• JESTEŚMY DUMNI

      11.05.2023

           „Kształcenie i wychowanie służy rozwijaniu w młodzieży poczucia odpowiedzialności, miłości ojczyzny i poszanowania dla polskiego dziedzictwa.” Kierując się słowami zapisanymi w Ustawie o Systemie Oświaty, nasza szkoła na co dzień podejmuje wiele działań na rzecz kształtowania postaw patriotycznych swoich wychowanków.

          Jesteśmy dumni, że Piątka została szczególnie wyróżniona przez Zarząd Oddziału Związku Inwalidów Wojennych w Mińsku Mazowieckim, który odznaczył naszą placówkę Medalem Marszałka Piłsudskiego za zasługi w krzewieniu postaw patriotycznych i wspieranie środowisk kombatanckich. 

      Uroczyste wręczenie miało miejsce podczas miejskich obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a dokonał tego Prezes Zarząd Oddziału ZIW w Mińsku Mazowieckim Pan Józef Jedynak. Jest to dla nas – całej społeczności szkolnej ogromny zaszczyt, a szczególne odznaczenie będzie przypominało codziennie, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ojczyzna i jej oddanie.

     • Wielka próba...ósmoklasistów

      03.05.2023

      W minionym tygodniu odbył się w naszej szkole trzeci próbny egzamin dla klas ósmych. Uczniowie zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Ósmoklasiści rozwiązywali testy w dwóch salach gimnastycznych, a także jednej sali lekcyjnej. Trzecie podejście do próbnych arkuszy pozwoliło jeszcze bardziej oswoić formułę egzaminu oraz uporządkować zdobytą wcześniej wiedzę i umiejętności.

      Wierzymy, że nasi ósmoklasiści osiągną wysokie wyniki na egzaminie, do którego przystąpią już za niecały miesiąc.

      Uczniowie klas ósmych, trzymamy za Was kciuki!!!

     • Najlepsi warcabiści z klas pierwszych

      03.05.2023

      W kwietniu zakończył się organizowany w ramach zajęć koła warcabowego Turniej Warcabowy Klas Pierwszych. Oto zwycięzcy:

      Kategoria dziewcząt:

      1. Olimpia Szubińska kl. Ib

      2. Alicja Pydyńska kl. Ic

      3. Kalina Klimczak kl. Ic

      Kategoria chłopców:

      1. Piotr Witkowski kl. Ic

      2. Bartłomiej Pukacki kl. Ic

      3. Wojciech Kwatek kl. Ic

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Witaj, majowa jutrzenko…I❤️🇵🇱

      29.04.2023

      Piątek 28 kwietnia był dniem, w którym obchodziliśmy aż trzy święta narodowe: Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

      Był to dzień, w którym przypomniane zostały wybrane wydarzenia z historii naszego kraju. Przywołano najważniejsze postaci i fakty związane z działalnością Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniem pierwszej w Europie konstytucji, przypomniano genezę Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy popularnie zwanego Świętem Pracy i Święta Flagi.

      Wsłuchując się w dźwięki pieśni patriotycznych wybrzmiewających na korytarzach szkoły, uczniowie z zainteresowaniem śledzili wiadomości zawarte w prezentacji odtwarzanej na dużym ekranie w holu na parterze.

      Wychowankowie Piątki uczestniczyli w quizie historycznym prowadzonym przez przedstawicieli klasy 7a. Uczniowie mogli dziś wyjątkowo skorzystać z telefonów, by zalogować się do aplikacji Kahoot i wziąć udział w wirtualnym teście dotyczącym Konstytucji 3 maja.

      Podniosły i patriotyczny klimat podtrzymywały piękne biało-czerwone dekoracje zdobiące korytarze.

      Piątkowy dzień w naszej szkole okazał się ciekawą lekcją historii.

      Zerówkowicze swiętowali bardzo uroczyście  I❤️🇵🇱

     • Święta majowe w świetlicy

      29.04.2023

            W związku z obchodami świąt majowych dzieci w świetlicy obejrzały szereg filmów edukacyjnych, min.: „Legenda o powstaniu państwa polskiego”, „Święta majowe”, „Historyczne stolice Polski”.

      Wysłuchały szeregu opowiadań o genezie Święta Pracy i uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Wysłuchały piosenki „Mazurek 3 maja” i innych pieśni patriotycznych. Za pomocą wykreślanek, rozsypanek i krzyżówek utrwalały sobie słowa hymnu państwowego i znajomość symboli narodowych. Wykonały szereg prac plastycznych, min.: flagę Polski, kotyliony, godło państwowe. W piątek podczas uroczystego podsumowania obchodów w odświętnych strojach i podniosłym nastroju odśpiewaliśmy hymn Polski.

     • Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam! - Kochajmy Ojczyznę!”

      26.04.2023

       

      25 kwietnia br. w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Amemus Patriam!”. 48 młodych artystów - dzieci przedszkolne i ze szkół podstawowych klasy 0 – III zaprezentowały przygotowane utwory.

      Naszymi reprezentantami byli uczniowie z kl. IIIc, Julia Kloch oraz Dmytro Filonenko. Julia zaprezentowała radzie artystycznej konkursu i publiczności wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, a  Dmytro „Trzy symbole narodowe” Agaty Dziechciarczyk.

      Na wysoki poziom wystąpienia naszych uczniów złożyły się stopień pamięciowego opanowania przez nich tekstu, poprawne i płynne deklamowanie oraz wszechstronne wykorzystanie środków ekspresji w interpretacji utworu.

     • Wielki finał EKO-projektu

      24.04.2023

      WIELKI "ELEKTROŚMIECIOWY📠📻🖥 ZAWRÓT GŁOWY" W PIĄTCE 😀

      W dniach 20 i 21 kwietnia 2023r w mińskiej Piątce odbyła się zbiórka elektroodpadów 🖥📻☎️🖱⌨📲📠♻️oraz zużytych♻️🔋 baterii.

      Drodzy mieszkańcy Mińska Mazowieckiego i okolic- dziękujemy za każdy gram elektroodpadów, który przekazaliście w nasze dobre ręce!!!🤲😀💚🌍 Razem posprzątaliśmy nasze miasto, razem posprzątalismy nasze domy!!!💪😀♻️💚🌍 Dziękujemy, że jesteście z nami!!!💪♻️💚🌍DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE JESTEŚCIE EKO!!!💪♻️💚

      AMBITNE EKOLOŻKI SP5 💪♻️💚🌍🥰

     • Małe serca, wielkie czyny...

      21.04.2023

      Szkoła Podstawowa nr 5 w Mińsku Mazowieckim przystąpiła do V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski, organizowanej przez Stowarzyszenie " Dla Polski ". Akcja została objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie klas trzecich dzielnie sprzątali park miejski♻️🌍💚🤍💚. 

      ....wszyscy dzielnie pracowali...

     • Świetliczaki świętują "Dzień Ziemi"

      21.04.2023

      Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej obchodzony był w różnorodny sposób. Najpierw dzieci obejrzały szereg filmów edukacyjnych, wysłuchały opowiadania „Opowieści z zielonego parku” zdobywając wiadomości na tematy ekologiczne, poznały znaczenie pojęć: „recykling”, „utylizacja”, „segregacja odpadów”, „odnawialne źródła energii”.

      Wykonały plakat promujący proekologiczny tryb życia, modele Ziemi czystej i zanieczyszczonej przez działalność człowieka, ilustracje do haseł, rozwiązywały krzyżówki. Nauczyły się piosenki „Ziemia to wyspa zielona”. Ponadto w ciągu całego roku dzieci zbierają nakrętki, segregują odpady, oszczędnie gospodarują wodą podczas mycia rąk.

      W wyniku powyższych działań nasze Świetliczaki wiedzą, że: „Ziemia to dom dla ludzi i zwierząt, więc musi być bardzo zadbany”.

     • Marsz solidarności z osobami z Autyzmem

      21.04.2023

      Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Dlatego uczniowie klasy VIIb wraz z wychowawczynią panią Joanną Kurek oraz pedagogami panią Anną Niedek i panią Anną Markowską zorganizowali w czwartek 20 kwietnia 2023r. marsz solidarności z osobami z autyzmem.

      Wspólnie przeszliśmy ulicami naszego miasta, trzymając w rękach niebieskie balony, rozdając ulotki oraz eksponując transparent wykonany przez uczniów. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, iż jesteśmy otwarci i tolerancyjni, bo każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Rozdając ulotki napotkanym przychodniom, uświadamialiśmy im, jak funkcjonują osoby z autyzmem. Wskazywaliśmy, jak ważne jest to, aby każdy czuł się dobrze wśród innych: w szkole, w pracy, na ulicy czy w sklepie, bez względu na to, w jaki sposób postrzega świat.

      Osoby z autyzmem potrzebują naszego wsparcia i zrozumienia, dlatego mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji więcej ludzi otworzy swoje serca na innych.

     • 80. rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim

      13.04.2023

      #AkcjaŻonkile
      19 kwietnia 2023 roku mija 80. rocznica powstania w getcie warszawskim.
      Wśród 50 tysięcy osób przebywających w getcie byli bojownicy, którzy zapisali się w zbiorowej pamięci. Jednak większość skazanych na getto to byli zwykli ludzie, mieszkanki i mieszkańcy Warszawy i przesiedleńcy. To ich historiom poświęcone są tegoroczne obchody.
      Wydarzeniom rocznicowym towarzyszą słowa Romana Kenta: „ Nie bądź obojętny”. Pragniemy, by stały się naszym codziennym zobowiązaniem. Sięgamy w przeszłość nie tylko, by uhonorować losy ludzi tamtego czasu, ale też poddać refleksji wydarzenia w trosce o naszą współczesność.
      Zapraszamy na miejskie obchody rocznicowe.
      W programie miniwykład o losach Żydów, mieszkańców Mińska Mazowieckiego. Z ich biogramów wybierzemy ważne dla nas pojęcia, by wykorzystać je w twórczej wspólnej aktywności. Po spotkaniu w MBP złożymy kwiaty na Starym Rynku, pod pomnikiem upamiętniającym Zagładę Żydów mińskich.
      Program:
      16.00 Miniwykład: „Gdy każdy dzień był walką ... . Bohaterowie codzienności mińskiego getta."- Ewa Borkowska / MBP
      16.30 Artystyczna aktywność / MBP
      17.00 Złożenie kwiatów / Stary Rynek

      Wydarzenie pod patronatem Burmistrza Miasta Marcina Jakubowskiego.

     • PÓŁ SERDUSZKA DLA MALUSZKA ❤️

      13.04.2023

      Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę

      dla WIKTORKA ZAWADZKIEGO

      Chłopiec ma 2 latka, urodził się z wadą HLHS

      – zespół niedorozwoju lewego serca.

      Wiktorek żyje z połową serduszka.

      Chłopca czekają dwie operacje w USA, jednak ich koszt to 15 milionów złotych.

      POMÓŻMY! KAŻDY GROSZ JEST BARDZO CENNY!

       

      ZBIÓRKĘ PROWADZIMY DO 28.04.2023

     • W świątecznym nastroju

      06.04.2023

      Środa upłynęła w naszej szkole w świątecznej atmosferze. Cała społeczność SP 5 pojawiła się na uroczystym spotkaniu w sali gimnastycznej, podczas którego wybrani uczniowie, pod okiem katechetów, w przepiękny sposób przypomnieli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Wspomniane zostały między innymi tradycje Wielkiego Tygodnia oraz symbolika produktów, które obowiązkowo powinny pojawić się w naszych wielkanocnych koszyczkach. Cudownej atmosfery dodały pieśni wykonane przez naszych uczniów przy akompaniamencie gitary, odtwarzana w tle świąteczna prezentacja multimedialne oraz przepiękne wiosenne dekoracje. Spotkanie podsumowała Pani Dyrektor Ewa Szczerba, składając wszystkim przybyłym przepiękne życzenia świąteczne, do których dołączyli się również Pani Małgorzata Berwid – goszcząca dziś w naszej szkole pisarka, pedagożka i scenarzystka oraz Proboszcz Parafii św. Antoniego z Padwy Ks.Janusz Kopczyński.

      Na zakończenie rozdano dyplomy z podziękowaniami uczniom, którzy zaangażowali się w akcje charytatywne prowadzone przez naszych wychowanków na terenie miasta.

      Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły, Uczniom i Rodzicom na czas Świąt Wielkanocnych życzymy wiele dobroci, radości i miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych.

       

     • Fascynujące spotkanie z pisarką...

      06.04.2023

      5 kwietnia 2023r. po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole panią Małgorzatę Berwid - pedagożkę, scenarzystkę, pisarkę i dziennikarkę, autorkę i współautorkę programów telewizyjnych dla dzieci: „Ciuchcia”, „Budzik”,  „Moliki Książkowe”, laureatkę nagrody ,,Order Uśmiechu”. Podczas spotkania pani Małgorzata Berwid zaprezentowała uczniom klas IV swoją książkę  pt. „Wojenne lalki Marysi”, w której opowiedziała historię swojej mamy, która jako kilkuletnia dziewczynka przeżyła niemiecką okupację. Opowiedziała uczniom o dzieciństwie w czasach wojny, historię lalki Rozalki i wzruszającej zabawie w ,,kartoflane przedszkole”.

      Uczniowie obejrzeli film dokumentalny oparty o treść książki, rozwiązywały krzyżówkę, której hasło główne brzmiało „Wojna to zło”.

      Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zakupu książek z pięknymi dedykacjami i autografem autorki.

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych