• Przygody misia Wojtka...

14 listopada uczniowie klas młodszych, mieli okazję poznać bliżej ciekawy fragment naszej wojennej historii. Obejrzeli spektakl teatralny „Przygody misia Wojtka” opowiadający o losach syryjskiego niedźwiedzia brunatnego adoptowanego przez żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. W. Andersa.

Podczas przedstawienia aktorzy prowadzili dialog z młodą widownią, opowiadali o misiu pokazując na mapie szlak bojowy 2 Korpusu Polskiego i zachęcali do wspólnego śpiewania piosenki o Wojtku- żołnierzu.  Po spektaklu , już w salach lekcyjnych, dzieci mogły obejrzeć film rysunkowy o bohaterskim misiu oraz skorzystać z materiałów edukacyjnych , które tak jak i teatrzyk zostały udostępnione uczniom i nauczycielom naszej szkoły przez Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki w Warszawie. Wydarzenie było wspaniałym podsumowaniem obchodów Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 5 im. J. Wybickiego.

• Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopada przypada Światowy Dzień Cukrzycy. W tym roku cała społeczność szkolna przyłącza się do obchodów tego ważnego dnia. Chcemy poszerzyć naszą wiedzę o chorobie jaką jest cukrzyca, jakie ma objawy i jakie niesie za sobą konsekwencje. Razem szukamy odpowiedzi na pytanie „Czy cukrzyca jest słodka?”. Klasa 1A nagrała filmik dotyczący cukrzycy, a uczennica Julka Urbaniak, która choruje na cukrzycę typu 1 pokazuje, jak radzi sobie z chorobą w życiu i w szkole.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz prezentacji o cukrzycy.... Cukrzyca

• „Bieg Radości z Niepodległości”🤍❤️

W dzień poprzedzający Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, 10 listopada  uczniowie z klas 3c, 2b i 2c ubrani w stroje biało-czerwone z polską flagą w ręku wzięli udział w "Biegu Radości z Niepodległości". Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3, aby wspólnie świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Punktualnie o 11.11 wszyscy odśpiewali hymn Polski "Mazurka Dąbrowskiego", a następnie po krótkiej rozgrzewce rozpoczął się bieg. Wszystkie drużyny kolejno startowały z placu amfiteatru przy Miejskim Domu Kultury i biegnąc przez alejki parku miejskiego zbierały puzzle, z których po przekroczeniu mety znajdującej się przy SP nr 3 układały hasło- NIEPODLEGŁOŚĆ. Każda reprezentacja była nagradzana wielkimi brawami, cukierkami i balonami. Były też pamiątkowe zdjęcia i dyplomy. Na zakończenie radosnego świętowania na wszystkich uczestników biegu czekała gorąca niespodzianka- zupa grochowa.

Dziękujemy organizatorom ze SP nr 3 za możliwość udziału w tak radosnej imprezie.

• Wolna i niepodległa 🤍❤️

10 listopada kilka minut po godzinie jedenastej korytarze naszej szkoły zapełniły się ubranymi w biało-czerwone barwy uczniami oraz nauczycielami. Punktualnie o godzinie 11:11 z głośników radiowęzła wybrzmiały nuty hymnu narodowego, a cała społeczność z dumą odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Po raz kolejny daliśmy dowód patriotyzmu i uczciliśmy naszą wolną, niepodległą Polskę.

• 11 listopada w Piątce 🤍❤️

Nowa galeria 11 listopada w Piątce została dodana do albumu fotograficznego

11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Ich trud nie poszedł na marne, my zaś winniśmy ich wdzięczność i pamięć. Przejawem tego była uroczysta akademia, która odbyła się w naszej Piątce. Artyści za pomocą poetyckiego słowa i pieśni przedstawili ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski. Akademia miała również na celu uświadomienie młodym obywatelom wagę wartości takich jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

11 Listopada w Świetlicy - nasze prace