• Dzień Babci i Dziadka w klasie 2c❤️

      22.01.2022

      Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…  Łza wówczas się kręci w oku… o tym ważnym Święcie dobrze pamiętany i dla naszych Dziadków niespodzianki mamy.

      Uczniowie z kl. II c przygotowali krótki występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz tańczyli. Cały występ został nagrany, aby Babcie oraz Dziadkowie mogli go obejrzeć. Każdy drugoklasista przygotował własnoręcznie wykonane przestrzenne laurki.  

      Babciu, Dziadku  życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności,

      stu lat życia i radości !!!

     • Życzenia dla Babci i Dziadka

      20.01.2022

      Z okazji Dnia Babci i Dziadka

      wszystkim Babciom i Dziadkom 

      najserdeczniejsze życzenia

      w imieniu wszystkich

      Uczniów Piątki

      składa kółko teatralne

       

      Idalia Komorowska - klasa 3a

      Katarzyna Kurek - klasa 5c

      Zuzanna Barwicka - klasa 5c

      Maja Domagalska - klasa 5c

      Aleksandra Króla - klasa 5c

      Natalia Jankowska - klasa 5c

      Zuzanna Szymańska - klasa 7f

      Oliwia Wójcik - klasa 7f

      Aleksandra Lech - klasa 7f

       

    • Karnawałowa zabawa w świetlicy😊
     • Karnawałowa zabawa w świetlicy😊

      15.01.2022

      W dniu 13 stycznia 2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się karnawałowy bal. Sala przystrojona kolorowymi serpentynami wprowadzała w nastrój wesela i dobrego humoru. 

      Naszą zabawę rozpoczęliśmy od prezentacji balowych strojów. Następnie przy dźwiękach dyskotekowej muzyki dzieci ochoczo tańczyły w parach, w kółeczku i korowodach, które były przeplatane licznymi konkursami i zabawami karnawałowymi, takimi jak: karnawałowy wąż, brakujące krzesła, taniec kotylionów czy taniec z balonami. Podczas wspólnej zabawy ujawniło się wiele tanecznych talentów – Gabrysia sprytnie poprowadziła taniec „Makarena”, a Gustaw „Karnawałowego węża”. Na koniec wybraliśmy królową i króla balu, którzy otrzymali korony i zatańczyli walca w otoczeniu wszystkich świetliczaków. Naszą wspaniałą zabawę zakończył odki poczęstunek. 

      Miła i przyjazna atmosfera sprawiła, że ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci. 

     • Konkurs Wiedzy o Mazowszu

      13.01.2022

      Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim biorą udział w interdyscyplinarnym Konkursie Wiedzy o Mazowszu organizowanym przez MSCDN. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i pozwala spojrzeć na nasze województwo z różnych perspektyw. Warunkiem udziału w teście wiedzy było przygotowanie projektów dotyczących szeroko ujętego tematu "Mazowsze w Europie".  Tym razem aż pięć grup zdecydowało się wykonać prezentację projektową.

      Grupa 1 "Mazowieckie naj w Europie" - Kacper Ostolski, Filip Banaszek, Jan Wiśniewski, Jakub Nowak, Patryk Rudnicki

      Mazowieckie naj w Europie

      Grupa 2 "Środowisko przyrodnicze Europy na przykładzie Mazowsza" - Adam Leszczyński, Hanna Malka, Anna Rozparzyńska-Noga, Gabriela Nalazek

      Środowisko przyrodnicze w Europie na przykładzie Mazowsza

      Grupa 3 "Z Mazowsza do Europy" - Oliwia Wójcik, Zuzanna Szymańska, Aleksandra Lech

      Z Mazowsza do Europy

      Grupa 4 "Mazowsze w Europie" Emilia Szylling, Gabriela Szylling, Maja Sitnicka, Alicja Zawadka, Natalia Krusiewicz

      Atrakcje Mazowsza

      Grupa 5 "Warszawa - metropolia Europy" - Jakub Dudek, Jan Dudek, Maksymilian Wakuła

      Warszawa stolica Mazowsza i Polski

     • PROJEKT - Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)

      31.12.2021

      Rola SCWEW w działaniach na rzecz edukacji włączającej

      Model funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW) został opracowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Projekt „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” realizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie, będący jednostką organizacyjną Powiatu Węgrowskiego, służy wprowadzeniu w życie założeń tego modelu na zasadzie pilotażu.

      Pojęcie edukacji włączającej rozumiane jest tu jako podejście w procesie kształcenia i wychowania, które ma na celu zwiększanie szans edukacyjnych wszystkich osób uczących się poprzez zapewnienie im warunków do rozwijania indywidualnego potencjału tak, by w przyszłości umożliwić im pełnię rozwoju osobistego na miarę ich możliwości oraz pełne włączenie w życie społeczne.

      Główne cele funkcjonowania Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą obejmują:

      1)przygotowanie placówek specjalnych do nowej roli w zakresie wdrażania edukacji włączającej

      2)zwiększenie efektywności działań na rzecz dzieci, uczniów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi poprzez wykorzystanie zasobów i potencjału kadry placówek specjalnych

      3)poszerzenie wiedzy i doskonalenie kompetencji kadry przedszkoli i szkół ogólnodostępnych oraz zapewnienie jej wsparcia w zakresie wdrażania edukacji włączającej i pracy z grupą, klasą zróżnicowaną

      4)wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego w celu tworzenia lokalnych rozwiązań na rzecz wdrażania edukacji włączającej wysokiej jakości.

      Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą według założeń modelu ma stanowić ważne ogniwo w systemie kształcenia oraz działać na rzecz inkluzji społecznej i edukacyjnej dzieci, młodzieży ze zróżnicowanymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

      Informacje na temat realizacji projektu oraz zaplanowanych do osiągnięcia efektów można znaleźć na stronie internetowej SOSW w Węgrowie: www.sosw.wegrow.pl (zakładka SCWEW).

      Dane kontaktowe:

      tel.257920161

      adres e-mail: scwew.wegrow@wp.pl

     • Projekt EMOCJA...

      23.12.2021

      Uczniowie klasy VIb od października realizują projekt EMOCJA. Poprzez cykliczne zajęcia z pedagogiem poznają swoje mocne strony, rozwijają inteligencję emocjonalną, empatię oraz uczą się współpracy w grupie. Pracują nad kontrolą ekspresji emocji, próbują odnaleźć rozwiązania trudnych sytuacji. Jednym z działań w ramach realizacji projektu jest udział w świątecznej wymianie kartek pn. Kartki z iskierkami emocji. Uczniowie klasy VIb przygotowali karty bożonarodzeniowe dla uczniów klasy IV z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym. Kilka dni temu nasi uczniowie, w ramach wymiany, również otrzymali karty od partnerskiej szkoły. Własnoręcznie przygotowane karty oraz płynące z głębi serca życzenia sprawiły wiele radości naszym szóstoklasistom.

     • Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!

      23.12.2021

      Nasza szkoła wzięła udział w czwartej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” zainicjowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg, której celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez najnowsze technologie. W związku z tym, uczniowie klas VII i VIII samodzielnie wykonali karty świąteczne, które zostały wysłane do Domu Seniora KAŚMIN w Drożdżówce. Mamy nadzieję, że dzięki przesłanym przez nas życzeniom na twarzach pensjonariuszy KAŚMINU pojawiły się uśmiechy. Nie mogliśmy przekazać kart osobiście, jednak zgłębi naszych serc przesłaliśmy życzenia radości, a przede wszystkim wiary, nadziei i miłości. Warto podkreślić, że projekt wpisuje się w profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szk. 2021/2022.

      PODZIĘKOWANIE DLA SP5: Certyfikat dla Piątki

     • Wigilia klasowa w klasie 1c

      23.12.2021

      W świątecznej atmosferze 17 grudnia, w klasie I c odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. Dla pierwszaków był to szczególny czas, była to ich bowiem pierwsza wigilia w szkole. Tego dnia uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas dekorowania pierników, a także przygotowaniem wigilijnego stołu pełnego słodkich przysmaków. W podniosłej atmosferze uczniowie nawzajem złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewali kolędy. Uczniowie ubarwili ten dzień wspaniałym występem- świątecznym tańcem.

      Klasa Ic podczas spotkania wspaniale się bawiła. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii, mogli poczuć radość ze zbliżających się Świąt. Był to bardzo miły i udany dzień.

      Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu świątecznych przysmaków.

      Uczniowie klasy 1 c wraz z wychowawczynią życzą wszystkim radosnych, zdrowych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022.

    • Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"
     • Wyniki konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

      21.12.2021

      Konkurs na "Najpiękniejszą ozdobę choinkową" w klasach 0-III cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystkie prace konkursowe były bardzo piękne, starannie wykonane, uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Komisja konkursowa miała nie lada problem z rozstrzygnięciem konkursu.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie i zapraszamy ponownie do kolejnej edycji w następnym roku.

      Organizatorzy: U. Zawada, K. Dębowska- Korkuć, K. Lulko

       

      WYRÓŻNIENIA

      Oddziały „0”

      Iga Pietrzak 0a

      Zofia Trąbińska 0b

      Wiktoria Połaska 0b

      Klasy I

      Kamil Girndt Ia

      Julia Skibniecka Ia

      Oliwia Świętochowska Ib

      Marcel Ptasiński Ib

      Mieszko Przedlacki Ib

      Zofia Kosobudzka Ic

      Aleksandra Bondaruk Ic

      Eryk Kurowski Ic

      Adrian Jaworski Ic

      Alicja Bakuła Ic

      Zofia Ciuchańska Id

      Mikołaj Iwański Id

      Zofia Bakuła Id

      Klasy II

      Julia Gmitrzuk IIa

      Alicja Woźnica IIb

      Natalia Woźniak IIb

      Kuba Kurowski IIc

      Klasy III

      Zuzanna Woźnica IIIa

      Karolina Federak IIIa

      Aleksandra Lipińska IIIa

      Alicja Siajczyk IIIb

      Wiktoria Walendzik IIIb

      Witold Kozłowski IIIb

      Marcel Kostusiewicz IIIc

      Liliana Abramowska IIIc

      Zofia Guła IIIc

      Oliwia Ostrowska IIId

    • Ciekawe zawody naszych rodziców
     • Ciekawe zawody naszych rodziców

      21.12.2021

      16 grudnia 2021 roku, w odpowiedzi na zaproszenie uczniów klasy I c przyszła do szkoły mama Ali i Bartka Bakułów, pani Magdalena Bakuła, która pracuje w firmie ubezpieczeniowej Metlife i zajmuje stanowisko Key Account Managera, czyli odpowiada za rozwój współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi w swojej firmie. Pani Magda w bardzo interesujący sposób przedstawiła dzieciom na czym polega jej praca i jakie cechy charakteru pomagają jej w wykonywanej pracy, a także, że bardzo lubi swoją pracę, która daje jej dużo satysfakcji.

      Uczniowie byli bardzo zainteresowani lekcją i świetnie się bawili.

      Na zakończenie spotkania gość rozdał dzieciom upominki, które wzbudziły wielką radość i entuzjazm.

      Było to pierwsze, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie spotkanie z ciekawą osobą. Czekamy z niecierpliwością na kolejnego rodzica, który zainteresuje nas swoją pracą.

      Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Bakule raz jeszcze za spotkanie i otrzymane prezenty. Życzymy samych sukcesów i dużo  radości w życiu codziennym.

     • Sukces sportowy chłopców z Piątki!

      15.12.2021

      W dniu 14 grudnia chłopcy z naszej szkoły wygrali półfinał powiatowy w piłce ręcznej.

      SP 5 MM   -   SP Marianka          13   :   2

      SP 5 MM   -   SP Dębe Wielkie    13   :   6

      SP 5 MM   -   SP Siennica           15   :   1

      Reprezentacja szkoły: Sokołowski Karol, Borcuch Rafał, Gut Szymon, Królak Paweł, Żyłka Bartosz, Wąsowski Patryk, Nowicki Michał, Kużmicz Maksymilian, Leszczyński Adam, Nojszewski Alan, Szerszeniewski Tymon.

      GRATULUJEMY zawodnikom, trenerowi Panu Adamowi Zwierz!

      ŻYCZYMY SUKCESÓW W TURNIEJU FINAŁOWYM!

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w Piątce

      08.12.2021

      W naszej szkole powstał Szkolny Klub UNICEF. W ramach swojej działalności zajmuje się propagowaniem wśród uczniów idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom oraz poszanowania praw najmłodszych na całym świecie. W związku z tym, w dniach 23 listopada – 4 grudnia 2021 roku uczennice klasy VIIc przeprowadziły we wszystkich klasach I-III zajęcia nt. praw dzieci. Termin lekcji nie został wybrany przypadkowo. Otóż każdego roku, 20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia, 32 lata temu, została uchwalona Konwencja o prawach dziecka. Cieszymy się, że lekcje prowadzone przez starsze koleżanki spodobały się naszym najmłodszym uczniom i mamy nadzieję, że spotkamy się niebawem podczas kolejnych akcji Szkolnego Klubu UNICEF.

     • Odlotowa lekcja przyrody...

      08.12.2021

      W poniedziałek 6 grudnia uczniowie niektórych klas wzięli udział w ODLOTOWEJ LEKCJI PRZYRODY. Podczas spotkania ze znawcą i opiekunem sów dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o informacje dotyczące wybranych gatunków tych ptaków, wysłuchały wielu ciekawostek, zadawały liczne pytania, na które padły wyczerpujące odpowiedzi. Atrakcją spotkania była możliwość pogłaskania bądź trzymania na przedramieniu sowy. Niektórzy wykonali pamiątkowe niecodzienne zdjęcia.

      ... i najmłodsi też byli, Zerówkowicze na żywej lekcji 

     • Mikołajkowy nastrój...

      06.12.2021

      W dniu 6 grudnia od samego rana w naszej świetlicy panował niezwykły nastrój. Za oknem biało, w sali już kolorowa choinka, świąteczno-zimowe dekoracje, a świetliczaki wyglądały - istne elfy.

      W takiej scenerii dzieci rozpoczęły zajęcia. Dziś trzeba było właśnie  zdać egzamin na pomocnika Świętego Mikołaja, a więc wykazać się wiedzą i umiejętnościami, które są im niezbędne. Dzieci poradziły sobie doskonale rozwiązując quiz i uczestnicząc w zabawach ruchowo-naśladowczych. Następnie zjawił się wyczekiwany gość –Święty Mikołaj. Jego worki były pełne prezentów, a w nich: klocki, gry planszowe, układanki, które umilą czas spędzany w świetlicy i oczywiście dla każdego dziecka słodkie niespodzianki.

      Na koniec świetliczaki z wielką radością zaśpiewały przygotowane piosenki o Mikołaju, podziękowały za wizytę i zaprosiły na następny rok  obiecując, że będą grzeczne, a Mikołaj złożył wszystkim świąteczne życzenia.

    • Andrzejki w klasie 2c
     • Andrzejki w klasie 2c

      03.12.2021

      Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

      Dzięki wróżbom klasa II c dowiedziała się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, podróżników, aktorów oraz modelek. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami i sercami. Uczniowie wróżyli sobie także z kleksów oraz tańczyli na gazetach. Był słodki poczęstunek i zestaw imprezowy - fluorescencyjne, świecące bransoletki, trąbki papierowe oraz nastrojowe lampiony.

      Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

      Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zabawa andrzejkowa będzie równie udana!

      Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku i okazaną pomoc w zorganizowaniu andrzejek. Dziękujemy za wspaniały i pełen zagadek dzień.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych