• Literacki sukces ucznia

      18.11.2022

      W dniach 15-16 listopada 2022 r. w siedzibie Biblioteki odbył się XI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania, udział w nim wzięło 123 uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać utwór bądź fragment utworu polskiego romantyka. Naszą szkołę reprezentowali:

      Adam Osiński z klasy III a, Alicja Woźnica z klasy III b, Agata Miąsek z klasy VI c, Artur Girndt z klasy V a, Maria Książek i Zuzanna Margol z klasy VIII f.

      Miło jest nam poinformować, że 2 miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI zajął uczeń naszej szkoły Artur Girndt (opiekun p. Małgorzata Michalik).

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Spotkania w świetlicy...
     • Spotkania w świetlicy...

      16.11.2022

       

      W dniu 16 listopada w świetlicy szkolnej gościliśmy panią Monikę Klimczak – mamę naszej uczennicy, która przybliżyła dzieciom proces szycia butów. Obejrzeliśmy różne rodzaje materiałów, dodatki i ozdoby wykorzystywane przez firmę Bartek, szyjącej obuwie dziecięce. Dowiedzieliśmy się jak dobierać obuwie, aby było nie tylko ładne, ale również wygodne i zdrowe dla naszej stopy. Firma Bartek  szczególnie dba o bezpieczeństwo dzieci stosując elementy odblaskowe i podeszwy antypoślizgowe w swoich wyrobach. Każdy z nas mógł zmierzyć stopę dzięki specjalnej miarce. Poznaliśmy rozmiar swoich butów, co w dużej mierze ułatwi naszym rodzicom dokonywanie zakupów. Na koniec pani Monika obdarowała dzieci pamiątkowymi gadżetami. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice za ciekawe zajęcia i poświęcony nam czas.

      Zapraszamy kolejne chętne osoby do „Spotkań w świetlicy”. Z radością poznamy przedstawicieli różnych zawodów, kolekcjonerów, osoby mające ciekawe hobby, umiejętności zanikające w dzisiejszych czasach (np. rękodzieło).

      Czy ktoś posiada jeszcze klaser ze znaczkami pocztowymi?
      Kontakt do świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 5: tel. (25) 758 29 57 wew. 33. Zapraszamy!

     • Światowy Dzień Cukrzycy w zerówce

      16.11.2022

      Dnia 14 listopada 2022r . w zerówce odbyło się spotkanie z p. Dominiką Urbaniak- mamą dziewczynki z grupy- Julki- chorej na cukrzycę typu 1.

      Podczas spotkania p. Dominika przedstawiła historię rozpoznania choroby CT1 u córki Julki, ze szczególnym zasygnalizowaniem pierwszych objawów. Zostały omówione typy cukrzycy oraz różnice między nimi. Dzieci obejrzały komiks : dzień z życia cukrzyka. Na podstawie prywatnej galerii zdjęć Julki, komiksu oraz rytmu dnia ich koleżanki w szkole, zerówkowicze doszły do wniosku, że dzień ich koleżanki Julki różni się tylko tym, że musi kontrolować poziom cukru we krwi, monitorować jego wysokość oraz dostarczać insulinę.

      Pani Dominika, razem z Julką, przedstawiła zasady działania niezbędnych gadżetów diabetyka: pena i pompy insulinowej. Julka omówiła zasady mierzenia poziomu cukru we krwi oraz dokonała jego pomiaru za pomocą glukometru. Dzieci dowiedziały się również, co to jest hipo- i hiperglikemia i w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. Zapoznały się też z instrukcją życia z cukrzycą. Obejrzały dwa krótkie filmiki „ Kontroluj cukrzycę- ciesz się życiem”.

      Na koniec spotkania dzieci odpowiadały na pytania :prawda/ fałsz oraz otrzymały kolorowanki „cukrzycowe”.

    • Jesteśmy dumnymi Polakami!
     • Jesteśmy dumnymi Polakami!

