• Sukces ósmoklasistów SP 5

      14.07.2021

      Sukces ósmoklasistów SP 5 na egzaminach zewnętrznych

           W związku z pandemią i edukacją zdalną rok szkolny 2020/2021 nie należał do najłatwiejszych. Z pewnością szczególnym wyzwaniem dla szkół i nauczycieli było optymalne przygotowanie ósmoklasisów do zewnętrznych egzaminów, które odbyły się w całej Polsce w drugiej połowie maja. Społeczność mińskiej Piątki aż do początku lipca z nadzieją oczekiwała na wyniki egzaminów podsumowujących ośmioletnią naukę w szkole podstawowej, wierząc, że nie okażą się niższe od not z lat ubiegłych. Ku ogromnej radości dyrekcji, nauczycieli, szczególnie przedmiotów egzaminacyjnych, a także samych uczniów i ich rodziców egzaminy w SP nr 5 wypadły naprawdę imponująco i po raz kolejny potwierdziły wysoki poziom dydaktyczny placówki. Gratulujemy samym ósmiokasistom i ich nauczycielom wspaniałych rezultatów, zdecydowanie wyższych od not ogólnopolskich, wojewódzkich czy powiatowych. Warto podkreślić, że wyniki naszych tegorocznych absolwentów, szczególnie z matematyki i jezyka angielskiego, są także jednymi z najwyższych w mieście. Aby nie być gołosłownym, wystarczy przytoczyć kokretne dane.

           Średni wynik ósmoklasisty z matematyki w tym roku wynosi w całym kraju 47%, w województwie mazowieckim - 52%, w powiecie mińskim - 53%, w mieście – 57%, zaś w SP nr 5 – aż 63%, a troje ósmoklasistów z matematyki uzyskało wynik optymalny, czyli 100%. Są to uczennice klasy VIII A i VIII B: Agata Aniszewska, Maria Mrzygłód i Sandra Rybak, podopieczne pani Renaty Słodownik oraz pani Iwony Sabak. Średni wynik ósmoklasisty z języka angielskiego w kraju to 66%, w województwie mazowieckim i powiecie mińskim - 71%, w mieście – 74%, natomiast w SP nr 5 – aż 83%. Stuprocentowym wynikiem egzaminu z języka angielskiego może się poszczycić aż dziewięcioro tegorocznych absolwentów: Bartosz Bartnik, Kacper Drapko, Hubert Marciniak, Julia Stańczak, Oliwer Bołtowicz, Weronika Gołaś, Hanna Jabłońska, Kinga Jakubowska, Oliwia Kondera - uczniowie pani Danuty Woźnicy i pani Beaty Polit. Wyniki uczniów mińskiej Piątki z matematyki i języka angielskiego mieszczą się w znormalizowanej ogólnopolskiej skali staninowej w przedziałach z opisem „wyniki bardzo wysokie”. Wyższe od średniej ogólnopolskiej (60%), wojewódzkiej   i powiatowej są także wyniki naszych ósmoklasistów z języka polskiego, a ich średnia nota wynosi 65%.

           Dziękujemy za ogromny wysiłek i zaangażowanie  w przygotowanie do egzaminów nauczycielom klas ósmych. Gratulujemy sukcesów i życzymy zaangażowania i motywacji do dalszej pracy. Ogromne podziękowania i gratulacje przekazujemy także naszym już absolwentom oraz ich rodzicom. Wierzymy, że z tak imponującymi wynikami uczniowie mińskiej Piątki podczas rekrutacji  do szkół średnich zostaną przyjęci z otwartymi ramionami.

      Dyrekcja SP nr 5

     • PRZYGOTOWANI NA MOBILNOŚĆ W PORTUGALII😊

      26.06.2021

       

      Nasza szkoła ma przyjemność brać udział w Projekcie „CLIL – bo język obcy to komunikacja i kultura!”.W dniach 27 maja – 19 czerwca 2021 roku miały miejsce zajęcia przygotowujące 40 uczniów do mobilności, w tym 20 godzin zajęć z języka angielskiego, 4 godziny z historii i kultury Portugalii, oraz 6 godzin zajęć pedagogicznych i integracyjnych. 

      Na zajęciach prowadzonych przez Panią Beatę Polit z języka angielskiego nauczyliśmy się, jakkomunikować się w miejscach publicznych, takich jak lotnisko czy hotel.W trakcie zajęć przygotowaliśmy też prezentacje na temat naszego kraju, miasta i szkoły, oraz pracowaliśmy nad inscenizacją legendy „Wars i Sawa” w języku angielskim. 

      Natomiast na zajęciach prowadzonych przez Panią Katarzynę Gójską poznaliśmy kulturę oraz historię Portugalii. Zajęcia integracyjne prowadzone przez Panią Pedagog Krystynę Kifert  pomogły nam lepiej się poznać oraz zbudować wzajemne zaufanie. 

      Uważam, że był to dobrze wykorzystany czas! Dużo się nauczyliśmy, co przyda nam się w trakcie wyjazdu do Portugalii. 

      Sara Chłopik - VII b

     • Kolejny rok szkolny za nami…

      25.06.2021

      Za nami kolejny rok nauki. Nieco inny od lat poprzednich, bo postawił przed nami szereg wyzwań. Zmagaliśmy się z zawiłościami nauki, ale też ze sprzętem komputerowym. Już w październiku pandemia spowodowała, że szkolne ławki zamieniliśmy na domowe biurka, a tablice na monitory komputerów. Nie był to rok łatwy, ale wszyscy daliśmy radę.

      Zgodnie ze słowami piosenki: „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas” i w naszej szkole nastąpił moment pożegnań. Przestrzegając obowiązujących obostrzeń spotykaliśmy się w nieco mniejszych grupach, ale każda uroczystość była wyjątkowa. Część spotkań miała miejsce w czwartek 24 czerwca, zaś główna akademia podsumowująca pracę w bieżącym roku szkolnym odbyła się w piątek 25 czerwca.

      Uroczystość uświetnili zacni goście: prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jarosław Belkiewicz, ppłk Ryszard Gorczyca, radny Jerzy Gryz, proboszcz parafii św. Antoniego ksiądz kanonik Janusz Kopczyński, proboszcz parafii w Wólce Mińskiej ksiądz Jerzy Danecki, proboszcz parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów kapłan Jan Opala, Prezes Stowarzyszenia Na Piątkę  Dariusz Świętochowski oraz przedstawicielka Rady Rodziców Pani Milena Ciuchcińska.

      Podczas gali Pani Dyrektor Ewa Szczerba gratulowała wszystkim uczniom i pedagogom wytrwałości, dziękowała za trud włożony we wszelkie działania oraz przypomniała o sukcesach wychowanków Piątki.

      Wyróżniającym się w nauce i zachowaniu wręczono nagrody książkowe oraz dyplomy gratulacyjne.  Tego dnia żegnaliśmy klasy 8a i 8b kończące naukę w Szkole Podstawowej nr 5 oraz klasy 6 a i 6d, które będą kontynuowały naukę w Szkole Podstawowej nr 3. Ze sceny padło wiele ciepłych słów, a niejednemu zakręciła się łezka w oku…

      Kończąc uroczystą akademię Pani Dyrektor ogłosiła początek wakacji, a nam nie pozostało nic innego, jak spakować plecak i wyruszyć w nieznane…

      ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANYCH WAKACJI!!!

     • Najmłodsi witają wakacje

      25.06.2021

      22 czerwca, klasy pierwsze i drugie na wspólnym, przedwakacyjnym spotkaniu podziękowały  dyrekcji szkoły,  Pani Ewie Szczerbie i Pani  Annie Ciszkowskiej za to, że mogły uczyć się, doświadczać, mieć wspaniałych przewodników jakimi są ich nauczyciele, w tak wspaniałej szkole jaką jest Piątka. Z piosenką na ustach, w wakacyjnych rytmach muzyki reggae, pokazały swoją radość z nadchodzącego, zasłużonego wypoczynku. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom za sumienną i systematyczną pracę. Wręczyła zdobywcom konkursów dyplomy i nagrody. Dzieci nagrodziły dyrekcję ogromnymi laurkami.

      ....klasy pierwsze

     • Uroczyste zakończenie roku przedszkolnego

      25.06.2021

      Dnia 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Pani Dyrektor rozpoczęła spotkanie witając serdecznie przedstawicieli rodziców, panią wicedyrektor, wychowawców, dzieci z grup: „0”a i „0” b oraz podsumowała osiągnięcia przedszkolaków.

