• Zapraszamy do udziału w kampanii społecznej organizowanej przez SCWEW w Węgrowie

• 20.03.2023 18:58

• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie realizujący zadania SCWEW w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)” organizuje drugą kampanię społeczną „Dzień świadomości autyzmu”. Główny cel przedsięwzięcia to poszerzanie świadomości członków społeczności lokalnej na temat funkcjonowania osób o zróżnicowanych potrzebach, a także przybliżanie aspektów związanych z budowaniem edukacji włączającej i włączającego środowiska lokalnego.
          W ramach kampanii zaplanowano między innymi powiatowy konkurs plastyczny pod hasłem „Niebieski świat. Nasz wspólny świat.” skierowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Odbędą się także obchody Światowego Dnia Zespołu Downa w dniu 21.03.2023 r. na terenie SOSW w Węgrowie. Podsumowanie kampanii nastąpi będzie miało miejsce 31.03.2023 r. podczas obchodów Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowanego na Rynku Mariackim w Węgrowie.
          Szczegółowe informacje w załączeniu.

• Nasi uczniowie z wizytą w szkole w Węgrowie

• 15.01.2023 14:58
        • 11 stycznia uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach wzajemnej współpracy szkół, które uczestniczą w pilotażowym projekcie ORE, realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie „Pilotażowe wdrożenie modelu  Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”, a  jego głównym celem jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla dzieci ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Nasi mali aktorzy zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe, połączone ze śpiewem kolęd i pastorałek oraz tańcem. Wzbudzili wśród widowni zachwyt i uznanie, nagrodzone przez gospodarzy gromkimi brawami. Grupa tancerzy z ośrodka zachwyciła widownię przepięknym muzycznym układem choreograficznym, który niósł ze sobą głębokie przesłanie.  Niespodzianką były dla nas  upominki, własnoręcznie wykonane przez wychowanków  tejże  placówki a także pyszny poczęstunek z wypiekami uczniów szkoły branżowej.

W ciepłej, przyjaznej atmosferze dzieci nawiązywały ze sobą nowe, niecodzienne  relacje.