• SZKOLNE KONKURSY EKOLOGICZNE

      11.03.2021

      Drodzy Uczniowie,

      Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnych konkursach ekologicznych w ramach projektu „Dobre rady na elektroodpady”:

      „Plakat o tematyce ZSEE”, „Makieta elektroodpadów”, „Szkolny konkurs zbiórki baterii”. 

      Termin konkursów plastycznych - do 31 marca 2021r. 

      Zbiórka zużytych baterii - do 20 kwietnia 2021r. 

      Wykonane i podpisane plakaty dzieci przynoszą do szkoły i przekazują do p. Edyty Kopeć- z wykonanych prac powstanie kolejna gazetka. Jeżeli uczeń wykona makietę elektroodpadu- przesyła zdjęcie pracy do Wychowawcy. 

      ZBIÓRKA ELEKTROODPADÓW W NASZEJ SZKOLE ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH: 

      19 KWIETNIA 2021r. w godzinach 16.00- 19.00 

      20 KWIETNIA 2021 r. w godzinach 12.00- 17.00

      POWODZENIA!!!  ELEKTRO- NIEZŁOMNE SP5

     • 8 marca Dzień Kobiet

      07.03.2021

      Z okazji Dnia Kobiet składamy najlepsze życzenia, pomyślności, radości i spełnienia marzeń …

      Dzieci z oddziałów zerowych i klas pierwszych świętują Dzień Kobiet! Uczniowie składają życzenia wszystkim kobietom  z okazji ich święta! 

      Moc słodkich życzeń płynących z serca!

     • EKO-Walentynki w Piątce!

      14.02.2021

             Dnia 12 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyły się Eko-Walentynki pod hasłem „Pokochaj recykling”. W walentynkowej zbiórce baterii wzięli udział uczniowie klas 1-3, dzieci oddziałów zerowych oraz niektórzy uczniowie klas starszych. W zamian za przekazane baterie dzieci otrzymywały eko- Walentynkę lub słodki upominek. Łącznie zebrano ok. 75 kg zużytych baterii. Do naszej ekologicznej akcji przyłączyli się również uczniowie SP3.

      Dziękujemy za wsparcie ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły. 

      Zapraszamy na kolejną zbiórkę zużytych baterii

      w dniu 18 lutego 2021 r. (czwartek)

      ELEKTRO- NIEZŁOMNE SP5

     • Alicja online-interaktywne spotkanie z bajką

      27.02.2021

      Dnia 23 lutego 2021r. w naszej szkole odbył się spektakl Katolickiego Teatru Edukacji: „Alicja online-interaktywne spotkanie z bajką”. Wzięły w nim udział dzieci oddziałów zerowych oraz uczniowie klas I-III.

      „Alicja on- line” łączyła świat filmu ze światem teatru. Grupa aktorów, artystów cyrkowych oraz akrobatów, wzbogacała przedstawienie takimi efektami jak: pokaz ogniowy, (sceny z Kapelusznikiem), taniec na podwieszanej szarfie na wysokości 8 m (Alicja), bańki mydlane (Gąsienica), balony (Marcowy Zając) oraz ledowe show (Królowa Kier). Każde dziecko otrzymało okulary 3D oraz książeczkę „Dziecięce labirynty”.

     • DZIEŃ BATERII W PIĄTCE

      19.02.2021


      Dnia 18 lutego 2021 r. w naszej szkole odbyła się kolejna zbiórka zużytych baterii pod hasłem: „W dniu baterii nie bądź eko-obojętny”. Zespół Elektro- Niezłomne dziękuje wszystkim, którzy wspierają ekologiczne działania konkursowe szkoły. Zebrano ok. 30 kg zużytych baterii. Zachęcamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

     • BAJKOWY DZIEŃ PRZEBIERAŃCA

      14.02.2021

      Karnawał to czas radości. Podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i możemy wcielić się w ulubioną postać z bajki. W tym roku alternatywą balu był zorganizowany w kl. Ic Bajkowy Dzień Przebierańca połączony z Dniem Pączka. Zgodnie z przewidywaniami było głośniej i weselej niż zwykle.

      Pierwszaki wzięły udział w animacji "Na tropie bajek", czyli wiele zabaw połączonych tematyczną klamrą. Było to spotkanie z pięcioma bajkami, mieszanką filmów animowanych z tradycyjnymi w książkowej formie. Bajki postanowiły zrobić psikusa i się schować. Każda przygotowała dla dzieci specjalne zadanie - misje. Uczniowie wyśmienicie wykonali 5 Misji pt.: „Królewna Śnieżka”, „Madagaskar”, „Kraina Lodu”, „Kubuś Puchatek” oraz „Jaś i Małgosia” i bajki wróciły na swoje miejsce.

      Następny taki dzień za rok…

     • #DBI2021 - Dzień Bezpiecznego Internetu 9.02.2021

      10.02.2021

      #DBI2021 Prezentacja prac uczniów, jak widzą bezpieczeństwo w sieci!

      Bezpieczeństwo w sieci - Michalina Ner, klasa 5b

      Bezpieczeństwo w sieci - Tomek Antoniuk, klasa 4a

      Bezpieczeństwo w sieci - Yaryna Vasiv, klasa 5b

      Bezpieczeństwo w internecie - Nikodem Komorowski & Jan Morelowski, klasa 4a

      Zasady w internecie - Zuzanna Barwicka & Daria Rokita, klasa 4c

      Zasady bezpieczeństwa w sieci - Joanna Federak, klasa 5b

     • BIAŁE SZALEŃSTWO!!!

      09.02.2021

      Tegoroczna zima wreszcie zrobiła nam niespodziankę i sypnęła śniegiem.

      Korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu. Dzieci z kl. I c oddały się zimowemu szaleństwu lepiąc bałwanka - Olafa, robiąc „aniołki”, babki , rzucając śnieżkami do celu i do siebie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Dużo radości sprawiła przejażdżka sankami.

      Chyba w każdym z nas „biały puch” kojarzy się ze wspomnieniem dziecięcych lat czyli beztroską i radością.

      Śmiechu i radości było co niemiara! Pierwszaki wróciły do szkoły zmęczone, ośnieżone, ale za to ,,uśmiechnięte od ucha do ucha”. Niby nic, ale frajda była niesamowita!!!     

     • Sukces naszych uczniów w Konkursie Wiedzy o Mazowszu

      08.02.2021

      2 lutego 2021 r. odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o Mazowszu organizowanego przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły. Sześciu uczestników uzyskało 80-procentowe minimum kwalifikacyjne, czyli co najmniej 24 punkty. Jakub Nowak, Hanna Jabłońska, Lena Gawron, Jan Wiśniewski, Maria Mrzygłód i Adam Leszczyński zostali zakwalifikowani do etapu rejonowego, który odbędzie się 17 marca 2021 roku. Wielkie gratulacje dla uczniów i ich opiekuna Katarzyny Gójskiej.

      Życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

     • „DOBRE RADY NA ELEKTROODPADY- ODDAJ MNIE W DOBRE RĘCE 2021”

      08.02.2021

      „Walentynkowa zbiórka zużytych baterii”

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny  przystąpiła do konkursu „Dobre rady na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce 2021”, organizowanego przez  AURAEKO - Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. w Warszawie. Naszą szkołę reprezentuje eko-zespół „Elektro-Niezłomne” – uczennice klasy 8b, a szkolnym koordynatorem konkursu jest Edyta Kopeć.  Jednym z zadań konkursowych jest zbiórka zużytych baterii.  

      Dnia 12 lutego 2021r. (piątek) w naszej szkole  odbędzie się

      WALENTYNKOWA ZBIÓRKA ZUŻYTYCH  BATERII 

      pod hasłem „Pokochaj recykling”

      Miejsce zbiórki: hol przy wejściu głównym

      Początek zbiórki: g. 9.00

      Dodatkowo zużyte baterie będzie można przekazywać do pojemnika umieszczonego w przedsionku szkoły.

      Zachęcamy do wsparcia ekologicznych działań konkursowych naszej szkoły.

     • Konkurs Wiedzy o Mazowszu

      15.01.2021

      Architektura Mazowsza

      W ramach "Konkursu Wiedzy o Mazowszu" grupa uczniów - Jakub Nowak, Patryk Rudnicki, Adam Leszczyński, Kacper Ostolski i Filip Banaszek - postanowiła zapoznać się bliżej z architekturą Mazowsza. Pierwszym etapem prac było zebranie materiałów dotyczących stylów architektonicznych. Następnie wybór tematu wiodącego. Możliwości było mnóstwo m.in. wiejskie katedry, styl świdermajer, historia architektury na podstawie mazowieckich budowli. Uczniowie skoncentrowali się na architekturze drewnianej Mazowsza. Przygotowanie prezentacji multimedialnej było trzecim etapem ich prac.

      Architektura Mazowsza

      Drewniane Budownictwo

      Mazowieckie łamigłówki

      Uczniowie klasy 8b: Jan Wilk, Maria Mrzygłód, Weronika Gołaś, Lena Gawron i Hanna Jabłońska przygotowali podczas zdalnego nauczania projekt w ramach „Konkursu Wiedzy o Mazowszu” o nazwie „Mazowieckie łamigłówki". Uczniowie opracowali propozycję zadań dotyczących Mazowsza. Serdecznie zapraszają do ich rozwiązania.

      Mazowieckie łamigłówki

       

     • Konkurs o Mazowszu

      15.01.2021

      Gra edukacyjna

      Jan Wiśniewski, Jakub Dudek i Wojciech Stańczak, uczniowie klasy 7c, w ramach „Konkursu Wiedzy o Mazowszu” przygotowali projekt "Gra o Mazowszu". Gra edukacyjna o nazwie „5 sekund MAZOWSZE” powstała w grudniu. W pierwszej fazie uczniowie zbierali materiały do pytań umieszczonych w grze. Etap drugi polegał na narysowaniu planszy i wypisaniu pytań testowych. Ostatni etap przetestowanie gry w praktyce. Uczniowie pytają m.in.: o przykłady mazowieckich rzek, znanego malarza z Mazowsza, najdłuższą twierdzę w Polsce. Wygrywa ten gracz, którego pionek jako pierwszy dotrze do mety.

     • Konkurs Bożonarodzeniowy uczniów Piątki

      14.12.2020

      Jak co roku, w grudniu uczniowie klas zerowych oraz edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w konkursie na ozdobę choinkową. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęło wiele prac ze  wszystkich oddziałów. Uczestnicy konkursu wykonali piękne ozdoby. W związku z tym jury postanowiło  wyróżnić wszystkie nadesłane prace.

      Gratulujemy kreatywności i zdolności.

      Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnych latach.

     • Sukces Leny Gawron

      17.11.2020

      W Mińsku Mazowieckim organizowane są cyklicznie Dni Kultury Żydowskiej Bliscy i Oddaleni. Ich ideą  jest przypomnienie mieszkańcom naszego miasta przedwojennych sąsiadów – ich kultury i codzienności. W tym roku jednym z działań było ogłoszenie konkursu literacko-artystycznego „Zabawy dziecięce” dla uczniów szkół powiatu mińskiego. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania inspirowanego jednym ze zdjęć ze zbiorów Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Niezwykle miło jest nam poinformować, że

      2. miejsce w kategorii uczniów klas  VII – VIII zajęła uczennica naszej szkoły Lena Gawron.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Mała książka – wielki człowiek

      03.11.2020

      Uczniowie klas pierwszych otrzymali wyjątkowy prezent – książkę pt.: Pierwsze abecadło z tekstami najlepszych polskich autorów dla dzieci. Ponadto kreatywny alfabet do wycinania oraz broszurę dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli uczymy czytać razem”.

      Tę Wyprawkę Czytelniczą przekazał Instytut Książki wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

      Prezent sprawił dzieciom bardzo dużą radość. Jesteśmy pewni, że takie małe gesty mogą mieć bardzo duży wpływ na kształtowanie czytelnictwa.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • sp5@post.pl
 • Galeria zdjęć

   brak danych