• Mistrzowie Powiatu w Pływaniu

20 lutego 2024 r.  w Aquapark Mińsk Mazowiecki odbyły się indywidualne i sztafetowe Mistrzostwa powiatu szkół podstawowych dziewcząt i chłopców w pływaniu.

Pływanie to jedna z wiodących dyscyplin sportowych w naszej szkole. Każdego roku uczniowie, uczennice Piątki zdobywają właśnie w pływaniu wiele medali na szczeblu powiatowym, regionalnym, jak i wojewódzkim. I tak było też w tym roku. Nasza męska sztafeta w składzie: Winderickx August, Winderickx Henry, Osiński Adam, Juszczyk Henry, Piątkowski Tomasz, Maciejewski Wojciech, Girndt Artur, Bodecki Dawid, zdobywając Mistrzostwo Powiatu zapewnili sobie start w zawodach Regionalnych.

W indywidualnym pływaniu medale wywalczyli: Winderickx Henry - 1 miejsce - styl grzbietowy, 1 miejsce - styl klasyczny, 1 miejsce - styl dowolny, Winderickx August - 2 miejsce - styl dowolny, 3 miejsce - styl grzbietowy, Osiński Adam - 3 miejsce - styl dowolny, Girndt Artur - 3 miejsce - styl grzbietowy, 2 miejsce - styl klasyczny, 3 miejsce - styl dowolny, Bodecki Dawid - 2 miejsce - styl dowolny, Winderickx Marie - 2 miejsce - styl grzbietowy, 1 miejsce - styl klasyczny, 1 miejsce - styl dowolny, Marczak Magdalena - 3 miejsce - styl klasyczny, Gronek Karolina - 2 miejsce - styl klasyczny.

Miejsca premiowane udziałem w dalszym etapie zawodów uzyskali: Gronek Karolina - 4 miejsce, styl grzbietowy, Winderickx August - 4 miejsce, styl klasyczny, Juszczyk Henry - 6 miejsce, styl dowolny, Marczak Magdalena - 6 miejsce, styl dowolny.

Wszystkim pływakom „PIĄTKI” GRATULUJEMY i czekamy na kolejne Sukcesy.

Opiekunami na zawodach byli: Marek Kudelski, Olga Izdebska

Wszystkie wyniki Pływaków z Piątki można obejrzeć pod linkiem:

• DZIEŃ BATERII W PIĄTCE

Jedna mała guzikowa bateria potrafi skazić metr sześcienny środowiska naturalnego.  Dzięki bateriom korzystamy z urządzeń, potrzebujących zasilania energetycznego z dala od gniazdka. Baterie towarzyszą jakości życia i bezpieczeństwa zdrowotnego...

Podczas zbiórki baterii uczniowie mogli poznać wiele ciekawostek na temat baterii i ich zastosowania. Otrzymywali również ulotki informacyjne o szkodliwości zużytych baterii.

Dziękujemy za Waszą eko-postawę, dziękujemy za każdą zużytą bateryjkę!!!

• Światowy Dzień kota w zerówce

Dnia 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dlatego my zerówkowicze, upodobniliśmy się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie opaski. Podczas zajęć opowiadaliśmy o swoich kotach, przyglądaliśmy się ich zachowaniom. Były też wesołe „kocie zabawy”, zagadki, wykonaliśmy prace plastyczne. Recytowaliśmy kocie wierszyki i śpiewaliśmy kocie piosenki.

• Eko-walentynki

MIŃSKA PIĄTKA KOCHA RECYKLING! -

CZYLI WALENTYNKOWA ZBIÓRKA BATERYJKOWA

14 lutego, w dniu św. Walentego, w naszej szkole odbyła się odbyła się kolejna zbiórka zużytych baterii pod hasłem "Pokochaj recykling".

W zamian za zużyte baterie uczniowie otrzymywali słodkie eko- walentynki

Dziękujemy za Waszą eko- postawę, dziękujemy za każdą zużytą bateryjkę, którą przekazaliście naprędce w nasze dobre ręce.

• Wspaniały sukces naszych uczniów 💪😀

W dniu 15 lutego w Szkole Podstawowej nr1 w Mińsku Mazowieckim odbył się finał powiatowy zawodów w piłce koszykowej chłopców klas IV - VI. Zawody wygrali nasi chłopcy, wygrywając wszystkie mecze. Zdobyli złoty medal i będą reprezentować powiat miński w zawodach regionu siedleckiego.

Gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi Panu Adamowi Zwierz.

ZAWODY POWIATOWE

11. Osiński Adam IVa

12. Kotek Maciej IVb

• Walentynki w zerówce

14 lutego- my zerówkowicze - obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu poznaliśmy historię św. Walentego, dowiedzieliśmy się, że Walentynki to nie tylko serduszka. Tym, co naprawdę się liczy są: życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Podczas zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną- serduszko, były wspólne zabawy, konkurencje, wręczaliśmy sobie słodkie walentynki. Wszystkim towarzyszyła radość i uśmiech. Dzień walentynkowy był dniem miłych wrażeń i niespodzianek.

" Niech ciepło serca otacza nas wszystkich przez cały czas".