września gościliśmy w naszej szkole panią wiceburmistrz Elizę Bujalską, która spotkała się z uczniami klas starszych. Celem spotkania były rozmowy o ważnej roli samorządu miejskiego i o projekcie powołania Młodzieżowej Rady Miasta. Dzięki tej radzie głos młodych mieszkańców ma być bardziej słyszalny. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących ich szczegółów, np. jakie będą zadania rady, ilu członków będzie liczyła, jak długo będzie trwała kadencja młodego radnego. Wielu uczniów ciekawiła procedura wyborów. Być może są wśród nich przyszli reprezentanci naszej „Piątki”.

     • #wspaniałerzeczydziejąsięwŚWIETLICY 

      24.09.2022

       

      Miniony tydzień w świetlicy minął nam na nauce, przypominaniu i utrwalaniu wiadomości o JESIENI. Wspólnie wykonaliśmy mapę myśli. Rozmawialiśmy o darach jesieni. Wykonaliśmy piękne kolorowanki, które ozdabiają nam sale. Graliśmy w memory i rozwiązywaliśmy krzyżówki w aplikacji Wordwall. Graliśmy w Dobble- wersja jesień. Cieszyliśmy się i korzystaliśmy z promieni słońca na szkolnym placu zabaw i orliku. 

     • Smacznie, zdrowo, kolorowo...

      24.09.2022

      Zerówkowicze przy straganie owocowo-warzywnym...

      Dnia 22 września 2022 r. dzieci oddziału przedszkolnego odwiedziły stragan owocowo- warzywny na targowisku miejskim. Odbyła się krótka pogadanka dotycząca wpływu owoców i warzyw na zdrowie człowieka. Nasi zerówkowicze doskonale wiedzą, jakie smaczne i zdrowe potrawy można przygotować z owoców i warzyw. Dzieci mają świadomość, że owoce i warzywa muszą być obecne w ich codziennej diecie i obiecały, że tak będzie. 

    • Spotkanie z Jerzym Owsiakiem
     • Spotkanie z Jerzym Owsiakiem

      22.09.2022

      Dnia 21 września 2022 r. na Starym Rynku w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z Jerzym Owsiakiem, prezesem fundacji charytatywnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na spotkaniu pojawił się Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski oraz Jego zastępca pani Eliza Bujalska. W wydarzeniu uczestniczyła także młodzież ze szkół w Mińsku Mazowieckim, w których były prowadzone zbiórki na rzecz fundacji. Pan Owsiak Prezes Fundacji dziękował za wielkie zaangażowanie w pozyskiwaniu funduszy. Każda zebrana kwota była przekazana na zakup niezbędnego dla pacjentów sprzętu oraz finansowanie programów medycznych. Odbyło się również symboliczne nadanie nazwy ulicy WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która oficjalnie została otwarta podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 30.01.2022r. Jerzy Owsiak otrzymał symboliczny duplikat tablicy z nazwą ulicy. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

       tekst: Zuzanna Margol, Maria Książek 

       

    • "Ogórkiem" po Warszawie....
     • "Ogórkiem" po Warszawie....

      21.09.2022

      20 września klasy 6a, 6b i 6c wyruszyły na wycieczkę do Warszawy .... pociągiem.

      Naszym celem było zwiedzanie stolicy zabytkowym autobusem typu "Ogórek". Odwiedziliśmy m.in. Park Łazienki Królewskie, Stare Miasto, pijalnię czekolady "Wedel", a także Pałac Nauki i Kultury.... w tym ogromnym gmachu uczniowie mogli zobaczyć sale, w których odbywały się ważne narady państwowe w czasach PRL....

      następnie wjechaliśmy szybką windą na 30 piętro, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Warszawy 😍

      Piękna WARSZAWA ODKRYTA NA NOWO 💖

    • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU
     • EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU

      21.09.2022

      20 września 2022 r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na parkingu "zagościł" autobus komunikacji miejskiej, którym zręcznie manewrował kierowca-pan Jarek. Najmłodsze dzieci z klas O-III z wypiekami na buziach czekały na ten dzień. Pan Rafał Czerechów, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej oraz pan kierowca cierpliwie i wyczerpująco odpowiadali na tysiące pytań dociekliwych uczniów, zdradzając wszelkie tajemnice autobusu i prezentując niedostępne na co dzień zakamarki pojazdu. Co to jest „ciepły guzik’?, Jak wygląda podróż osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim?, Co to jest „wyjście awaryjne” i do czego służy młotek w autobusie? Na te i wiele innych pytań wszyscy znaleźli odpowiedź. Na zakończenie wizyty w autobusie, każdy mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca, zasiadając za kierownicą pojazdu w barwach naszego miasta.

      Najmłodsi złożyli obietnicę panu kierowcy, że od dzisiaj wraz z rodzicami podróżują po naszym mieście tylko i wyłącznie bezpłatną komunikacją miejską. A w murach „Piątki” już rosną następcy pana Jarka, gotowi w przyszłości go zastąpić.

     • Aktywna lekcja W-fu

      22.09.2022

      20 września b.r. Klasy 2a i 2d wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Stacji Grawitacji w Warszawie. Celem wycieczki było uczestnictwo w aktywnej lekcji W-fu. Uczniowie pod okiem przeszkolonych instruktorów zapoznali się z zasadami bezpiecznego i aktywnego korzystania z obiektu, poznali wiele ciekawych ćwiczeń, które można wykonać na trampolinach. Każde ćwiczenie zostało wykonane pod okiem specjalisty ze zwróceniem uwagi na poprawność wykonania i odpowiednią postawę podczas akrobacji. Pobyt w Stacji Grawitacji sprzyjał wyrabianiu właściwego nawyku spędzania czasu oraz integracji zespołów klasowych. Uczniowie korzystając z szeregu atrakcji pokonywali własne słabości i uczyli się współdziałać w grupie.

      Był to czas zabawy ale także nauki, którą uczniowie z pewnością wykorzystają podczas zajęć w szkole i zabaw poza nią.

     • Nie taki robal straszny 😉

      21.09.2022

      W poniedziałek 19 września klasy 2b i 2c wyruszyły na wycieczkę do warszawskiego ZOO. Tego dnia hipopotamica Pelagia świętowała 37 urodziny i odśpiewano jej „Sto lat”. Mimo deszczowej aury oglądanie żyraf, słoni, szympansów, alpak, węży i kangurów przyniosło wiele radości. Zwiedzanie sali wolnych lotów dla ptaków oraz bajkowych akwariów sprzyjało wyciszeniu i relaksowi. Mnóstwo emocji dostarczyły zajęcia edukacyjne pt. „Nie taki robal straszny. Poznać, to znaczy zrozumieć i polubić”, podczas których uczniowie przeżyli bliskie spotkania z bezkręgowcami. Okazało się, że wije łaskoczą w skórę setkami nóżek, patyczaki haczykami zaczepiają o ubranie, straszyki udają skorpiona, a karaczany syczą, gdy czują się zagrożone. Mikrofauna może być sympatyczna :)

     • Torami Nowej Edukacji

      18.09.2022

      W ramach projektu „Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” ponad 1000 uczniów uczestniczyło w zajęciach rozwijających umiejętności uczenia się  i wzmacniających kompetencje kluczowe. Celem projektu było także podniesienie jakości edukacji i zwiększenie atrakcyjności nauczania poprzez rozszerzenie kwalifikacji nauczycieli. Zakupione za blisko milion złotych nowoczesne pomoce dydaktyczne z pewnością uatrakcyjniają proces nauczania. 

      Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego projekt "Torami Nowej Edukacji".

     • Akcja ekologii w Piątce🙂

      18.09.2022

      ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII 

      Dnia 16 września 2022 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym zbiórka zużytych
      baterii pod hasłem: „Wszyscy wspólnie posprzątajmy świat!”. Do akcji przystąpili uczniowie wszystkich klas oraz dzieci oddziału przedszkolnego.

      Dziękujemy za 50 kg zużytych bateryjek, które trafiły w „nasze dobre ręce”.

      Zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach :)

    • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023
     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023

      05.09.2022

      1 września jak co roku Szkoła Podstawowa nr 5 po wakacyjnej przerwie znów rozbrzmiewała wesołym gwarem, bo oto rozpoczął się nowy rok szkolny. Wszyscy uczniowie, dyrekcja  i nauczyciele w asyście rodziców spotkali się na uroczystej akademii. W tym roku galę uświetniła obecność szanownych gości. Byli nimi proboszcz Parafii pw. św. Antoniego ks. Janusz Kopczyński, prezes stowarzyszenia „Na Piątkę” Dariusz Świętochowski i przewodniczący Rady Rodziców Ryszard Gorczyca.  Pani Dyrektor Ewa Szczerba powitała wszystkich serdecznie i wygłosiła okolicznościowe przemówienie, życząc uczniom i nauczycielom wielu sukcesów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do nauczycieli żegnających się z naszą szkołą, w tym do „pani od angielskiego” Beaty Polit i ks. Jerzego Daneckiego, który został przeniesiony pełnić duszpasterską posługę w parafii siennickiej.

      Po pożegnaniach przyszedł czas na powitania. Cała szkolna społeczność przywitała nowych nauczycieli. Nastąpiły też zmiany w kadrze kierowniczej – dyrektor Ewa Szczerba otrzymała nominację na kolejną kadencję i desygnowała na stanowisko wicedyrektora dwie panie - Agnieszkę Szczepańską i ponownie Iwonę Kokoszkę.

      Po akademii uczniowie w klasach spotkali się ze swoimi wychowawcami. 

      Wszystkim uczniom i pracownikom życzymy samych sukcesów.

      I głowa do góry! Za dziesięć miesięcy znów będą wakacje!

     • Spektakularny sukces uczniów Piątki na egzaminach ósmoklasisty!

      05.07.2022

      Rok szkolny 2021/2022 dobiegł końca. Niewątpliwie w związku z pandemią i realizowaną przez pewien czas edukacją zdalną dużym wyzwaniem było jak najlepsze przygotowanie ósmoklasisów do zewnętrznych egzaminów, które po raz kolejny w całej Polsce odbyły się w drugiej połowie maja. Na wyniki trzeba było jednak cierpliwie poczekać aż do 1 lipca. Dla społeczności mińskiej SP nr 5  dzień stanowiący zwieńczenie ośmioletniego wysiłku okazał się wyjątkowo szczęśliwy i dający powód do dumy.  Po raz kolejny ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, a także samych uczniów i ich rodziców egzaminy, do których przystąpiły cztery klasy ósme, wypadły w Piątce bardzo dobrze, potwierdzając wysoki poziom dydaktyczny placówki. Aż dwudziestu jeden ósmoklasistów uzyskało wyniki optymalne, w tym troje podopiecznych może pochwalić się stuprocentową notą aż z dwóch przedmiotów. Są to: Daria Bańka, Kinga Tańska i Kacper Andrzejewski.

      Średni wynik ósmoklasisty z języka polskiego w tym roku wynosi w całym kraju 60%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 64%, w gminie oraz w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – 67 %.

      Średni wynik z matematyki to w całym kraju 57%, w województwie mazowieckim oraz w powiecie mińskim - 62%, w gminie i w mieście – 66%, zaś  w SP nr 5 – aż 79 %,  a dziesięcioro  ósmoklasistów z matematyki uzyskało wynik 100%. Są to uczniowie klasy VIII A, VIII B, VIII C: Filip Banaszek, Daria Bańka, Bartosz Kowalczyk, Mateusz Świętochowski, Kinga Tańska, Julia Komorzycka, Adam Leszczyński, Natalia Rowicka, Kacper Andrzejewski i Jan Wiśniewski.

      Średni wynik z języka angielskiego wynosi w kraju 67%, w województwie mazowieckim 72%, w powiecie mińskim - 69%, w gminie oraz w mieście – 72%, natomiast w SP nr 5 – 80%. Stuprocentowym wynikiem egzaminu z języka angielskiego może się poszczycić aż jedenaścioro tegorocznych absolwentów: Daria Bańka, Maria Gorczyca, Kacper Ostolski, Julia Słodownik, Tymon Szerszeniewski, Kinga Tańska, Gabriela Nalazek, Franciszek Wąsowski, Kacper Andrzejewski, Kornelia Wieczorek i Amelia Wnuk.

      Warto zauważyć, że wyniki uczniów mińskiej Piątki z matematyki mieszczą się w znormalizowanej ogólnopolskiej skali staninowej w przedziałach z opisem „wyniki bardzo wysokie” (podobnie jak w ubiegłym roku), zaś z języka angielskiego i języka polskiego w przedziałach wyników wysokich.

      Serdecznie gratulujemy naszym ósmiokasistom i ich nauczycielom wspaniałych rezultatów, zdecydowanie wyższych, szczególnie z matematyki i języka angielskiego, od not ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i miejskich. Warto podkreślić, że wyniki tegorocznych absolwentów Piątki z matematyki są o kilkanaście procent wyższe od wyników pozostałych mińskich podstawówek. Dziękując za ogromny wysiłek i zaangażowanie  w przygotowanie do egzaminów wszystkim nauczycielom klas ósmych, życzymy dalszych sukcesów i motywacji do pracy w kolejnych latach.

      Gratulacje!!!

     • Wakacje na start!

      04.07.2022

      Dnia 23 czerwca w uroczystej akademii kończącej bieżący rok szkolny uczestniczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych. Powitawszy przybyłych, Pani Dyrektor wymieniła listę sukcesów wychowanków naszej placówki, następnie podziękowała zgromadzonym uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za całoroczną pracę. W dalszej części spotkania prymusi wyróżniający się w nauce i zachowaniu odebrali z rąk Pani Dyrektor swoje świadectwa z biało-czerwonym paskiem, dyplomy, listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe. Następnie uczniowie z kółka teatralnego zaprezentowali humorystyczne scenki z codziennego życia szkoły, a chór, wykonując kilka wakacyjnych piosenek, wprawił wszystkich w radosny nastrój. Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła rozpoczęcie wakacji, życząc wszystkim zasłużonego, beztroskiego i bezpiecznego wypoczynku.

     • Ogłoszenie

      01.07.2022

      Już wkrótce !!!

      chcesz być współautorem książki Srebrzyk 2?

      Jeżeli masz 6-17 lat i masz pomysł na fajny wiersz o Mieście Mińsk Mazowiecki z okazji 600 lecia ?

      To czekamy na Ciebie !

      Autorem książki będzie nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 5 Mariola Kruszewska, poetka, laureatka wielu nagród literackich, co gwarantuje dobry poziom publikacji. Współautorami będą chętne dzieci, których wiersze zostaną włączone w naturalny sposób do opowieści.

      Dodatkowo ogłaszamy konkursy dla uczestników na najciekawszą okładkę, rysunek/zdjęcie i wiersz. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

      Prace przyjmujemy: drogą e-mailową rrsp5mm@gmail.com, przez messanger, telefoniczną sms, mms - 602 888 595, za pośrednictwem komunikatorów internetowych, adresu do korespondencji: Stowarzyszenie Na Piątkę ul. Małopolska 11 05-300 Mińsk Mazowiecki oraz podczas kontaktów osobistych.

      Książka współfinansowana ze środków z budżetu Miasta Mińsk Mazowiecki w ramach zadania publicznego Srebrzyk 2.

     • Koniec roku szkolnego w Zerówkach

      01.07.2022

      „A MY NIE CHCEMY, NIE CHCEMY JESZCZE IŚĆ” - ZERÓWKOWICZE ŻEGNAJĄ PRZEDSZKOLE”

      Kolejny rok szkolny dobiegł końca, żegnamy absolwentów naszej „Zerówki”. Jak co roku pożegnanie to bardzo piękna uroczystość, pełna wzruszeń dla dzieci, rodziców i grona pedagogicznego.

      Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych. Wręczyła dzieciom dyplomy, życząc sukcesów w dalszej edukacji. Rodzice otrzymali podziękowania za efektywną współpracę. Na tę wyjątkową okazję dzieci przygotowały piękną akademię. Na wejście dostojnym krokiem zatańczyły poloneza. Były piękne wiersze i piosenki zachęcające do wakacyjnych, bezpiecznych przygód. W programie artystycznym nie zabrakło tańców i pląsów. Na zakończenie uroczystości Dyrekcja i wychowawcy wraz z dziećmi radośnie zatańczyli „Poleczkę na lato”.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych