• II etap konkursu szkolnego „Ogród rekreacyjny według MINECRAFTA”

• 11.02.2018 06:49
      • W dniu 6 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się II etap konkursu szkolnego „Ogród rekreacyjny według MINECRAFTA”Uroczystego otwarcia zmagań konkursowych dokonali Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski Pani Dyrektor Ewa Szczerba oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Dariusz Świętochowski. W wydarzeniu tym uczestniczyli także rodzice. Na wstępie dokonano podsumowania I etapu konkursu. Nagrody otrzymali: 1 miejsce - Dawid Porębski, 2 miejsce (praca zbiorowa) - Aleksander Jagiełło, Mateusz Zawadka, Gabriela Nalazek, Hanna Malka, Anna Rozparzyńska – Noga, Bartosz Żyłka, Michał Nowicki, 3 miejsce – Nikodem Król. Następnie po krótkim instruktażu uczniowie  przystąpili do II etapu fascynującej i pouczającej przygody z MINECRAFTEM. Pracowali w kilkuosobowych zespołach pod okiem specjalistów z Innovative Lab oraz nauczycieli informatyki. Ze względu na ogromne zainteresowanie dzieci tym nowatorskim przedsięwzięciem wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie tury. W efekcie grupowej pracy, której towarzyszyły niesamowite emocje, zaangażowanie i inwencja twórcza, powstało 17 ciekawych projektów.  Wszystkie projekty zostały zaprezentowane na wystawie zorganizowanej przy bibliotece szkolnej w dniu 7 lutego 2018 r. w godzinach 12:00 – 14:00. Najlepszy projekt zostanie wyłoniony w drodze demokratycznego głosowania przez uczniów SP 5.