O programie

Wzorowa Łazienka

Nasza szkoła bierze udział w Programie ,,Wzorowa Łazienka", którego inicjatorem jest marka Domestos. Organizatorem akcji jest Ad Craft Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Chmielna 2/31, 00-020 Warszawa. Program ma charakter całoroczny i jest skierowany do szkół podstawowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Składa się z dwóch części: wiosennej i jesiennej. Nasza szkoła bierze udział w części drugiej (jesiennej), która trwa od 20.08.2018 r. do 11.12.2018 r.
PROGRAM WZOROWA ŁAZIENKA TO PRZEDE WSZYSTKIM:

1. KONKURS  DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Nadrzędnym celem programu jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych.

Dla szkoły, która zdobędzie największą liczbę głosów w Programie, Organizator przewidział nagrodę główną w postaci remontu i aranżacji szkolnej łazienki o wartości 30 000, 00 ( trzydziestu tysięcy) zł, a kolejne szkoły otrzymują nagrodę w postaci 5 000 zł na odświeżenie szkolnych toalet. Następne 100  wyróżnionych szkół otrzyma roczny zapas produktów Domestos.

1. LEKCJE HIGIENY

Każda szkoła, która przystąpiła do programu, otrzyma bowiem dedykowane materiały edukacyjne wraz ze scenariuszem lekcji uczącej dzieci higieny, który można przeprowadzić na lekcji godziny wychowawczej.

Zadaniem w Programie jest wykonanie przez uczniów pracy plastycznej, która jest interpretacją graficzną hasła: „Wzorowa Łazienka” i polega na przedstawieniu projektu graficznego przyjaznej, szkolnej łazienki. Format pracy – A4, technika – dowolna.

Prace należy wykonać samodzielnie i przekazać do biblioteki szkolnej do 24 września 2018r. Następnie prace uczniów (max. 50) zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl w profilu Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim. Od 01.10.2018 r. do 30.11.2018r. będzie można oddawać głosy na prace plastyczne uczniów naszej szkoły zamieszczone w galerii na stronie internetowej. Głosujemy na wszystkie prace łącznie.

Jeśli chcemy, aby nasza szkoła zawalczyła o remont szkolnej łazienki, głosujmy na prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 i zachęćmy wszystkich znajomych do oddawania głosów.

ul. Małopolska 11, 05 - 300 Mińsk Mazowiecki