• Walentynki w zerówce

14 lutego- my zerówkowicze - obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu poznaliśmy historię św. Walentego, dowiedzieliśmy się, że Walentynki to nie tylko serduszka. Tym, co naprawdę się liczy są: życzliwość, sympatia i szacunek okazany drugiemu człowiekowi. Podczas zajęć wykonaliśmy pracę plastyczną- serduszko, były wspólne zabawy, konkurencje, wręczaliśmy sobie słodkie walentynki. Wszystkim towarzyszyła radość i uśmiech. Dzień walentynkowy był dniem miłych wrażeń i niespodzianek.

" Niech ciepło serca otacza nas wszystkich przez cały czas".

• Dzień pizzy w zerówce

Dnia 9 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy.  Dlatego my - zerówkowicze postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej historii jego powstania. Podczas zajęć dowiedziałyśmy się, z którego kraju pochodzi. Pizza, jaką znamy dzisiaj, pochodzi z włoskiego Neapolu, chociaż jako pierwsi podobny do niej placek wypiekali już starożytni Grecy. Początkowo podawali go wyłącznie polanego oliwą i posypanego przyprawami, co odróżnia ten specjał od pizzy jedzonej obecnie - obowiązkowo z serem i sosem. W trakcie zajęć wykonaliśmy prace plastyczne oraz "dekorowaliśmy mega pizzę" podczas zabaw z chustą animacyjną.

• Zerówkowicze w kinie oraz w sali zabaw w Siedlcach

Dzień 9 lutego 2024r., my zerówkowicze, spędziliśmy w miłej atmosferze. Udaliśmy się do kina na projekcję filmu " Akademia Pana Kleksa". Ada Niezgódka trafiła do Akademii Pana Kleksa. Profesor Kleks raczył swoich uczniów magicznymi, zaskakującymi lekcjami, za kolejnymi ogrodowymi bramami czekały światy klasycznych bajek, na horyzoncie majaczyły obce planety i egzotyczne, latające wyspy. Z uwagą śledziliśmy losy bohaterów. Nasze buzie otwierały się w zachwycie podczas dzielnej i zwycięskiej walki uczniów akademii z wilkusami.

Następnie udaliśmy się do sali zabaw "Młynek" w Siedlcach, gdzie miło spędzaliśmy czas podczas zabaw ruchowych.

Ten dzień dostarczył nam wiele wrażeń i pozytywnych emocji.  Z pewnością na długo pozostanie naszej pamięci.

• Zerówkowy Dzień pozytywnego myślenia 😀

2 lutego 2024 r., my zerówkowicze, obchodziliśmy Dzień Pozytywnego Myślenia.

Podczas zajęć szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: co to znaczy myśleć pozytywnie? Pozytywne myślenie, to przede wszystkim, opieranie się na mocnych stronach człowieka, a nie podkreślanie jego słabości, umiejętność zauważania w ludziach i ułatwianie im dostrzegania talentów i pozytywnych cech, jakie posiadają.

Wykonaliśmy pracę plastyczną. Nie zabrakło uśmiechu, życzliwego słowa, dobrych uczynków.

To był bardzo radosny i pozytywny dzień. Wszystkim życzymy, aby pozytywne myślenie nie opuszczało nas przez cały rok!