• Mikołajkowa przygoda klas 5c i 5e

• 28.12.2018 22:41
      • W dniu 12 grudnia 2018r. uczniowie klas 5c i 5e udali się na Mikołajkową wycieczkę do Cinema City Bemowo w Warszawie. W ramach tej wyjątkowej wyprawy uczestnicy wzięli udział w ciekawych warsztatach o tematyce świątecznych tradycji w Polsce i na świecie. Dowiedzieli się m.in. jaka jest symbolika choinki oraz jak przyozdabiano rajskie drzewo kiedyś, a jakie ozdoby wieszamy na choince w dzisiejszych czasach, kim był Święty Mikołaj i co oznacza słowo wigilia, a także jakie potrawy znajdują się na wigilijnym stole. Była to ciekawa lekcja, po której uczniowie obejrzeli zabawny film pt. Grinch: świat nie będzie”…Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty robienia pizzy. Wszyscy mogli się dowiedzieć skąd pochodzi pizza, a także kto zrobił pierwszy ten przepyszny placek….
        Następnie mogliśmy również spróbować swoich umiejętności kulinarnych i każdy stworzył swoją ulubioną pizzę…Po warsztatach zagraliśmy jeszcze w kręgle, które dostarczyły nam wiele emocji i zabawy!
              W drodze powrotnej przejechaliśmy wspaniale oświetlonym Traktem Królewskim, co wprowadziło nas w magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia....