• Ślubowanie pierwszaków w Piątce!

• 10.10.2018 17:38
      • 4 października 2018r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim świętowano bardzo doniosłą uroczystość ślubowania i pasowania  na ucznia. To niezwykle ważne dla każdego pierwszaka wydarzenie odbywało się w obecności rodziców, dziadków, kolegów i koleżanek z klas drugich oraz zaproszonych gości. Uroczystość zaszczycili swoim przybyciem: Burmistrz Miasta - pan Marcin Jakubowski, Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu – pan Mirosław Krusiewicz oraz przedstawiciel Rady Rodziców - pan Dariusz Świętochowski. Ogromną radość wszystkim zebranym sprawiła także obecność w tym wyjątkowym dniu osób duchownych – księdza proboszcza Janusza Kopczyńskiego oraz  księdza proboszcza Jana Opali. Po uroczystej chwili wprowadzenia sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły pierwszoklasiści usłyszeli wiele ciepłych słów, które skierowali do  nich pani dyrektor Ewa Szczerba, pan Marcin Jakubowski, pan Mirosław Krusiewicz oraz pan Dariusz Świętochowski. Życzyli wszystkim maluchom powodzenia na przyszłej uczniowskiej drodze w jednej  z najlepszych mazowieckich szkół oraz tego, aby nowy etap w ich życiu przepełniony był samymi sukcesami i „aby nauka szła im jak z płatka”.
      • Na twarzach nieco przejętych, ale szczęśliwych dzieci malował się uśmiech i zadowolenie. Uczniowie z powagą ślubowali, przysięgając na sztandar szkoły, że będą  wzorowo wypełniać obowiązki ucznia, przynosić chlubę rodzicom oraz szkole. Ceremonii pasowania specjalnym ołówkiem dokonał gospodarz naszego miasta pan Marcin Jakubowski wraz z panią dyrektor Ewą Szczerbą oraz panem Mirosławem Krusiewiczem. Aby zaakcentować wyjątkowość wydarzenia, przypadającego w szczególnym roku, w którym świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę  niepodległości, każdy z uczniów otrzymał patriotyczny upominek - flagę Polski. Dodatkowo dzieci dostały słodkie  czekoladowe tabliczki przekazane przez zakład Wedel oraz  upominki wręczone przez Dyrektora Departamentu. Przybyli goście, a także sami pierwszoklasiści zostali obdarowani książką pt. „Srebrzyk - mińskie opowieści” napisaną  pod okiem nauczycielki języka polskiego i historii, a także pisarki pani Marioli Kruszewskiej z wykorzystaniem wielu legend, wierszy, rysunków i fotografii, których autorami są  uczniowie Piątki.

Pierwszaki przygotowane zostały do tego uroczystego dnia pod okiem swoich doskonałych wychowawców – Ewy Brody - klasa I a,  Elżbiety Woźniak - klasa I b, Urszuli Zawady - klasa I c. Uroczystości towarzyszyły  błyski fleszów i obiektywy kamer. Po emocjonujących chwilach nadszedł również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez przejętych wydarzeniem rodziców.

Ślubowanie to dla wszystkich pierwszoklasistów wyjątkowy moment w karierze szkolnej. Galowe stroje, sztandar, wielki ołówek, gratulacje, pamiątki i niespodzianki stanowią z pewnością ważny element tych niezwykłych i niezapomnianych chwil. Najlepszym natomiast podziękowaniem od głównych bohaterów uroczystości były głośno wypowiedziane deklaracje, że kochają swoją szkołę.