• Szkolne Zawody w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt!

30.03.2017 14:18
      30 marca w Naszej Szkole odbędą się szkolne zawody w gimnastyce sportowej dziewcząt.

Początek zawodów:
      16 : 45 rocznik 2007 - 2004
      17 : 25  - rocznik 2008 - 2009.

Nasze dziewczęta są najlepsze w powiecie, oraz zajmują miejsca medalowe w regionie. Warto zobaczyć je w akcji! Zapraszamy na zawody.

Regionalne Zawody Cheerleaders

29.03.2017 15:07
      23 marca nasze dziewczęta wzięły udział w regionalnych zawodach cheerleaders w Siedlcach, zajmując IX miejsce.

Skład grupy: Szyjanowicz Sandra, Mrzygłód Marysia, Wagner Ania, Rek Marysia, Jakubowska Kinga, Gołaś Weronika, Szubińska Wiktoria, Sadownik Ania, Tsimarno Ania, Julia Janiszewska.

Regionalne Zawody Pływackie

28.03.2017 10:13
      21.03.17 na miejskiej pływalni odbyły się regionalne zawody pływackie. Indywidualnie 6 dziewcząt z naszej Szkoły zakwalifikowało się do występów na tych zawodach. Najlepiej wypadła Marta Zawadka zajmując 4 miejsce w stylu klasycznym, 9 miejsce w stylu dowolnym, 13 miejsce w stylu grzbietowym. Marysia Mrzygłód 14 miejsce w stylu dowolnym i grzbietowym. Wagner Ania 14 miejsce w stylu klasycznym. Magda Kożuchowska 16 miejsce w stylu grzbietowym. Barańska Zuzanna 19 miejsce w stylu grzbietowym. Zalewska Gabrysia 20 miejsce w stylu grzbietowym i dowolnym

Sztafeta 8 - 25 m w składzie Zawadka Marta, Góras Natalia, Siedlecka Natalia, Zalewska Gabrysia, Mrzygłód Marysia, Kożuchowska Magda, Fałek Daria, Barańska Zuzia zajęła 4 miejsce (przegrywając 0,3 s z Sokołowem)

Matematyczny sukces Dawida Kozłowskiego z mińskiej „Piątki”

25.03.2017 09:26
      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim co roku mogą pochwalić się znaczącymi osiągnięciami dydaktycznymi i sportowymi w konkursach wiedzy i zawodach sportowych. Ich sukcesy dostarczają ogromnej  radości i dumy rodzicom, nauczycielom oraz całej szkolnej społeczności. Szczególnie wyczekiwane zarówno przez uczniów, jak i przygotowujących ich opiekunów są jednak finałowe zmagania w organizowanych pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty konkursach przedmiotowych, do których przystępują niemal wszystkie szkoły. Konkursy te stanowią swego rodzaju  potwierdzenie wysokiego poziomu dydaktycznego placówki. Uczestniczą w nich wyjątkowo uzdolnieni uczniowie, dla których uzyskanie tytułu laureata stanowi najpiękniejsze  zwieńczenie  wieloletniego wysiłku                         w jakiejś dyscyplinie przedmiotowej. Jakkolwiek w tym roku tytuł ten nie niesie ze sobą szczególnych profitów, na przykład zwolnienia z zewnętrznego sprawdzianu dla szóstoklasistów, ponieważ sprawdzian ten został zniesiony, nadal znalezienie się w gronie laureatów konkursu przedmiotowego jest marzeniem wielu uczniów klas VI. Wielu marzy, ale niewielu udaje się owo pragnienie zrealizować. W  roku szkolnym 2016/2017 tym spektakularnym sukcesem w Przedmiotowym Konkursie Matematycznym może poszczycić się uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim szóstoklasista Dawid Kozłowski, podopieczny pani Renaty Słodownik. To naprawdę wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ Dawid musiał przejść pomyślnie przez trzy kolejne etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki, uzyskując w finale co najmniej 80% punktów możliwych do zdobycia. Oczywiście wszyscy wiemy, że zadania konkursowe nie należą do typowych zadań szkolnych, lecz poziomem trudności znaczne wykraczają poza poziom zwyklej klasówki z matematyki. Dlatego tym bardziej wynik naszego ucznia stanowi powód do dumy dla całej „Piątki”.

Słowa uznania należą się także Jakubowi Dąbrowskiemu z kl. VI D, przygotowywanemu przez panią Iwonę Sabak, a także Michałowi Kubickiemu z kl. VI A, podopiecznemu pani Renaty Słodownik. Chłopcy pomyślnie przeszli zmagania szkolne oraz rejonowe i znaleźli się w etapie finałowym. Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym wybitnym matematykom oraz ich  nauczycielkom, bez których zaangażowania, wieloletniej codziennej pracy i indywidualnego wsparcia w przygotowaniach konkursowych tak wspaniałe osiągnięcia nie byłyby możliwe.

• WOLONTARIUSZE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA W „PIĄTCE”?

22.03.2017 19:45
      Czy zaprosimy tak jak w ubiegłych latach na tydzień pod swój dach studenta  innego kraju, który pomoże całej rodzinie szlifować język angielski i będzie mógł zakosztować polskiej gościnności?

We wrześniu 2015 roku nasza szkoła gościła troje wolontariuszy w ramach projektu KidSPEAK, realizowanego przy współpracy z organizacją studencką AIESEC, działającą przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Byli to młodzi ludzie (studenci) z Hongkongu (Kimberley), Iranu (Pooria) i Egiptu (Mahar Ali). Uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, prowadzili warsztaty językowe z naszymi uczniami, opowiadali o swoich krajach i uczyli otwartości na świat.

W tym roku ponownie otrzymaliśmy propozycję współpracy i jeśli reakcja uczniów i ich rodzin pozwoli nam odpowiedzieć pozytywnie na to zapytanie, czyli znajdą się przynajmniej trzy rodziny, które zechciałyby zaprosić do siebie na tydzień studenta z innego kraju, we wrześniu lub październiku 2017 roku powitamy w progach naszej szkoły kolejnych wolontariuszy. Ciekawe, które kraje tym razem poznamy?

Kiedy dokładnie nastąpi realizacja projektu?
      Termin warsztatów – tydzień między 11 września a 20 października 2017

Co zapewnia AIESEC?
       • AIESEC zapewnia przyjazd 3 wolontariuszy pracujących do 6 godzin dziennie

Co zapewnia szkoła?
      • Szkoła pokrywa koszty przyjazdu wolontariuszy w wysokości 150 zł za osobę (450 zł za trójkę wolontariuszy)
      • Szkoła zapewnia wolontariuszom zakwaterowanie, 1 ciepły posiłek dziennie oraz transport do następnej szkoły

Propozycje przyjęcia wolontariuszy proszę zgłaszać do nauczycieli języka angielskiego.

Więcej informacji o projekcie pod linkiem

Opiekun projektu  p. Beata Polit.