• Ciekawy projekt dla najmłodszych

29 lutego uczniowie klas I-III oraz oddziałów zerowych, brali udział w wartościowych zajęciach warsztatowych w ramach projektu społecznego „Zdrowy Jaś”. Projekt realizują uczniowie klas drugich Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, którzy uczestniczą w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”.

Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Dzieci brały aktywny udział w prezentacji, zagrały w grę „Kolory”, utrwalającą nazwy owoców, poznały piramidę zdrowego odżywiania i formy aktywnego wypoczynku. Na koniec podsumowały zdobytą wiedzę wykorzystując kolorowankę. Prowadzący, Mateusz i Natalia, spisali się na szóstkę. Zajęcia podobały się naszym uczniom i na pewno osiągnęły założony cel. Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni.

• Dzień tosta w zerówce

Dnia 29 lutego 2024r.- my zerówkowicze obchodziliśmy dzień tosta. Podczas zajęć poznaliśmy historię tosta. Wiemy również, w jaki sposób przyrządzać tosty na słodko i na słono. Rozmawialiśmy też o tosterach, piekarnikach- urządzeniach służących do przygotowywania tostów. Mówiliśmy o zasadach bezpiecznego korzystania z takich urządzeń. Podczas zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną, oraz dekorowaliśmy tosty warzywami.

• Dzień dinozaura w zerówce

Dnia 26 lutego 2024r.- my zerówkowicze- obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyliśmy niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Nasza sala zamieniła się w "tajemniczy park jurajski", w sali powstały „dinozaurowe” kąciki. Zaakcentowaliśmy ten dzień strojami w kolorze zielonym, z motywami dinozaurów oraz zielonymi opaskami . Realizując temat poświęcony prehistorii, zgłębiliśmy wiedzę na temat życia dinozaurów. Obejrzeliśmy ciekawy film edukacyjny, z którego dowiedzieliśmy się, jak żyły dinozaury, jak wyginęły i kim jest paleontolog.

Wykonaliśmy dwie kolorowanki xxl, dyktanda graficzne, układaliśmy szkielety dinozaurów z rolek po papierze toaletowym. Wzięliśmy również udział w zabawie ruchowo- muzycznej. Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat i był dla nas dużą atrakcją!