• Warsztaty dla dzieci z rozwoju osobistego

• 12.03.2018 13:14
      •  8 marca z firmą Savoir7 przeprowadzono warsztaty dla dzieci z rozwoju osobistego. Zajęcia zostały testowo przeprowadzone w czterech wybranych klasach tj.: klasa 3E - Złota skrzynia, klasa 3B - Drogowskaz marzeń, klasa 4D - Finansowe IQ oraz klasa 4F - Unikat.

Dla naszych uczniów wynegocjowano koszt warsztatów na 15 zł / 1 osoba / 1 temat.

Uczestnicy bardzo zadowoleni są z tych warsztatów i zgłosili chęć udziału w następnych oraz rekomendują je innym uczniom.

Zainteresowane klasy prosimy o kontakt email: rrsp5mm@gmail.com

Opis warsztatów:

Złota skrzynia (45 min) - Znajdujący się w niej skarb to zbiór myśli na wielką skalę prowadzący do poszerzenia perspektywy działania i możliwości. Uczestnicy dowiedzą się czym jest strefa komfortu ,co pozytywnego przyniesie wyjście z niej, jak to zrobić. Logiczny jest fakt, że poznając zawartość złotej skrzyni będziesz bliżej swojego sukcesu. Razem odmienimy także przekonania na temat zmian i popełniania błędów. Pokażemy jak ważną walutą jest nasz czas, który dostajemy codziennie i czy wykorzystujemy go na 100%. Dodatkowe korzyści: wiedza jak zamienić porażkę w zwycięstwo, w jaki sposób myśląc o sobie zbudować postawę, która będzie sprzymierzeńcem, świadomość jedynej stałej rzeczy jaką jest zmiana, wartość jaką jest wiara w siebie i potęga umysłu.

Drogowskaz Marzeń (90 min) - "Jeżeli potrafisz coś wymarzyć, potrafisz także to osiągnąć"

- Walt Disney Inspirując się myślą wielkiego producenta, czujemy misję do obudzenia marzeń w każdym człowieku. Uczymy jakie są różnice między celem, a marzeniem, to w jaki sposób możemy przyciągnąć je do swojego życia. Odkrycia Alberta Einsteina pokazują, że wszystko co nas otacza jest energią, którą możemy zamienić na inną energię czy materię. Właśnie dlatego tworzymy mapę marzeń. Zanim zdecydujesz się na rozwój Twojego dziecka w tym warsztacie, proszę byś pomyślał/a co zyska gdy osiągnie to wszystko o czym marzy. Dodatkowe korzyści: Zrozumienie ważności nagradzania siebie, rodzaje nagród, jak dzielą się cele, pobudzenie kreatywności, motywacja do działania, tworzenie rzeczywistości.

UNIKAT (45 min) -Dlaczego jesteś wyjątkowy/a? Dzięki warsztatom "Unikat" Twoje dziecko pozna i zrozumie dlaczego jest wyjątkowe. Każdy z Nas posiada w sobie coś unikalnego dzięki czemu wyróżnia się. Warsztat ma na celu pokazanie czym jest mapa świata - jak postrzegamy otaczający nas świat. To, że jedno tak samo nazywające się zdarzenie może dla dwóch różnych osób wyglądać zupełnie inaczej i wywołać inne uczucia. Zwiększenie świadomości, że robienie czegoś inaczej niż ktoś nie oznacza źle lub gorzej. Zajęcia poparte są ustaleniem hierarchii wartości, z których także wynika niepowtarzalność każdego człowieka. Dodatkowe korzyści: Poprawa komunikacji z ludźmi i samym sobą, zrozumienie jak wpływa na nas otoczenie, czym jest asertywność, docenienie i akceptacja swojej indywidualności, odkrycie swoich umiejętności, dlaczego lepiej jest być wyjątkowym niż idealnym.

Rozwiń swoje finansowe IQ (90 min) - "Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach" - Robert Kiyosaki. Wychodząc na przeciw temu zapotrzebowaniu oferujemy warsztaty, na których nauczymy jak łowić rybę - Lepiej dać komuś wędkę niż rybę. Jedynie 91% RODZICÓW wie, że powinni nauczyć swoje dzieci jak zarządzać swoimi finansami. Aż 84% UCZNIÓW stwierdza, że edukacja finansowa jest brakującym elementem ich szkolnego wykształcenia.

Na warsztatach inteligencji finansowej pokażemy jak dbać i jak zarządzać swoimi funduszami, jak wiedza na ich temat może uchronić od przykrych finansowych doświadczeń. Kierując swoje dziecko na nasze warsztaty dajesz mu możliwość rozwoju umiejętności prowadzących do jego finansowej niezależności. Wierzymy, że nawyk zarządzania pieniędzmi jest ważniejszy niż ich ilość.