• KONKURS-ZABAWA - LITERACKA PODRÓŻ PO POLSCE

• 20.03.2020 10:48
      • Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z rodzicami do udziału w wirtualnej zabawie. Celem konkursu/zabawy jest znalezienie jak największej liczby pomników literackich w Polsce, oczywiście w internecie.

1. Podaj nazwę miasta i nazwisko pisarza, poety, którego pomnik dotyczy. Pamiętaj, ze pisarz, poeta nie musi stać na cokole, może też siedzieć na ławeczce.
        Pamiętaj również,  ze w naszym mieście też są pomniki.

2. Wiele postaci z literatury też ma już swoje pomniki, więc też je możesz wymienić. Pamiętaj żeby dodatkowo oprócz miasta i nazwy pomnika podać autora i  tytuł książki, z której pochodzi.

Uczniowie klas IV - VIII mogą się pokusić o podanie nazw pomników pisarzy, poetów,  o których jeszcze nie uczyli się w szkole.
        Dzieci klas 0 - III szukają tylko pomników pisarzy, poetów, którzy pisali książki lub wiersze dla dzieci oraz pomników bohaterów książek dziecięcych

Bawimy się do końca kwietnia. Zwycięża ten, kto poda największą liczbę prawidłowych odpowiedzi, ale nagrody za  kolejne miejsca tez są przewidziane.
        Odpowiedzi przesyłamy przez dziennik elektroniczny do nauczyciela Beaty Kossakowskiej.
        POWODZENIA