      11.11.2022

       

      11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska powróciła na mapę świata. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Ich trud nie poszedł na marne, my zaś winniśmy ich wdzięczność i pamięć. Przejawem tego była uroczysta akademia, która odbyła się w naszej Piątce. Artyści za pomocą poetyckiego słowa i pieśni przedstawili ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski. Akademia miała również na celu uświadomienie młodym obywatelom wagę wartości takich jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      O godzinie 11.11 zebrani na sali uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

     • Święto Niepodległości w zerówkach

      11.11.2022

      11 LISTOPADA OCZAMI ZERÓWKOWICZÓW

      Przez kilka dni przygotowywaliśmy nasze młode serca i umysły na ten wielki dzień- Narodowe Święto Niepodległości. Wiemy już, że nasz ukochany kraj - Polska - nie istniała na mapie Europy 123 lata. Poznaliśmy symbole narodowe: godło,  flagę oraz hymn państwowy. W skupieniu słuchaliśmy pieśni patriotycznych. 🎼🎶 Wykonaliśmy prace plastyczne  symboli narodowych oraz kotyliony . Nauczyliśmy się wszystkich zwrotek hymnu państwowego.  Wiemy, jak należy zachować się podczas uroczystości  patriotycznych. Wzięliśmy  udział w szkolnym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mimo, że  jesteśmy jeszcze młodymi obywatelami, już  dziś jesteśmy świadomi , jak ważną chwilą było odzyskanie niepodległości  przez Polskę po tylu latach niewoli.

     • Lekcja w kinie

      10.11.2022

      9 listopada uczniowie klasy Ia, Ib, Ic, oraz IIIc uczestniczyli w „Lekcji w kinie” organizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina, pt.: „Więc chodź, narysuj mój  świat – jak powstają filmy animowane”. Lekcja ta wprowadziła uczestników w niezwykły świat animacji  filmowej. Na początku dzieci z prowadzącą zastanawiały się, dlaczego filmy animowane są dla nich tak atrakcyjne. Dowiedziały się, że filmy animowane nie składają się z ciągu płynnych obrazów, a z mnóstwa nieruchomych zdjęć. Na zakończenie pierwszej części lekcji wszyscy mieli okazję poznać proste techniki animowania, które mogli samodzielnie wypróbować m.in. kartkowania następujących po sobie rysunków oraz prostą metodę animacji podklatkowej. Było dużo ciekawostek, ćwiczenia praktyczne, a nawet taniec. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji, po której była krótka przerwa na „małe co nieco”. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu pt. „ Urwis”. Zarówno część pierwsza - lekcyjna, jak i druga - interesujący film sprawiły dzieciom ogromną przyjemność.

      Był to ciekawy, niezapomniany dzień.

    • Konkurs „Jestem bezpieczny”
     • Konkurs „Jestem bezpieczny”

      10.11.2022

      We wtorek, 25 października odbyły się eliminacje szkolne do VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie i Zasadach Udzielania Pierwszej Pomocy „Jestem bezpieczny”. Uczniowie z klas II-III rozwiązywali test, który składał się z pytań otwartych i zamkniętych. Wykazali się wiedzą obejmującą zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa: znaki drogowe, pierwsza pomoc, telefony alarmowe, zasady ograniczonego zaufania, znaki ostrzegawcze, umiejętności radzenia sobie w różnorodnych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Najlepiej poradziła sobie Nikola Kosicka z klasy 3b oraz Nadia Kossakowska z klasy 3a. Dziewczynki zostały naszymi reprezentantkami w etapie powiatowym konkursu, który odbył się 8 listopada w SP nr 1. Tam, zmagali się najlepsi z najlepszych. Podczas przerwy, uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy i ćwiczeniach polegających na ułożeniu „poszkodowanego” w pozycji bocznej bezpiecznej - krok po kroku. Na koniec, w miłej atmosferze uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

      😉 Czujemy się bezpieczni i serdecznie gratulujemy naszym uczniom! 😉

     • Spotkania w świetlicy....

      09.11.2022

      Nowa galeria Spotkania w świetlicy.... została dodana do albumu fotograficznego

      W październiku mieliśmy okazje gościć w naszej świetlicy szkolnej panią Katarzynę Podgórzak- mamę naszego kolegi Ignacego, która jest architektem. Podczas naszego „Spotkania w świetlicy” Pani Katarzyna opowiadała nam o pracy architekta, pokazała nam niesamowite budynki, które został zaprojektowane i wybudowane, w co trudno było nam uwierzyć, ponieważ były to tak niesamowite budowle- całe ze szkła, krzywymi ścianami czy postawione na dachu. Wszyscy byliśmy zachwyceni zdjęciami, które zobaczyliśmy. Po prezentacji zdjęć każdy mógł się zamienić w architekta. Po takiej dawcę inspiracji usiedliśmy do stolików i zaczęliśmy tworzyć swoje makiety przeróżnych budynków. Spójrzcie sami co udało nam się stworzyć!

    • Wizyta u króla
     • Wizyta u króla

      27.10.2022

      Chociaż  król Jan III Sobieski nie podejmuje nas w swojej rezydencji osobiście, to dobrze możemy go poznać podczas zwiedzania komnat, w  których i on przebywał ponad 300 lat temu. Z wizytą u króla w Wilanowie byli w dniu 25 października uczniowie klasy I b i I c. Dzieci dowiedziały się, kogo władca nazywał swoją „niepokonaną pasją”, ile książek zgromadził w swojej bibliotece i co lubił czytać.

      Poznali historię niezwykłej kobiety, która doprowadziła do koronacji króla Jana III – jego żony Marii Kazimiery, zwanej Marysieńką. Jaka była na co dzień? Jak się ubierała?  Odkryli sekrety tej niezwykle mądrej i urodziwej władczyni. Najbardziej  spostrzegawczygoście odnaleźli w królewskich apartamentach szaroburego kota i małą małpkę.

      Dzieci przeniosły się również  w świat mody z XVII wieku!W części  warsztatowej  miały okazję zaprojektować strój damski lub ubiór męski korzystając z różnych tkanin i ozdób, tworząc własne projekty sukien i kontuszy, wyklejając je na specjalnie przygotowanych szablonach.

      Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak ubierano się ponad 300 lat temu na co dzieńi od święta, czym są kontusz i żupan, jak wiązano pas kontuszowy, w jaki sposób damy podkreślały swoją urodę, jakie były modne w czasach Jej i Jego Królewskiej Mości uczesania, czy też kto troszczył się o garderobę królewską.

      Na chwilę wcieliły się też w XVII-wieczną szlachciankę, wkładając suknię i liczne ozdoby oraz szlachcica w  żupanie i kontuszu…

      Przechadzały się również po pałacowych ogrodach, jakże urzekających swym jesiennym pięknem

     • Siłownia na Piątkę

      22.10.2022

      We wtorek 18 października w naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Na placu przy boiskach szkolnych nastąpiło uroczyste otwarcie Siłowni na Piątkę, zwycięskiego projektu, który został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Mińsk Mazowiecki na rok 2022 przez działające przy szkole Stowarzyszenie na Piątkę. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Milena Ciuchcińska, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej pan Jerzy Gryz, prezes zarządu stowarzyszenia „Na Piątkę” pan Dariusz Świętochowski, pani dyrektor Ewa Szczerba i uczeń klasy 2d Mateusz Chłopik. Siłownia plenerowa to kompleks 17 urządzeń i zestawu do streetworkoutu, która będzie służyć lokalnej społeczności. To kolejny obiekt na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, który będzie wspaniałym miejscem do rodzinnej rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego.

     • Pasowanie Świetliczaków

      20.10.2022

      Nowa galeria Pasowanie Świetliczaków została dodana do albumu fotograficznego

      W tym tygodniu Pierwszaki miały mnóstwo atrakcji i wrażeń. We wtorek zostali pasowani na uczniów, a już w czwartek zostali przyjęci do grona Wesołych Świetliczaków-naszej Smerfowej Rodziny. Koledzy z klas drugich spisali się w roli Smerfetek i Papy Smerfa, pomagali i czuwali nad przebiegiem całej uroczystości. 

      Podczas pasowania w świetlicy dzieci miały test wiedzy, sprawności i zabawy. Wszystkie zdania wykonali na 100%. Szanowne Jury na czele z Panią Dyrektor Agnieszka Szczepańska celująco oceniło wszystkie konkurencje.  Nowo przyjęte Smerfy otrzymały swoje smerfowe imiona. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, rywalizowaliśmy! Po prostu wspaniałe się bawiliśmy. Na koniec każdy Nowy Smerf otrzymał dyplom i prezent. 

      Dziękujemy za wspólna zabawę- wychowawcy świetlicy. 

    • Pasowanie Pierwszaków w Piątce
     • Pasowanie Pierwszaków w Piątce

      19.10.2022

      Dnia 18 października 2022 r. w piękny, ciepły, jesienny dzień, odbyła się tradycyjnie w naszej szkole 49 już Uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia klas pierwszych. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w kalendarzu imprez „Piątki”. Zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród najmłodszych uczniów, jak również ich rodziców i dziadków. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki pan Marcin Jakubowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Milena Ciuchcińska, rzecznik prasowy miasta pani Alicja Cichoń, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej pan Jerzy Gryz, ks. Krzysztof Szczepanik z parafii św. Antoniego z Padwy, prezes zarządu stowarzyszenia „Na Piątkę” pan Dariusz Świętochowski, pani dyrektor Agnieszka Wojtyńska z przedstawicielami przedszkola „Happy Kids”. Nie zabrakło też przedstawiciela służb mundurowych z zaprzyjaźnionej 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego ppłk Ryszarda Gorczycy. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Ewa Szczerba, kierując ciepłe słowa do pierwszoklasistów.

      Doniosłym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego przyrzeczenia na sztandar szkoły. Po ślubowaniu, aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonali Burmistrz Miasta pan Marcin Jakubowski oraz dyrektor szkoły pani Ewa Szczerba. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Powitali ich uczniowie klasy 2c i 2d.

      Miłą niespodzianką dla pierwszaków był wesoły i zabawny układ taneczny do piosenki „Jerusalema” w wykonaniu drugoklasistów i wychowawczyni Pani Moniki Żyłki. Następnie główni bohaterowie uroczystości przedstawili przygotowany występ artystyczny, wzorowo prezentując swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, zdając tym samym doskonale egzamin na ucznia. Uroczystość uświetnił występ gimnastyczek, rewelacyjnie przygotowanych przez panią Małgorzatę Pyszel.

      Publiczność nagrodziła wszystkich artystów gromkimi brawami. Po zakończonej części oficjalnej, pierwszoklasiści zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez  rodziców.

      To był wyjątkowy, pełen wrażeń dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy wielu sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.

     • 3c i 1a w fabryce bombek „Silverado” w Józefowie

      20.10.2022

      Dnia 19.10.2022 roku klasy 3c i 1a wzięły udział w wycieczce do fabryki bombek „Silverado” w Józefowie. Uczniowie poznali proces produkcji tych pięknych choinkowych ozdób.

      Wycieczka rozpoczęła się w dmuchalni. Tam, pan Leszek z długich kawałków szkła, przy użyciu dość silnych płomieni ognia, sprawił, że szkło rozgrzało się do czerwoności, uformował klasyczne, okrągłe bombki. Przy kształtach finezyjnych użył  gotowej formy.  Ale to był dopiero początek, później zaczęła się magia. Z pomocą pani Basi, szklane przezroczyste ozdoby trafiły do gorącej wody w której poddane zostały srebrzeniu. Następnie posrebrzone bombki trafiły do lakierni, gdzie były zanurzane w lakierze o odpowiednim kolorze, aby dzięki temu przybrać warstwę gładką lub matową. Później uczestnicy wycieczki powędrowali do magicznego miejsca zwanego wzorcownią. To tu znajduję się tysiące bombek – każda inna, każda oryginalna. Dekoratorzy czerpią inspirację z tych gotowych wzorów. Bo właśnie dekorowanie jest ostatnim etapem produkcji bombki.

      Nareszcie nastąpił upragniony moment wycieczki - własnoręczne dekorowanie bombek. Wszyscy wykazali się wyobraźnią plastyczną.

      Niezapomniane wrażenie dała też wizyta w firmowym sklepie, gdzie można było kupić ozdoby o różnych fantastycznych kształtach.

      Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. W pamięci pozostaną niezapomniane wspomnienia, a bańki ozdobione przez dzieci, powieszone na choince, będą cieszyć oko każdego, kto na nie spojrzy.

     • Dzień Nauczyciela w stylu eko...

      17.10.2022

      " Dzień Nauczyciela w stylu eko"Tytuł: ♻️Tytuł: 🌍Tytuł: 🔋 - czyli kolejna zbiórka

      zużytych baterii Tytuł: 🔋Tytuł: ♻️Tytuł: 🌍w Piątce Tytuł: 😀

      Dnia 13 października 2022 r. w naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka zużytych bateriiTytuł: ♻️ Tytuł: 🔋 Tytuł: 🌍, do której szczególnie zachęcaliśmy naszych nauczycieli oraz pracowników szkoły.

      DziękujemyTytuł: 😍 wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej ekologicznej akcji i przekazali naprędce 30 kg bateryjekTytuł: ♻️Tytuł: 🔋 "w nasze dobre ręce" Tytuł: 😀Tytuł: 🤲Tytuł: 🔋Tytuł: 🌍Tytuł: ♻️

       

    • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce
     • Dzień Edukacji Narodowej w Piątce

      14.10.2022

         Dzień Edukacji Narodowej to piękne święto. W naszej szkole nie zabrakło dziś życzeń, uśmiechów i serdeczności. Panowała miła atmosfera, którą dodatkowo podkreślili uczniowie, przywdziewając galowy strój.

          Społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu przygotowanym przez klasę 8e pod opieką Pani Edyty Chłopik oraz Pani Joanny Kurek. Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów wygłoszonych przez przewodniczącą Rady Rodziców – Panią Milenę Ciuchcińską. Głos zabrała również Pani Dyrektor Ewa Szczerba, która podziękowała całemu gronu za piękną i efektywną pracę oraz życzyła dalszych sukcesów dydaktycznych i wychowawczych. Pełne serdeczności i wdzięczności słowa płynęły z ust młodzieży prezentującej program artystyczny, a na zakończenie przewodniczący wszystkich klas dorzucili do koszyka życzliwości kolejne ciepłe słowa.

          Jeszcze raz życzymy pracownikom szkoły wszystkiego, co najlepsze. Cieszmy się tym pięknym świętem. Niech trwa w naszych sercach jak najdłużej!!!

     • Dzień Języków Obcych w Piątce 🙂

      12.10.2022

      We wrześniu wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w konkursie z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych.

      Celem konkursu było zwiększanie motywacji do nauki języków obcych, poszerzanie wiedzy o kulturze innych państw i  odkrywanie uzdolnień uczniów.

      Uczniowie od klas I – VIII mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne o Elżbiecie II, brytyjskiej rodzinie królewskiej, lub stworzyć lapbooki związane z państwami anglojęzycznymi i niemieckojęzycznymi.  Poniżej znajdują się laureaci konkursu.

      Klasy IV – VI

      I miejsce Maja Domagalska kl. VI c

      II miejsce Emilia Rawska & Kaja Urbanelis & Alicja Malka  kl. IVd

      III miejsce Tomek Piątkowski kl. IVd & Maciej Bartnicki kl VIb & Weronika Krasnodębska kl. Vb

      Wyróznienia: Laura Komorzycka Vb, Lila Abramowska IVc, Grzegorz Cacko IVd, Iga Stępniak IVb

      Klasy VII – VIII

      I miejsce Joanna Federak kl. VII b

      II miejsce Michalina Ner kl. VIIb

      III miejsce Barbara Barcikowska kl. VII b

      Wyróżnienia: Jakub Nowak VIIIc, Zuzanna Margol VIIIe, Zuzanna Michalska VIIIb

      Wszystkim uczniom gratulujemy pomysłowości i kreatywności.

      Zachęcamy do dalszych przygód z językami obcymi 🙂

       

     • Spotkania w świetlicy

      12.10.2022

      Nowa galeria Spotkania w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

      Zaczęliśmy cykl spotkań z bardzo ciekawymi ludźmi. Nasze pierwsze „SPOTKANIE W ŚWIETLICY” było bardzo emocjonujące. Naszym gościem był aktualny MISTRZ POLSKI w warcabach stupolowych Pan Łukasz Kosobudzki. Opowiedział dzieciom ile czasu już gra w warcaby. Zachęcał do udziału w zajęciach warcabowych. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni grą w warcaby. Udało nam się rozegrać trzy partie warcabowe z Panem Łukaszem. Każdy chciał zagrać z Mistrzem! Dziękujemy za poświęcony nam czas i trzymamy za słowo Pana Łukasza, że jeszcze nas odwiedzi!Nasza świetlica została wyposażona w warcabnice z projektu „Warcaby w mazowieckiej szkole”. 

    • Europejski Dzień Sportu Szkolnego Piątce
     • Europejski Dzień Sportu Szkolnego Piątce

      03.10.2022

      30 września Szkola Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Był to dzień pełen wrażeń, aktywności ruchowej, ogromnego zaangażowania i  wspólnej zabawy. Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami wspólnie podejmowali kolejne sportowe wyzwania zarówno w sali gimnastycznej, sali lekcyjnej jak również podczas przerw. Europejski Dzień Sportu Szkolnego był okazją do zaprezentowania działań jakie uczniowie tej placówki realizują każdego dnia ucząc się przez zabawę i sportowe wyzwania.

      To był wspaniały piątek, który zakończył się wspólnym tańcem, do którego dołączyli nauczyciele i dyrekcja szkoły. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom, dyrekcji i nauczycielom.

       

      Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

      @EuropejskiDzienSportuSzkolnego

      #ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

      Link do filmu:...

      Europejski dzień sportu w świetlicy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych