• Wielkie SERDUCHA ❤️

      30.01.2023

      Szkoła na 5 to nie slogan to fakt ❤️

      Dzieki akcjom SU i sekcji wolontariatu oraz zaangażowaniu całej społeczności szkolnej efekt kiermaszu, gry losowej oraz zbiórek do puszek zapiera dech…❤️❤️❤️

      Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna, za każdy grosik, fant i chęć współpracy.

      Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, Przyjaciele dziekujemy!!!!!

      Zasilamy konto Fundacji WOŚP o kwotę ❤️

      15 609,73 zł ❤️❤️❤️

      ...malowanie twarzy... 

     • Dzielni wolontariusze z 2d 😍

      30.01.2023

      29 stycznia 2023 r. zapamiętamy na długo. Dzień pełen pozytywnych emocji, uśmiechów, życzliwości, miłych gestów i pełnych puszek. Graliśmy z Sztabem WOŚP Mińsk Mazowiecki i wygraliśmy! Dzięki dzielnym wolontariuszom z klasy 2d mogliśmy dołożyć piękną cegiełkę. Dziękujemy Lence, Zosi B, Igorowi, Zosi C, Olkowi, Agatce, Zosi M, Mai P, Patrykowi i jego siostrze Idze, Wojtkowi, Zuzi i Filipowi, Sonii, a także absolwentce SP5 Julii. To oni dzielnie spacerowali po ulicach miasta niosąc uśmiech i dobre serduszko chętne do pomocy.

      Brawo My!!!

     • Na naukę nigdy nie jest za późno

      30.01.2023

      Egzamin ósmoklasisty za pasem, dlatego uczniowie klas ósmych mobilizują swoje możliwości i biorą się solidnie za naukę. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom szkoła zaproponowała uczniom udział w warsztatach dotyczących technik sprawnego uczenia się, zapamiętywania i koncentracji uwagi.

      Podczas wtorkowego spotkania ósmoklasiści dostali szereg wskazówek dotyczących tego kiedy, po co i jak się uczyć. W bardzo rzeczowy i przystępny sposób mówiono im o rodzajach motywacji, sposobach koncentracji uwagi oraz o technikach zapamiętywania.

      Uczniowie chętnie angażowali się w wykonywanie proponowanych zadań. Podsumowując swój udział w warsztatach, wysoko ocenili ich przydatność.

     • Interesujący świat pszczół

      28.01.2023

      W środę 25 stycznia 2023 r. w świetlicy szkolnej gościliśmy pana Edwarda Rogalę – członka Stowarzyszenia Pszczelarzy Ziemi Mińskiej. Pan Edward opowiadał nam o swojej pasji, jaką jest hodowla pszczół. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację i wysłuchały ciekawostek dotyczących życia tych społecznych owadów (poznaliśmy budowę pszczoły, hierarchię w pszczelej rodzinie oraz ich niezwykły sposób komunikacji jakim jest taniec). Zdobyta wiedza skłoniła nas do refleksji nad wielką rolą jaką odgrywają pszczoły dla całej ludzkości (zapylają ponad 70% roślin na świecie, z których otrzymujemy pożywienie). Zajrzeliśmy do środka prawdziwego ula, poznaliśmy przyrząd do odymiania, plaster miodu i  akcesoria do jego pielęgnacji. Każdy mógł poczuć się jak pszczelarz zakładając odzież chroniącą przed użądleniem. Na koniec pan Edward poczęstował nas miodem z własnej pasieki, który smakował wybornie, bo już wiedzieliśmy, ile trudu trzeba włożyć w jego wytworzenie.

      Dziękujemy za poświęcony nam czas i zapraszamy ponownie.

      Nowa galeria Świat pszczół została dodana do albumu fotograficznego

     • Karnawał w świetlicy

      21.01.2023

      Karnawał to szalona, pełna kolorów, dźwięków i zabaw tradycja. Okres ten jest niezwykle lubiany zarówno przez dzieci i dorosłych, ponieważ dostarcza wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Tak też było u nas, w świetlicy szkolnej dnia 17 stycznia 2023 r. Skoczna muzyka i kolorowe światła wprowadziły dzieci w radosny nastrój i zachęciły do wspólnej zabawy. Nie brakowało wesołych tańców, pląsów, korowodów, licznych konkursów ze słodkimi nagrodami, prezentacji karnawałowych strojów i oczywiście wyboru „królowej i króla balu”, którymi zostali Maja Porębska ucz. kl. 1c i Kacper Izdebski ucz. kl. 3a.

      Zabawa karnawałowa stanowiła doskonałą okazję do integracji grupy, wzmocnienia więzi między uczniami i przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem.

      Bawiliśmy się świetnie!

      Nowa galeria Karnawał w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

     • Warsztaty informatyczne CMI

      15.01.2023

      W dniu 12 stycznia 2023 r. grupa dwunastu uczniów z kółka informatycznego CMI pod opieką p. Danuty Soleckiej, gościła w laboratorium Science and Innovation Center w Warszawie. Uczniowie pod kierunkiem trenera p. Andrzeja Manujło zrealizowali swoje pierwsze prace inżynierskie w oparciu o platformę Arduino 🕹🕹🕹

      Uczniowie poznali podstawowe informacje o technologii druku 3D, wykonali samodzielnie projekty, zastosowali Slicera do przygotowania plików STL do druku w formacie G-Code, a następnie wydrukowali swoje projekty na drukarce 3D.

      Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Była to bardzo ciekawa lekcja informatyki 💻🖥️💾👍

     • Nasi mali artyści...

      15.01.2023

      11 stycznia uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach wzajemnej współpracy szkół, które uczestniczą w pilotażowym projekcie ORE, realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie „Pilotażowe wdrożenie modelu  Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”, a  jego głównym celem jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

      Nasi mali aktorzy zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe, połączone ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz tańcem. Wzbudzili wśród widowni zachwyt i uznanie, nagrodzone przez gospodarzy gromkimi brawami. Grupa tancerzy z ośrodka zachwyciła widownię przepięknym muzycznym układem choreograficznym, który niósł ze sobą głębokie przesłanie.  Niespodzianką były dla nas  upominki, własnoręcznie wykonane przez wychowanków  tejże  placówki a także pyszny poczęstunek z wypiekami uczniów szkoły branżowej.

      W ciepłej, przyjaznej atmosferze dzieci nawiązywały ze sobą nowe, niecodzienne  relacje.

     • Sukcesy, sukcesy, sukcesy…

      05.01.2023

      Miło nam pochwalić się kolejnymi sukcesami naszych uczniów.

      Na przełomie października i listopada chętni wychowankowie Piątki przystąpili do szkolnego etapu konkursu Autumn festivals in Great Britain and the USA, wykonując lapbooki na temat jednego ze świąt obchodzonych jesienią w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wśród laureatów etapu międzyszkolnego znalazły się dwie nasze uczennice: Nadia Śliwińska z klasy 6 a - laureatka I miejsca oraz Maja Piłka z klasy 7 b – laureatka II miejsca.

      Ponadto Julia Bartnik z klasy 8c oraz Zuzanna Szymańska z klasy 8 f reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, którego finał miał miejsce w Miejskim Domu Kultury.

      W listopadzie wybrani uczniowie klas ósmych wzięli udział w szkolnym etapie
      XI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla Ósmoklasisty. Etap ten wyłonił szóstkę laureatów, którzy zmagali się z zadaniami ortograficznymi w SP 2. Finałowe dyktando pisało 78 uczniów z 18 szkół podstawowych powiatu mińskiego. Wśród laureatów znalazł się
      Jakub Nowak z klasy 8 c, który otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.

      Serdecznie gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne.

     • Sukces Amelki...

      03.01.2023

      Musical Pan Niezwykły - dzieci alarmują dzieci co czyha na nie w sieci…

      Uczennica naszej szkoły, Amelia Rogowska kl.4a, wzięła udział w spektaklu muzycznym "Pan Niezwykły". We współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i MAT (Musicalowa Akademia Talentów), Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Sp z o.o. podjęło przedsięwzięcie edukacyjno-kulturalne w zakresie profilaktyki uzależnień dzieci i młodzieży, w niecodziennej formie terapii jaką był musical „Pan Niezwykły”.

      To unikalne przedsięwzięcie, gdzie szpital poprzez działania kulturalne przychodzi do potencjalnego pacjenta. Ten innowacyjny program to pewnego rodzaju pilotaż nowoczesnych działań rehabilitacyjnych. Musical, gdzie w naturalny dla młodego odbiorcy sposób, poprzez piosenki i teksty prezentowane prostym, młodzieżowym językiem, dziecięcy aktorzy i ich przekaz stają się częścią terapii i profilaktyki oraz naturalnymi promotorami zdrowia.

      "Pan Niezwykły" to musical, którego bohaterami i aktorami są młodzi ludzie. Inicjatywa dedykowana była osobom w wieku od 7 do 19 roku życia, dlatego zaproszono uczniów klas szkół podstawowych i średnich. Pokazuje podróż bohaterki Klary, która wchodzi w wirtualny świat pełen niespodzianek, fantazyjnych historii, ale też co za tym idzie zagrożeń i słabości.

      Przygotowania, próby, cała logistyka, uzupełnianie nieobecności w szkole, aż w końcu premiera i kolejne spektakle w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, bywały wyczerpujące dla Amelki, jednak BYŁO WARTO. To niesamowite uczucie podziwiać swoje dziecko, czy uczennicę, w prawdziwym teatrze, na prawdziwej scenie i na dodatek w tak ważnym i sensownym wydarzeniu. Świetny pomysł, super realizacja, mocny przekaz w nowoczesnej kolorowej, pełnej muzycznych i choreograficznych efektów. Jesteśmy dumni, że nasza uczennica Amelia Rogowska, dzięki MAT Musicalowa Akademia Talentów, mogła brać udział w tym przedsięwzięciu, a co za tym idzie rozwijać swój talent i spełniać marzenia…

      "Pan Niezwykły" opiera się na założeniach walki z uzależnieniami dzieci i młodzieży zgodnymi z Mazowieckim Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego. Zadanie finansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego Zdrowe Mazowsze.

    • Mikołajkowy wyjazd do Warszawy
     • Mikołajkowy wyjazd do Warszawy

      01.01.2023

      W dniu 21 grudnia uczniowie klasy VII a i VII b pod opieką wychowawczyń – pani Joanny Kurek, pani Beaty Gąseckiej oraz pani Danuty Woźnicy uczestniczyły w mikołajkowej wycieczce do Warszawy.

      Tego dnia program wyjazdu nastawiony był wyłącznie na rekreację i zabawę. Początkowo mieliśmy okazję podziwiać Łazienki w pięknej zimowej odsłonie. Spacerowaliśmy zaśnieżonymi alejkami, obserwowaliśmy przykryty białą pierzynką pałac oraz zaśnieżone pomniki, podpatrywaliśmy też zimową lokalną faunę – kaczki, wiewiórki i dostojnego, mimo zimowej aury, pawia. Następnie wzięliśmy udział w grze terenowej. Trzy zwycięskie grupy – dwie najszybsze i najdokładniejsze oraz jedna, której sprzyjało największe tego dnia szczęście – wygrały talony na poczęstunek w pizzerii. W końcu z nieco zaczerwienionymi od mrozu policzkami udaliśmy się dok kina Imax, by obejrzeć długo wyczekiwaną drugą część Avatara – „Avatar: Istota wody”. Film wywarł na nas niesamowite wrażenie. Porwała nas ciekawa fabuła, w zachwyt wprawiły efekty specjalne, które oglądaliśmy w technologii 3D.

      Wycieczkę jednogłośnie uznaliśmy za udaną. Czekamy na kolejne.

     • Jasełka szkolne-przepiękny występ naszych uczniów

      22.12.2022

      Czas świąt Bożego Narodzenia to szczególny okres sprzyjający wyciszeniu i radosnemu przebywaniu w kręgu bliskich. Społeczność szkoły - uczniowie, nauczyciele i pracownicy to też jedna wielka rodzina. Nic więc dziwnego, że spotykaliśmy się przy wigilijnych stołach, by podzielić się opłatkiem, wspólnie śpiewać kolędy i życzyć sobie wszystkiego najlepszego na święta i na cały nadchodzący rok. Jak zwykle główną atrakcję świętowania stanowiły szkolne jasełka - teatralne odzwierciedlenie historii narodzin Jezusa, w tym roku wyjątkowo barwne i rozśpiewane, dostarczające wielu radości i wzruszeń.

      24 grudnia to dzień imienin Ewy – naszej pani dyrektor. Z tej okazji nie zabrakło życzeń, kwiatów i tradycyjnego „Sto lat!” od uczniów, nauczycieli i od Rady Rodziców, w imieniu której miłe słowo przekazała jej przewodnicząca Milena Ciuchcińska.

      Były też prezenty, a jakże! Otrzymali je z rąk dyrektor szkoły Ewy Szczerby i prezesa Stowarzyszenia „Na Piątkę” Dariusza Świętochowskiego ci uczniowie, których prace znalazły się w drugim tomie „Srebrzyka”, barwnego, „ciepłego”,  jeszcze pachnącego farbą drukarską. Książka ta stworzona przez społeczność „Piątki” uświetniła jubileusz sześćsetlecia istnienia naszego miasta.

     • Jasełka klasy 2 C

      24.12.2022

      Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, kiedy to moc Świąt Bożego Narodzenia ogarnia wszystkich dookoła. 21 grudnia klasa 2 C przedstawiła Jasełka dla swoich Rodziców ,,O radosnej nowinie Wam opowiemy". Sala wypełniła się aniołami, dziećmi, pastuszkami i królami. Wszyscy przynosili dary, śpiewali kolędy oraz pastorałki. Aktorzy odgrywając role jasełkowe, przybliżyli nam prawdę Maryi i Józefa szukających schronienia na noc, cud narodzin Dzieciątka Bożego oraz hołd oddany przez trzech Mędrców. Inscenizacją Jasełek oraz śpiewem kolęd, uczniowie wprowadzili wszystkich obecnych w świąteczny czas i nastrój. Pokazali jak ważna jest wspólnota i bycie razem, nie tylko podczas Świąt. Na koniec dzieci złożyły wszystkim życzenia bożonarodzeniowe.

      Za swój występ mali aktorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności.

      Po części artystycznej rodzice wzięli udział we wspólnej Wigilii, która pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się Świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

       

      Klasa 2 C wraz z wychowawcą wszystkim życzy radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2023.

     • Tworzymy ozdoby świąteczne 3D

      03.01.2023

      #LaboratoriaPrzyszłości Praca z długopisami 3D to doskonałe połączenie zabawy z edukacją. Zamieniliśmy rysunki w przestrzenne obiekty. Przy okazji ćwiczyliśmy sprawność manualną. Długopisy 3D w szybki sposób integrują uczniów i uczą współpracy, wspierając przy tym pracę wyobraźni przestrzennej. Uczniowie nie mają problemów z samodzielną obsługą. Te urządzenia wyzwalają dobre emocje, rozwijają precyzję i dokładność. Z pewnością będą wielokrotnie wykorzystywane na zajęciach przedmiotowych, korekcyjno-kompensacyjnych i logopedycznych.

      Nowa galeria Tworzymy ozdoby świąteczne 3D została dodana do albumu fotograficznego

     • „Warto być przyzwoitym”...

      22.12.2022

      16 grudnia 2022 r. uczennice naszej szkoły wraz z opiekunkami p. Edytą Gmitrzuk i p.Edyta Chłopik wzięły udział w uroczystości podsumowującej obchody Roku Władysława Bartoszewskiego, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim.

      Uczennice: Anna Świtek, Maja Zagórska, Marta Drzazga, Kinga Biernacka, Kamila Trójczak, Zofia Rek, Natalia Sadownik, Krhystyna Danyliuk, Julia Bartnicka, Maria Książek

      nagrały film przedstawiający nasze działania wpisujące się w idee Władysława Bartoszewskiego „Warto być przyzwoitym”. 

     • Piernicznki w świetlicy

      22.12.2022

      Boże Narodzenie to czas radosnego oczekiwania, czas spotkań w gronie znajomych i rodziny, czas dostrzegania pracy i trudu codziennego dnia osób z naszego otoczenia.

      W środę 21.12.2022 r. w ramach cyklu „Spotkań w świetlicy” gościliśmy panią kierowniczkę kuchni – Ewę Kublik. Pani Ewa opowiadała nam o sposobach przygotowywania potraw wigilijnych, zdradziła kilka ciekawych przepisów na smaczne pierniczki, dowiedzieliśmy się jak powstaje lukier czy polewa czekoladowa. Mieliśmy okazję poznać panią Ewę od jej prywatnej strony - jej miłe usposobienie i życzliwość dla dzieci.W sali unosił się zapach świątecznych wypieków, a to za sprawą ciasteczek upieczonych przez panią Ewę, które z zapałem dekorowaliśmy kolorowym lukrem.

      W świąteczny nastój wprowadziła nas koleżanka Liliana grając na gitarze kolędy, które odśpiewaliśmy wspólnie z naszym gościem. Serdecznie dziękujemy za miłe i ciepłe spotkanie, życzymy satysfakcji z pracy i spokojnych świąt – wdzięczni wychowawcy i wychowankowie świetlicy.

      Nowa galeria Piernicznki w świetlicy została dodana do albumu fotograficznego

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych