• Walentynki w Piątce!

• 15.02.2019 21:45
      • W czwartek 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Tego dnia korytarze oraz sale przyozdobione zostały mnóstwem serc, dominującym kolorem zarówno dekoracji, jak i strojów uczniowskich była oczywiście czerwień.

Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, za sprawą której wszyscy zakochani, zauroczeni bądź zaprzyjaźnieni mogli przesłać dowody sympatii wybranym osobom. Cały dzień w szkole prowadzona była walentynkowa zbiórka zużytych baterii. Uczennice eko zespołu "Elektro - Waleczne" prowadziły kolejną zbiórkę zużytych baterii w ramach projektu "Dobre rady na elektroodpady- oddaj mnie w dobre ręce 2019" pod hasłem "SP 5 Mińsk Mazowiecki kocha recykling!!! Walentynkowa zbiórka bateryjkowa". Wrzuć zużytą bateryjkę za słodziutką Walentynkę". Dyżur przy zbiórce baterii pełniły, również uczennice z klasy 6d oraz uczniowie z klasy 4e. Łącznie zebrano ok. 40 kg zużytych baterii. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wspierają ekologiczne działania konkursowe naszej szkoły.
        Wieczorem odbyła się szkolna dyskoteka dla uczniów klas IV – VIII. Uczestnicy zabawy mogli ugasić pragnienie oraz posilić się słodkimi pysznościami przygotowanymi przez Rodziców.