• „Elektrośmieci - wyzwanie dla dorosłych i dla dzieci” - Zbiórka ZSEE oraz baterii i akumulatorów w „Piątce”

• 18.04.2018 22:33
      • Dnia 18 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyła się zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu „Dobre rady na elektroodpady”. Szkolnym koordynatorem akcji jest Edyta Kopeć wraz z zespołem „Elektro-fanki” w składzie: Julia Janiszewska, Sandra Szyjanowicz, Anna Wagner, Maria Rek, Anna Sadownik. Honorowym Patronem akcji jest fima Auraeko- Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. oraz firma Maya Victory. Do akcji przystąpiła cała społeczność szkolna i lokalna. Zużyty sprzęt można było oddawać w godz. 10.00- 16.00. Łącznie szacunkowo zebraliśmy ponad 4000 kg sprzętu. Akcja zbiórki sprzętu została nagłośniona na stonie szkoły oraz w lokalnych mediach: „Strefa Mińsk”, „Nowy Dzwon” „Tygodnik Siedlecki” oraz w „Lokalnie TV”, na stronie internetowej Urzędu Miasta, ogłoszeń mińskich, PODLASIE 24 (portal informacyjny), MINSKMAZ.COM. Termin zbiórki ZSEE został też nagłośniony w Katolickim Radiu Podlasie. Ogłoszenie  i krótka audycja o działaniach eko- zespołu zostało wyemitowane we wtorek o godz. 14.20.

Zbiórka baterii natomiast była prowadzona była od 1 września. Podczas „Eko- Andrzejek” –za zużyte baterie Elektro- fanki prowadziły wróżby andrzejkowe, w  Eko- Mikołajki „Ekologiczny Mikołaj za wrzucone bateryjki dawał słodkie upominki. Tłusty czwartek również przebiegał w naszej szkole pod hasłem „eko”. W Walentynki zbiórka przebiegała  pod hasłem:„ Za zużytą bateryjkę otrzymasz słodką walentynkę”.Zbiórkę baterii prowadziliśmy też w Dniu Kobiet pod hasłem” Recykling kwitnie w dniu Kobiet” , Recykling kwitnie w Dniu  Mężczyzn”. Zbiórkę baterii prowadzono tez w I Dniu Wiosny pod hasłem: „Wiosna wita recyklingiem”. Przed Wielkanocą ekologiczny zając też rozdawał słodkie upominki za oddane baterie. Łącznie zebraliśmy ponad 400 kg baterii i akumulatorów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli ekologiczną akcję naszej szkoły  i oddali zużyty sprzęt  w dniu zbiórki.