• Piknik Rodzinny w naszej szkole!

• 30.09.2018 20:19
      • Niedziela 23 września 2018 roku była dniem, w którym Szkoła Podstawowa nr 5 tętniła życiem! Stało się tak za sprawą prężnie działającej Rady Rodziców, która mimo nieprzychylnej aury, zorganizowała kolejny już Piknik Rodzinny. Na festyn tłumnie przybyli uczniowie i sympatycy naszej szkoły wraz ze swoimi najbliższymi. Obecnością swą zaszczycił nas również Pan Marcin Jakubowski Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki oraz Pan Jerzy Gryz Radny Rady Miasta Mińsk Mazowiecki.

• Na przybyłych czekało wiele atrakcji..... Najmłodsi skierowali swe kroki na salę gimnastyczną, która tego dnia przemieniła się w plac beztroskich zabaw z wielkim dmuchanym zamkiem oraz ogromną zjeżdżalnią. Ponadto dzieciaki mogły poddać się zabiegom malowania twarzy, chętnie też pozowały do zabawnych zdjęć w fotobudce.

Dla wielbicieli aktywności ruchowej przygotowano szereg gier i zabaw sportowych. Chętni rywalizowali w różnych konkurencjach: wyścig w workach, slalom z hula-hoop, rzucanie piłeczką do celu, trafianie rzutkami w tarczę. Za wyniki zdobywali punkty, które najwytrwalsi wymienili na drobne nagrody. Amatorzy śpiewu mogli zaprezentować swoje wokalne umiejętności podczas zabawy karaoke.

Niedzielne spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy z autorami „Srebrzyka” – książki, która została wydana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zbiór zawierający opowiadania i ilustracje związane z naszym miastem jest owocem wspólnej pracy nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 5, którzy podczas spotkania chętnie opowiadali o procesie twórczym.

W radosną atmosferę spotkań rodzinnych pracownikom szkoły udało się wpleść szczytne cele. Zorganizowano punkt informacyjny Fundacji DKMS, której misją jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Zainteresowani mogli pozyskać niezbędne informacje na temat dawstwa, a dzięki zaangażowaniu nasi wolontariusze zarejestrowali kolejne osoby do bazy potencjalnych dawców.

Podczas pikniku nie zabrakło wątków ekologicznych. Do dbałości o środowisko zachęcali uczniowie szkoły, którzy pod opieką nauczyciela przyrody zorganizowali punkt zbiórki zużytych baterii. W dniu pikniku udało się zabrać aż 8 kilogramów tego odpadu.

Na dobry humor uczestników imprezy wpłynęły również kramiki ze słodkościami i drobnymi pamiątkami.

Tegoroczny Piknik Rodzinny w naszej szkole upłynął pod hasłem zabawy i radości.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom oraz uczestnikom zabawy.

Do zobaczenia za rok smiley

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim składa serdeczne podziękowania przewodniczącemu Rady Rodziców Panu Dariuszowi Świętochowskiemu oraz Rodzicom, za zaangażowanie w przygotowanie wielu ciekawych atrakcji podczas Pikniku Rodzinnego.

Dziękuję również nauczycielom i pracownikom obsługi za pomoc w organizacji festynu oraz  liczną obecność mimo dnia wolnego od pracy

Ewa Szczerba