      Następnie mali artyści popisywali się swoimi zdolnościami przedstawiając wiersze, scenki oraz śpiewając wakacyjne piosenki. Po rozśpiewanym występie, rodzice zabrali głos dziękując za mile spędzony wspólnie czas oraz za trud włożony w wychowanie ich dzieci. Potem przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów, które uroczyście wszystkim przedszkolakom wręczyła Pani Dyrektor.

      Nie był to jednak koniec wspaniałych wrażeń, ponieważ zostały zrobione jeszcze pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami. Dzieci otrzymały również smakołyki i drobne upominki od wychowawców i rodziców. A teraz już przed nimi zasłużone wakacje!

     • Zajęcia ogrodnicze w grupie 0b

      26.06.2021

      Dnia 24 czerwca przedszkolaki brały udział w zajęciach przyrodniczych, które odbyły się w ogrodzie szkolnym. Spotkanie zainicjowane zostało przez przedstawicieli Banku Santander w ramach Fundacji Santander Bank Polska: Panią Dyrektor oddziału Grażynę Kowalik, Natalię Jackiewicz oraz Magdalenę Czyżowicz – rodzica Oli z naszej grupy.

      Goście przekazali ważne informacje dzieciom o tym, jak wyhodować rośliny oraz jak o nie dbać przez wiele lat. Wspólnie z przedszkolakami przygotowali ziemię oraz nasiona maciejki i roślin wieloletnich. Dzieci z radością i zaangażowaniem zasiały kwiaty, potem pograbiły i podlały ziemię.

      W drugiej części spotkania zerówkowicze uczestniczyli w konkursie przyrodniczym dotyczącym znajomości kwiatów. Wykazali się ogromnym  zaangażowaniem, a wszystkie zadania wykonywali z zapałem i wielką radością. Na wszystkich przedszkolaków czekały wspaniałe nagrody. Dzieci zobowiązały się również do systematycznego podlewania zasianych roślin. Już dziś z niecierpliwością czekają na efekty swoich działań. Za przeprowadzone zajęcia składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Dyrektor oddziału Grażyny Kowalik, która wspólnie ze współpracownikami obudziła w naszych wychowankach zainteresowania przyrodnicze.

     • Wyprawka na dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych

      22.06.2021

      Wyprawka na dyżur wakacyjny 2021 w SP nr 5 dla oddziałów przedszkolnych

      (dot. rodziców, którzy zadeklarowali pobyt dziecka w tej placówce w dniach 1-16.07.2021r.)

      Ważne informacje dla Rodziców, których dzieci będą uczęszczały na dyżur wakacyjny zorganizowany w naszej szkole:

      • 2 bloki rysunkowe
      • kredki ołówkoweklej w sztyfcie duży
      • plastelina
      • rzeczy na przebranie: bluzka z krótkim rękawem, spodnie, czapka z daszkiem, bielizna (w woreczku podpisane)
      • obuwie wygodne i bezpieczne na zmianę.

      Bardzo prosimy, aby dziecko codziennie miało ze sobą wodę do picia w butelce plastikowej. 

      Rodzice są zobowiązani do wypełnienia rano 1 lipca 2021 (czwartek) dokumentu – upoważnienia innych osób do odbioru dziecka i przekazanie go wychowawcy. Placówka pracuje w godz. 7.00- 17.00.

     • Spotkanie z Panią Burmistrz w Piątce

      22.06.2021

      21 czerwca 2021r. powitaliśmy w naszej szkole specjalnego gościa. Pani Dyrektor Ewa Szczerba przedstawiła najmłodszym uczniom zastępcę Burmistrza miasta Mińsk Mazowiecki- panią Elizę Bujalską.

      Spotkała się ona z uczniami klas młodszych oraz  z dziećmi uczęszczającymi do oddziałów zerowych. Każda grupa wiekowa  brała udział  w spotkaniu, podczas którego   uczniowie mogli poznać osobę, będącą „prawą ręką” naszego włodarza miasta- pana Burmistrza Marcina Jakubowskiego.

      Rozmawiała z najmłodszymi o naszym mieście, jego pięknym jubileuszu 600 - lecia, o tym co dzieje się w nim przez ostatnie miesiące i będzie się działo cały rok. Włączając dzieci poprzez zabawę do  wyrażenia opinii o swoim mieście, pokazała im, jak ważne jest zdanie każdego mieszkańca, nawet tego najmłodszego. Maluchy z wielkim przejęciem uczestniczyły w rozmowie. Bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

      Elementem finalizującym cudowną lekcję był upominek. Każde dziecko otrzymało, z rąk tak ważnej dla miasta osoby, książkę pt. „Mińsk mi się śni” napisaną przez Magdalenę Bernat-Protaziuk, wydaną z okazji obchodów jubileuszowych  przez Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.  Pani Eliza Bujalska zachęciła maluchy do rodzinnej, czytelniczej wędrówki po miejscach i wydarzeniach, która pozwoli poznać własne miasto i jej dawnych mieszkańców.

      Najmłodsza część  społeczności  Szkoły Podstawowej nr 5 dziękuje  za cudowny podarunek i cenny czas poświęcony dla naszej  edukacji!  

     • Photony - przepustką do nauki programowania...

      21.06.2021

      17 maja w naszej Piątce gościliśmy grupę uczniów wraz z nauczycielem p.Jakubem Ziółkowskim reprezentujących Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim. Obecny był również dyrektor „Mechanika” Tomasz Płochocki. Dzięki ich uprzejmości nasi uczniowie mogli poznać możliwości interaktywnych robotów edukacyjnych Photon, będących na wyposażeniu naszej szkoły. Photon jest jak niezapisana karta - po wyjęciu z opakowania robot nie potrafi niczego. Dopiero poprzez specjalną aplikację na tablet i smartfon dzieci mogą pomóc Photonowi, ucząc go wszystkiego od podstaw - od poruszania się w określonych kierunkach, pisania, aż po interakcję z otaczającą go rzeczywistością. Zabawa z robotem stanowi doskonały wstęp do nauki programowania.
           Uczniowie Piątki żywo reagowali na prezentację możliwości robotów, aktywnie się w nią włączając. Dziękujemy serdecznie dyrekcji ZSZ nr 2, opiekunowi i uczniom „Mechanika” za ciekawy pokaz. 

      Mamy nadzieję na dalszą współpracę w tej dziedzinie.

     • Elektro- Niezłomne SP5 po raz trzeci stają na podium!😃

      17.06.2021

      Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim ponownie staje na podium- po raz trzeci zajmuje 3 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2021”, organizowanym przez Auraeko z Warszawy. Edukacja ekologiczna społeczności szkolnej i lokalnej, promowanie działań  w mediach, cykliczne zbiórki zużytych baterii, akcja happeningowa, wywiady, szkolne konkursy ekologiczne to zadania wykonywane w ramach konkursu. Finałem działań konkursowych była zbiórka elektroodpadów w dniach 19 i 20 kwietnia 2021r. podczas której zebrano 10 460 kg elektroodpadów, w tym ok. 650 kg zużytych baterii. Za zajęcie 3 miejsca szkoła otrzymała nowoczesny telewizor 49 cali, a uczestnicy- pamiątkowe dyplomy, smartwatche i drobne upominki od AURAEKO.

      Zajęcie trzeciego miejsca w tym konkursie to dla naszej szkoły ogromny zaszczyt, szczególnie w dobie pandemii Covid 19. Mimo pojawiających się trudności, udało się zrealizować wszystkie zadania konkursowe i po raz trzeci stanąć na podium.

      Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy włączyli się w nasze działania, oddając zużyty sprzęt i baterie w nasze ręce. Zapewniamy o kontynuacji naszych działań. Wierzymy, że w kolejnej edycji tego konkursu również uda nam się utrzymać to zaszczytne miejsce na podium.

     • IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki

      12.06.2021

      W dniu 11 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 4a i 1b uczestniczyli w warsztatach-szkoleniu "IROBOT-zajęcia z robotyki i informatyki" w ramach projektu pt. "Torami nowej edukacji - wykształcenie, kreatywność i innowacyjność drogą do lepszej przyszłości uczniów Mińska Mazowieckiego". Dzieci mogły samodzielnie skonstrułować robota, a następnie go "ożywić" za pomocą samodzielnie stworzonego programu. Nauka przez zabawę to jest nasz cel edukacyjny - tor do nowej edukacji, lepszej przyszłości....

     • Olimpiada Przedszkolaków

      12.06.2021

      8 czerwca dzieci z oddziału zerowego – grupa „0a” i „0b” włączyły się w obchody 600 – lecia nadania praw miejskich Miastu Mińsk Mazowiecki i wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkoli zorganizowanej przez MOSiR. Celem Olimpiady była popularyzacja aktywności ruchowej oraz integracja środowisk przedszkolnych z terenu naszego miasta. Mali sportowcy biegali, skakali w workach, rzucali piłką lekarską. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział w przygotowanych konkurencjach wykazując się dużymi umiejętnościami sportowymi. Olimpiada zakończyła się wręczeniem pamiątkowego pucharu, medali i słodkich upominków dla wszystkich uczestników.

     • Kulinarna magia w klasie Ic i IIIb

      07.06.2021

      Dnia 2 czerwca w klasie I c i III b pod czujnym okiem prowadzących, odbyły się warsztaty z kuchni molekularnej. W miłej i bardzo wesołej atmosferze oswajaliśmy ciekły azot. Uczniowie przygotowali lody azotowe, w trzech smakach: truskawkowym, ciasteczek Oreo oraz Nutelii. Efekty ich pracy były niesamowite. Nie obyłoby się bez słodkich i kolorowych dodatków w postaci posypek oraz żelek.

      Lody z ciekłego azotu, to „niebo w gębie”. Przygotowanie tradycyjnych lodów zajmuje często godzinę lub dwie, a dzięki ciekłemu azotowi były dosłownie w kilka chwil.

      Kuchnia molekularna, to taka trochę magiczna kuchnia wykorzystująca wiedzę naukową do przygotowywania potraw. Celem tej kuchni jest otrzymanie czystych smaków w nietypowy sposób, często w zaskakujących połączeniach. Kuchnia molekularna to również, niesamowicie ciekawe procesy wydobywające smaki, a przy tym zaskakujące wyglądem.

      Dziękujemy Rodzicom i Prowadzącym za możliwość uczestniczenia w najbardziej ekscytujących warsztatach kulinarnych, pełnych magii, ciekawych smaków i buchającej pary z ust.

     • Wycieczka klasy IC do parku tampolin

      07.06.2021

      Dnia 01.06.2021r. z okazji Dnia Dziecka, klasa Ic miała okazję uczestniczyć w niezwykle energetycznej lekcji WF-u w Hangarze 646 - Parku Trampolin, w Warszawie.

      Profesjonalna obsługa wprowadziła wszystkich w temat, pokazała film instruktażowy, a potem pod czujnym okiem instruktorów rozpoczęła się „Lekcja WF-u dla szkół.”

      Po rozgrzewce, zapobiegającej wszelkim kontuzjom, uczniowie próbowali swoich umiejętności w skokach na trampolinach, skokach przez przeszkody z odbicia. Trenowali także ewolucje lądując bezpiecznie w basenie z gąbkami. Poza trampolinami korzystali między innymi z czterech  zjeżdżalni, tyrolki, na której można było zjechać z jednego końca hangaru na drugi, gigantycznych torów przeszkód i ścianki wspinaczkowej.

      Szaleństwo w Parku Trampolin, zagwarantowało uczestnikom wycieczki przypływ pozytywnej energii oraz świetną zabawę.

      Polecamy trampoliny i aktywny wypoczynek!!!

      Było super!!! Dziękujemy Rodzicom z kl. Ic za tak wspaniałą niespodziankę!!!

     • Dzień Dziecka w Piątce

      02.06.2021

      Jest taki szczególny dzień w kalendarzu, kiedy dzieci cieszą się, że jeszcze nie są dorosłymi. To oczywiście 1 czerwca, święto dzieci całego świata. Dla uczniów naszej Piątki z tej okazji odwołano normalne lekcje z zeszytami i podręcznikami, a wolny czas wypełniono mnóstwem atrakcji.

      Zorganizowano wiele ciekawych gier i zabaw, w których uczniowie mogli ze sobą rywalizować.  Prym wiodły gry zespołowe, takie jak piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna czy gra w dwa ognie. Ogromną radość sprawiły młodszym dzieciom wyścigi rzędów i gra w badmintona. Wynik osiągnięty w tych meczach nie był najważniejszy, liczyła się jedynie dobra zabawa i kontakt z rówieśnikami, którego bardzo brakowało podczas nauki w systemie zdalnym.

      Ci, którym rozgrywki sportowe pochłonęły zbyt wiele energii, mogli odpocząć przy grach planszowych, posłuchać koncertu gitarowego przygotowanego przez ich rówieśników czy po prostu cieszyć się spotkaniem z kolegami i koleżankami przy słodkim poczęstunku.

      Wiele dzieci spędziło ten dzień wspólnie z wychowawcami poza terenem szkoły, organizując wycieczki turystyczno-krajoznawcze połączone z grami i zabawami na świeżym powietrzu, zakończone ogniskiem z kiełbaskami. Maluchy gościły w Ośrodku Rekreacji Konnej „Kucykowa zagroda”, gdzie spędziły czas m.in. na przejażdżkach konnych wierzchem i bryczką. Część drugoklasistów wyjechała do warszawskiego ZOO. Inna grupa uczniów postanowiła spędzić czas w kinie „Muza”. Niektóre klasy zakończyły dzień pełen rozrywki wspólnym wyjściem do parku, na lody czy na pizzę.

      Wiele atrakcji czekało na grupę uczniów, która wybrała się na spływ kajakowy. Tu równie atrakcyjny jak wysiłek fizyczny był kontakt z naturą. Na szczęście pogoda nie spłatała figla.

      Dzieci oddziałów zerowych uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, oglądały bajki i śpiewały piosenki związane z ich świętem. Brały również udział w projekcji filmu w kinie „Muza”.  Dla najmłodszych uczniów Piątki Dzień Dziecka będzie trwał dwa dni, bowiem  2 czerwca złożą wizytę w gospodarstwie agroturystycznym „Dolina Bobrów” w Wólce Dłużewskiej. Będą brały udział w zajęciach warsztatowych takich jak wyrób i wypiek chleba oraz poszukiwanie skarbów (ozdób, monet) wykrywaczem metali.

      Przygotowane na 1 czerwca atrakcje zapewniły udaną zabawę. Dzieci były zadowolone i żałowały, że taki dzień jest tylko raz w roku. Zaangażowaniem oraz chęcią udziału w imprezie udowodniły, że można wspaniale się bawić nie tylko w świecie wirtualnym.

      Wszystkim dzieciom z okazji  ich święta życzymy wszystkiego najlepszego!

     • Majowa wycieczka ulicami miasta...

      30.05.2021

      W dn. 27.05.2021r. korzystając ze słonecznej, majowej pogody dzieci z oddziału zerowego- grupa „0a” i „0b” wraz z wychowawcami wyruszyły na pieszą wycieczkę ulicami naszego miasta, aby podziwiać jego piękno.

      Mińsk Mazowiecki to jedno z najstarszych miast wschodniego Mazowsza, a w tym roku świętuje 600 lecie nadania mu praw miejskich. Tak wędrując, dotarliśmy do miejskiego parku – „serca naszego miasta”, w którym tętni życie kulturalne. Tu mieści się MDK –Mocna Dawka Kultury, tu można doskonale odpocząć wśród bujnej zieleni i śpiewu ptaków, nacieszyć się widokiem kwitnących kwiatów, wodnych fontann i wspaniale się bawić.

      Przy Miejskim Domu Kultury zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i oczywiście zapoznaliśmy się z jego  ofertą. Następnie udaliśmy się na skraj pałacowego parku gdzie znajduje się pomnik Szarych Szeregów, poświęcony mińskim harcerzom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

      Chwilą ciszy i zapalonym zniczem oddaliśmy im hołd. Ostatni punkt naszej wycieczki to wspólna, wspaniała zabawa w ogrodzie im. dr  Jana Huberta.

      Zmęczeni, ale radośni wróciliśmy na szkolny obiadek z przekonaniem „Jakie piękne nasze miasto, ile domów, ile ludzi, ile dumy i radości w 600 -lecie ono budzi”.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
   • sp5@post.pl
   • sp5@post.pl
   • 25 758 29 57
   • ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki 05-300 Mińsk Mazowiecki Poland
   • 25 759 65 34
   • 822-10-46-051
   • 000584449
   • 20 Pedagog 22 Sekretariat szkoły 24 Księgowość 26 Intendent 27 Fax 29 Logopeda 30 Biblioteka 31 Oddziały przedszkolne 33 Świetlica 35 Pokój nauczycielski
 • Galeria zdjęć

   brak danych