• GóRA GROSZA w Piątce

• 08.11.2022 20:47
        • Jak co roku bierzemy udział w akcji GÓRA GROSZA - „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.”

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole odbywa się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł), które zostaną przekazane przez organizatorów na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz na tworzenie miejsc, które będą zbliżone do domu rodzinnego, a także pozwolą dzieciom spokojnie dorastać.

Akcja potrwa do marca, do sal lekcyjnych wejdą przedstawiciele klas 8, którzy przeprowadzą zbiórkę.

Przyłącz się! Bo jeden grosz czyni różnicę!
        • Kolejna ważna zbiórka w naszej sekcji wolontariatu :)

• 08.11.2022 20:43

• Codziennie miliony plastikowych nakrętek po napojach ląduje w koszu na śmieci. A można je przecież wykorzystać w znacznie lepszy sposób!!!

Ruszyła coroczna zbiórka plastikowych nakrętek, organizowana przez wolontariat szkolny. Celem akcji jest pomoc chorym dzieciom z Fundacji „Możesz więcej”. Każda plastikowa nakrętka jest cenna! Nie wyrzucaj jej z odpadami do śmieci. W nasze charytatywno – ekologiczne działanie, polegające na łączeniu przyjemnego z pożytecznym, angażuje się co roku bardzo dużo osób z naszej szkoły. Zbiórka nakrętek, wyrabia nawyk systematycznego segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach.
          Nakrętki prosimy wrzucić do specjalnie przygotowanego pudełka na korytarzach szkolnych przez cały rok szkolny.
        • Gang Bystrzaków dla pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka

• 08.11.2022 20:50

• Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w zbiórce naklejek z sieci Biedronka, które zostaną wymienione na pluszaki dla pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka.

Jak włączyć się do akcji?

To proste! Wystarczy robiąc zakupy w sieci Biedronka poprosić o naklejki i przynieść je do szkoły. Naklejki po zakończeniu akcji zostaną wymienione na pluszaki Bystrzaki, które są bohaterami akcji promocyjnej. Na koniec maskotki trafią do dzieci - pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka.
          Dwa razy w tygodniu do sal lekcyjnych wejdą przedstawiciele klas 8, którzy przeprowadzą zbiórkę.

Nie trzeba przynosić całych wykejonych kart, można wrzucić nawet pojedyncze naklejki, bo mogą one zostać wykorzystane do uzupełnienia innych, niepełnych kart.

Do kiedy trwa akcja?
          Naklejki są zbierane do 25 listopada 2022 r. Jest zatem już niewiele czasu, aby przynieść naklejki. Szybko się mobilizujemy!
          W tej inicjatywie pomaganie jest wybitnie proste.

Zbiórkę organizujemy z inicjatywą SOS Mieszkańcy Wawra - Rodzicom z Centrum Zdrowia Dziecka.

• Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki 🙂

• 08.11.2022 20:01
        • Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz drugi bierze udział w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”.

Zachęcamy uczniów i rodziców do przyniesienia z domu, z pracy zużytych tonerów oraz tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do specjalnie przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób tusze przekażemy do recyklingu poprzez firmę Eko-system, która zakupi karmę dla bezdomnych zwierząt, tonery zaś przekażemy na zbiórkę elektroodpadów organizowaną co roku w naszej szkole w kwietniu.

Zbiórkę prowadzimy cały rok, zapraszamy do akcji :)