• Wolontariusze naszej szkoły ponownie pokazali, że mają WIELKIE SERCA!

• 28.01.2020 20:07
      • Już po raz trzeci w nasza szkoła postanowiła wesprzeć działania 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała pod hasłem #Wiatr w żagle - Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W ramach wydarzeń związanych z Finałem WOŚP zorganizowaliśmy w szkole trzydniowe wydarzenia, w trakcie których uczniowie Piątki przygotowali m.in. kiermasz przepysznych ciast, pojawiły się też stoiska, przy których nasze wolontariuszki prowadziły warsztaty robienia bransoletek z gumek i koralików. Kolejnego dnia nie zabrakło też sportu – miały bowiem miejsce zajęcia taneczne, podczas których Marta Bocheńska i Oliwia Drzazga prowadziły naukę tańca, wprowadzając ciekawe układy choreograficzne......

• W ramach naszych działań w szkole, nasi Wolontariusze uzbierali kwotę 1.159 zł. Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej, a szczególnie naszym Uczniom i Rodzicom, którzy zaangażowali się i wykonali przepyszne ciasta na nasz kiermasz WOŚP i wszystkim, którzy zasilili finansowo nasze puszki. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom z Piątki za WIELKIE SERCA, ogromny wkład i pomoc w przygotowaniu wszystkich akcji w szkole.

Działaliśmy nie tylko w szkole, nasze Wolontariuszki: Oliwia Drzazga, Julia Stopa, Agata Aniszewska, Marysia Mrzygłód, Lena Gawron, Karolina Nalazek, Julia Wermiuk oraz p. Danuta Solecka nie odpoczywały i w czasie wielkiego Finału w niedzielę 12.01.2020 r. były aktywne i poświęciły swój wolny czas zbierając do puszek WOŚP. Wolontariusze Piątki zorganizowali również w Miejskim Domu Kultury, stoisko z super gadżetami i pięknymi ozdobami świątecznymi, które wykonali uczniowie naszej szkoły. Wszystkim przyświecał wspólny cel – wsparcie dziecięcej medycyny dziecięcej, pomoc drugiemu człowiekowi!

Świetnie się bawiliśmy podczas zbiórki pieniędzy dla WOŚP. Bardzo się cieszymy, że znów mogliśmy nieść pomoc potrzebującym, bo właśnie to daje nam najwięcej radości – świadomość, że zrobiliśmy coś dobrego!

Ostateczna kwota jaką nasi Wolontariusze uzbierali w czasie 28. Finału WOŚP 2020 wyniosła 11.044,95 zł. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być razem w tych dniach, jest to wielka moc  i radość, że możemy solidaryzować się z chorymi dziećmi.
        tekst: Julia Janiszewska, 8c

Serdecznie gratulujemy za wielkie „SERDUCHO”

Bardzo dziękujemy wszystkim,
        KTÓRZY "GRALI" Z NAMI W ORKIESTRZE!!!

Dziękujemy za wielkie serce i wkład pracy
        w organizację 28. Finału WOŚP!!!!