• Matematyka króluje…

• 22.03.2018 12:46
      • Ostatnie dni marca to prawdziwe pasmo osiągnięć matematycznych uczniów mińskiej Piątki. Ogromnych powodów do radości i dumy po raz kolejny dostarczył całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 Dawid Kozłowski, uczeń klasy VII C, który został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mazowieckie Talenty”. Warto podkreślić, że podopieczny pani Renaty Słodownik, jest już ubiegłorocznym laureatem i obecnym finalistą tego niezwykle prestiżowego konkursu, który stanowi najlepsze potwierdzenie wysokiego poziomu dydaktycznego placówki. W zmaganiach konkursowych organizowanych pod patronatem Kuratorium Oświaty uczestniczą co roku uczniowie wyjątkowo uzdolnieni w jakiejś dyscyplinie przedmiotowej. Dawid jako jedyny przedstawiciel mińskich szkół podstawowych przeszedł pomyślnie przez trzy kolejne etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Poradził sobie ze złożonymi, nietypowymi zadaniami matematycznymi o gimnazjalnym poziomie trudności. Dlatego tym bardziej sukces Dawida i jego nauczycielki matematyki stanowi powód do dumy dla całej społeczności Piątki.

Z kolei Kacper Kowalczyk, uczeń klasy VII D, podopieczny pani Iwony Sabak, zajął I miejsce w VIII edycji Powiatowego Konkursu Matematyczno - Artystycznego "PROJEKTANT MATEMATYCZNY", który odbył się pod patronatem Starosty Mińskiego. Uroczysty finał tego konkursu miał miejsce 14 marca - w dniu Święta Liczby PI - w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Mińsku Mazowieckim, gdzie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród laureatom.

O tym, że matematyka jest królową nauk nie trzeba nikogo przekonywać. Doskonale wiedzą o tym także uczniowie Piątki, którzy wiedzę i umiejętności z przedmiotów ścisłych potrafią wykorzystać w sposób bardzo praktyczny, choćby do zarządzania budżetem własnym i nie tylko. Niektórzy wykazali w tej dziedzinie szczególne predyspozycje, prezentując swoje wyjątkowe uzdolnienia w zmaganiach konkursowych. Otóż zwycięzcą etapu szkolnego II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Finansach „Młody Przedsiębiorca" dla szkoły podstawowej została Martyna Jakubowska z kl. V B. Podopieczna pani Iwony Sabak  godnie  reprezentowała również naszą szkołę w finałowym etapie konkursu, który odbył się 21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Stojadłach.

Gratulujemy imponujących sukcesów matematycznych i czekamy na kolejne osiągnięcia.