• Kreatywne zajęcia projektowe

• 07.12.2020 21:45

• Wraz z dniem 1 października wznowione zostały w naszej szkole działania związane z realizacją projektu „Torami nowej edukacji – wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
        W ramach projektu uczniowie mają możliwość uczestniczenia w następujących zajęciach:
        Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki – p. T. Schima.
        Zajęcia rozwijające z zakresu:
        • języka angielskiego – B. Polit, D. Sadowska, D. Woźnica,
        • matematyki – p. R. Słodownik, I. Sabak, J. Kurek,
        • przyrody w klasach I-II – p. B. Nowicka, J. Zawadka, M. Wocial, A. Dźwigała, M. Płochocka,
        • biologii – p. E. Miłkowska,
        • chemii – p. I. Sikorska,
        • fizyki – p. J. Kurek,
        • geografii – p. K. Gójska,
        • informatyki – p. D. Solecka, M. Kruszewski.
        Realizując zawarte w projekcie założenia we wrześniu przeprowadzono warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie następujących klas:
        • klasy I-II - iROBOT – zajęcia z robotyki i informatyki,
        • klasy V a, V b, VI a, VI b - Warsztaty z zakresu zagrożeń w cyberprzestrzeni,
        • VI f - Budowanie zespołów – zajęcia psychoedukacyjne,
        • klasa IV a – Praca z wyobraźnią i wizualizacją – zajęcia psychoedukacyjne,
        • klasa VI c – Młody Kreator – zajęcia z twórczości i kreatywności.
        Warsztaty prowadzone były w niewielkich grupach, co podniosło ich efektywność. Wniosły wiele ciekawych treści i ich praktycznych zastosowań. Przebiegały w miłej atmosferze.