• Mali RATOWNICY ❤️

      11.05.2022

      W minionym tygodniu na lekcjach w klasie Ib gościła Pani Karina, która jest ratownikiem medycznym. 

      Pani Karina opowiedziała nam o swojej pracy oraz przeprowadziła dla uczniów kurs pierwszej pomocy. 

      Uczniowie mieli okazji przećwiczyć na fantomie RKO. Nauczyli się co to jest pozycja boczna ustalona oraz jak zabezpieczyć kończyny w razie urazu. Była to niezwykle ciekawa i ważna lekcja, którą zorganizowała dla uczniów mama koleżanki Lili- Pani Marta Pląsek za co serdecznie dziękujemy! 

     • SUKCES uczniów Piątki ❤️

      11.05.2022

      W etapie wojewódzkim czwartej edycji Konkursu wiedzy o Mazowszu wzięło udział siedmioro uczniów naszej szkoły.

      Konkurs przeprowadza Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Należy do grupy interdyscyplinarnych konkursów kuratoryjnych i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jego celem jest zainteresowanie uczniów dziedzictwem i współczesnością Mazowsza.

      Najlepszy wynik wśród uczniów województwa mazowieckiego otrzymał Jakub Nowak z klasy 7c, tym samym powtórzył swój ubiegłoroczny sukces. Tytuł laureata konkursu, oprócz Jakuba, uzyskali również Jan Wiśniewski z klasy 8c i Adam Leszczyński z klasy 8b. Do grona finalistów konkursu należą: Gabriela Nalazek z klasy 8b, Anna Rozparzyńska-Noga z klasy 8b, Hanna Malka z klasy 8b oraz Jakub Dudek z klasy 8c. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i opiekunowi pani Katarzynie Gójskiej!

     • Ogromny sukces chłopców z Piątki 💪

      10.05.2022

      Po wygraniu zawodów powiatowych, chłopcy przystąpili do rywalizacji o Mistrza Regionu Siedleckiego w piłce nożnej.

      W dniu 9 maja na stadionie MOSiR w Mińsku Mazowieckim zdobyli wicemistrzostwo regionu siedleckiego po dramatycznym meczu ze szkoła z Łochowa, w regulaminowym czasie padł wynik 1:1 po bramce Rafała Borcucha, niestety w rzutach karnych lepsi okazali się mistrzowie powiatu węgrowskiego. 

      Drużyna z Łochowa i nasi chłopcy awansowali na zawody województwa mazowieckiego, które odbędą się w naszym mieście 27 maja 2022 r.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów drużynie i ich trenerowi Panu Adamowi Zwierz 

      Wyniki zawodów regionu siedleckiego

      SP 5 MM - SP 3 Łochów 4:2

      SP 5 MM - SP 12 Siedlce 6:1

      SP 5 MM - SP 4 Sokołów Podlaski 4:3

      Finał

      SP 5 MM - SP 3 Łochów 1:1 karne  2:3

      Reprezentacja szkoły

      1. Sokołowski Karol VIIIf

      2. Przedlacki Antoni VIIIa

      3. Borcuch Rafał VIIIa

      4. Marczak Piotr VIIIa

      5. Nowicki Michał VIIIb6

      6. Gut Szymon VIIIf

      7. Królak Paweł VIIIf

      8. Dudek Jakub VIIIc

      9. Rudnicki Patryk VIIc

      Opiekun: Zwierz Adam

    • Spotkanie dzieci z zerówek ze strażakami 🙂
     • Spotkanie dzieci z zerówek ze strażakami 🙂

      08.05.2022

      Dnia 6 maja 2022 r. dzieci z oddziału 0a i 0b gościły strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Przedszkolaki poznały specyfikę pracy strażaków. Miały okazję zobaczyć różne rodzaje umundurowania, kombinezony i sprzęt strażacki. Dowiedziały się, jakie są rodzaje pożarów i jakie są przyczyny ich powstawania. Uczestniczyły w doświadczeniach z ogniem. Dowiedziały się czym można ogień gasić, a kiedy i czym nie wolno, np. płonącego oleju. Uczyły się właściwych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych i jak prawidłowo powiadamiać służby ratownicze w razie zagrożenia. Dużą radość sprawiło dzieciom obejrzenie z bliska wozu strażackiego i jego wyposażenia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki zawalczyły o tytuł Młodego Strażaka przystępując do próby pokonania w hełmach „toru strażackiego”, składającego się z następujących zadań: umieszczenie poszkodowanego na desce medycznej, przeniesienie go do wyznaczonego „punktu medycznego”, bieg slalomem do pożaru, gaszenie przy użyciu hydronetek symulowanego pożaru trawy. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniami i otrzymały od strażaków dyplomy. Przedszkolaki podziękowały gościom za super spotkanie.

    • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych
     • Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

      06.05.2022

      5 maja obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych i tego dnia uczniowie klas III – VIII, nauczyciele oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim obejrzeli przedstawienie  pod tytułem “Tolerancja” wystawione przez Kółko Teatralne w reżyserii pani Iwony Karwowskiej, wspomagane przez szkolny chór pod kierownictwem pani Magdaleny Jakubowskiej.

      Spektakl mówi o tolerancji bardzo szeroko rozumianej – nie tylko wobec osób z niepełnosprawnościami, ale również w stosunku do osób o innym kolorze skóry, innej narodowości czy wyznaniu. Mówi też o tym, że prawa każdego człowieka zaczynają się od praw dziecka. Przypomina nam o tym przyjęta przez  Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku Konwencja o Prawach Dziecka.

      Przedstawienie zwraca uwagę na to, że nie tylko przemoc, nietolerancja czy agresja są złe. Również obojętność wobec dziejącego się wokół nas zła, może przyczynić się do tragedii dręczonych czy dyskryminowanych osób. Pamiętajmy, że brak reakcji na zło jest w pewnym sensie naszą akceptacją zła. Spektakl ma jednak optymistyczny wydźwięk - pokazuje nam, że zło można pokonać miłością, zrozumieniem, akceptacją i tolerancją.

      Młodzi aktorzy przeczytali autentyczne listy dzieci do świata, w których piszą jak bardzo pragną świata bez wojen, bez nienawiści, bez przemocy, bez nietolerancji.  Jest to przesłanie  do dorosłych, do nas - rodziców, opiekunów i nauczycieli ponieważ to od nas zależy w jaki sposób wychowamy i ukształtujemy  młodych ludzi, takie będą przyszłe pokolenia.

      W przedstawieniu wykorzystano fragmenty piosenek:

      Stanisława Soyki – Tolerancja,

      zespołu T Love – Nie, nie, nie,

      Stare Dobre Małżeństwo - Człowiek człowiekowi

      Czesława Niemena – Dziwny jest ten świat.

     • Sukces Julii...

      04.05.2022

      Z ogromną dumą i wielka przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8aJulia Słodownik została laureatką Salezjańskiego Powiatowego Konkursu Poetyckiego ogłoszonego przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim, zdobywając zaszczytne trzecie miejsce. Julka popełniła trzy przepiękne wiersze, które zostały docenione przez komisję konkursową. Utwory wszystkich laureatów znalazły się w tomiku „Ukryte w słowie. Antologia poezji pokonkursowej Salezjańskiego Konkursu Poetyckiego”. W dniu wręczenia nagród Julia złożyła swój pierwszy i mamy nadzieję nie ostatni autograf. Życzymy młodej poetce wielu sukcesów i czekamy na kolejne tomiki poezji z jej twórczością.

     • Wspaniała wycieczka klasy 7c 😊

      20.04.2022

      20 kwietnia klasa 7c uczestniczyła w historycznych warsztatach kulinarnych w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczniowie samodzielnie przygotowali obiad, na który złożyła się: ryba w kapuście, figatelle jaglane, blanc-manger czekulatowy, wiśnie, ciasto owsiane, a następnie zasiedliśmy do wspólnej biesiady. Po obfitym posiłku był czas na aktywność fizyczną w Stacji Grawitacji. Pomimo deszczowej pogody wszystkich nie opuszczał doskonały humor.

    • Warcabowe zmagania najmłodszych
     • Warcabowe zmagania najmłodszych

      19.04.2022

      Wieloletnią tradycją naszej szkoły są coroczne turnieje warcabowe dla najmłodszych. Niestety pandemia uniemożliwiła ich organizację w ostatnich dwóch latach. Stopniowo wracamy do warcabowych zmagań. W marcu zorganizowano wewnątrzszkolny turniej dla uczniów uczęszczających na zajęcia koła warcabowego. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym do warcabowej rywalizacji będzie już mogła przystąpić liczniejsza grupa zawodników.

      Tegoroczne wyniki

      Kategoria chłopców z klas drugich:

      I miejsce: Wojciech Kulma II c

      II miejsce: Gustaw Niedziałkowski II c

      III miejsce: Piotr Zduńczyk II c

       

      Kategoria dziewcząt z klas trzecich:

      I miejsce: Oliwia Ostrowska III d

      II miejsce: Alicja Bartnicka III d

      III miejsce: Magdalena Baran III d

       

      Kategoria chłopców z klas trzecich:

      I miejsce: Wojciech Maciejewski III d

      II miejsce: Bartosz Nowak III d

      III miejsce: Tomasz Piątkowski III d

     • Kreatywność pierwszaków 😊

      10.04.2022

      W piątek 8.04.2022 w klasie 1d odbyły się warsztaty robienia kartek okolicznościowych, które poprowadziła pani Katarzyna Tatala mama Zuzi uczennicy tej klasy. Dzięki tym warsztatom uczniowie mogli poznać techniki wykonywania kartek, ale przede wszystkim stworzyć swoją własną kartkę wielkanocną. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pracowitością. Powstały piękne kartki wielkanocne.

      Dziękujemy Pani Katarzynie za ciekawe warsztaty i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

     • Sukces siatkarek❤️

      30.03.2022

      Dziewczęta z naszej szkoły osiągnęły kolejny sukces. 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłkę siatkową.
      Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Rowicka, Ania Rozparzyńska Noga, Amelia Smalej, Ola Krusiewicz, Gabrysia Nalazek, Hania Malka, Wiktoria Szeląg, Ala Pawelec, Daria Bańka, Marysia Gorczyca.
      Opiekun: Małgorzata Pyszel.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Sukcesy pływaków❤️

      30.03.2022

      24 marca 2022 r. w AQUAPARK Mińsk Mazowiecki odbyły się Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym i sztafetowym dziewcząt i chłopców klas VI i młodszych. Wyniki naszych pływaków:

      3 miejsce - Królak Weronika (styl grzbietowy)
      5 miejsce - Garwolska Aleksandra (styl grzbietowy)

      3 miejsce - Garwolska Aleksandra (styl klasyczny)
      1 miejsce - Barańska Maja (styl dowolny)
      2 miejsce - Margol Zuzanna (styl grzbietowy)
      2 miejsce - Zawadka Alicja (styl klasyczny)
      3 miejsce - Zawadka Alicja (styl dowolny)
      5 miejsce - Margol Zuzanna (styl dowolny)
      3 miejsce - Gruba Piotr (styl dowolny)
      Wszystkie wymienione osoby będą reprezentować nasz Powiat na zawodach Regionalnych. Opiekun: Marek Kudelski

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    • Wycieczka do Celestynowa
     • Wycieczka do Celestynowa

      25.03.2022

      8 marca br. uczniowie klas 1c, 2a, 2b i 2c wzięli udział w szkolnej wycieczce do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Dzieci zdobywały wiedzę i rozwijały umiejętności postrzegania tajemnic otaczającej przyrody. Po przyjeździe na miejsce uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pod okiem przewodników po kolei zwiedzaliśmy „Goździkowe Bagno” i Centrum Edukacji Leśnej. 

      ,,Goździkowe Bagno” można było zwiedzić spacerując po drewnianej kładce. Idąc obserwowaliśmy otaczającą nas przyrodę, wsłuchując się w odgłosy lasu. Uwagę naszą przykuły drzewa, które rosną na bagnach. Wyróżniały się od reszty lasu swoją karłowatością.

      Drugim punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Edukacji Leśnej. W jednej części ośrodka była sala przypominająca las z wypchanymi zwierzętami naturalnej wielkości, które moglibyśmy spotkać w lesie na żywo. Były to między innymi: dziki, łosie, jelenie, sarny, lisy, wilk, różnego rodzaju ptactwo. Mogliśmy również usłyszeć naturalne odgłosy tych zwierząt.

      W kolejnej sali obejrzeliśmy ogromną makietę lasu „Cykl życia lasu", prezentującą cykl życia drzewostanu od nasionka do dojrzałego drzewostanu, codzienną pracę leśników orazprzeróżne owady leśne.

      Na koniec wycieczki w ramach odpoczynku było ognisko i pieczenie kiełbasek, chleba. Był również czas na swobodną zabawę na miejscowym placu zabaw. Program wycieczki był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń.

    • Przyszłość i przeszłość...
     • Przyszłość i przeszłość...

      25.03.2022

      W ostatni wtorek 22.03.2022 r. uczniowie klas 4a, 4c i kilka uczennic z klasy 5c razem z opiekunami wyjechali na wspaniałą wycieczkę do Warszawy.

      Najpierw w Centrum Nauki Kopernik obejrzeliśmy wystawę pt.: „Przyszłość jest dziś”, która pozwoliła nam zrozumieć współczesny świat, przyjrzeć się temu, co jest lub może być w przyszłości.

      Następnie poszliśmy na spacer z przewodnikiem malowniczymi uliczkami Starego Miasta, śladami tajemniczych opowieści. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć miejsca przedstawione w „Bajkach i legendach warszawskich”, które poznaliśmy na lekcjach języka polskiego.

      Był to bardzo ciekawy i emocjonujący dzień. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

                                                                                                                         Amelia Krusiewicz, kl. 4a

     • Rola książki w życiu młodego czytelnika...

      24.03.2022

      W środę 24 marca klasa V c uczestniczyła w spotkaniu autorskim z panią Anną Sumińską, autorką familijnej książki o historii Mińska Mazowieckiego. Podczas spotkania pani Ania opowiedziała uczniom o swoich pasjach i o tym jak powstawała mińska opowieść, a autorka ilustracji pani Katarzyna Gazda zdradziła tajniki pracy artystycznej. Na koniec przedstawiciele uczestniczących w spotkaniu klas odpowiadali na pytania związane z dziejami naszego miasta.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych