• Zerówkowy Dzień pozytywnego myślenia 😀

2 lutego 2024 r., my zerówkowicze, obchodziliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia.

Podczas zajęć szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: co to znaczy myśleć pozytywnie? Pozytywne myślenie, to przede wszystkim, opieranie się na mocnych stronach człowieka, a nie podkreślanie jego słabości, umiejętność zauważania w ludziach i ułatwianie im dostrzegania talentów i pozytywnych cech, jakie posiadają.

Wykonaliśmy pracę plastyczną. Nie zabrakło uśmiechu, życzliwego słowa, dobrych uczynków.

To był bardzo radosny i pozytywny dzień. Wszystkim życzymy, aby pozytywne myślenie nie opuszczało nas przez cały rok!

• Konkurs Wiedzy o Mazowszu edycja 2023/2024

Tradycyjnie wraz z początkiem nowego roku w naszej szkole następuje podsumowanie projektów przygotowanych w ramach Konkursu Wiedzy o Mazowszu. W tegorocznej edycji konkursu bierze udział 14 uczniów.

Uczennice klasy 7b - Maja Miller, Kornelia Król, Lena Misiurska, Martyna Ignatowska i Dominika Kołodziejczyk wykonały lapbook dotyczący "Mazowieckich gwiazd". Skoncentrowały swoją uwagę na kobietach z Mazowsza, które zajmowały się szeroko rozumianą modą.

"Mazowszanka, czyli co kobiety z Mazowsza zrobiły dla świata" to projekt autorstwa Jagody Dudek, Julii Biernackiej i Dominika Pałasza z klasy 7b oraz Piotra Drzazgi z klasy 6c. Uczniowie zaprezentowali swoją prezentację multimedialną przed młodszymi kolegami, a następnie sprawdzili ich wiedzę poprzez quiz w Kahoot.

Chłopcy z klasy 6a - Wojciech Wiśniewski, Aleksander Janczak, Kajetan Drabko, Filip Durka oraz Artur Girndt zapoznali ze swoją prezentacją multimedialną swoja klasę. W projekcie "Mazowszanki" przedstawili związek Marii Skłodowskiej-Curie i Ireny Sendlerowej z Mazowszem.

Zapraszamy do obejrzenia projektów:  https://sp5minskmaz.edupage.org/a/konkurs-o-mazowszu-1

• Piękny czas świąteczny...

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły, pełen serdeczności, uśmiechów i okazywania sobie wzajemnej miłości czas. Dzisiejszy dzień spędziliśmy właśnie w takiej atmosferze. We wszystkich klasach odbyły się spotkania wigilijne. Przy dźwiękach pięknych polskich kolęd przełamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. Uczestniczyliśmy też w jasełkach przygotowanych przez uczniów klasy 3c i 3d, wspólnie kolędowaliśmy przy akompaniamencie gitary, a na zakończenie przyjęliśmy przepiękne życzenia świąteczne od pani Agnieszki Szczepańskiej oraz pani Iwony Kokoszki.

Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt!!!